Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu.

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu.

Príspevok od užívateľa Ranas » 6. Marca 2015, 20:04

Puzivam najnovsi FF 36.0.1.
Win 7 32 bit.
Najnovsi Adobe flash player + plugin. Viac krat preinstalovavany, pre pokus vyriesit situaciu.

Web stranky, ktore maju vela bannerov alebo vela flash veci so sa musia nacitavat, napr ako topky.sk, sposobuju uplne spomalenie, mrznutie prehliadaca.

Niekedy pomoze nasilu ukoncit FF, niekedy restart pc, niekedy zase iba manualne povypinat flash plugin v Spravcovi uloh.

Ked sa to deje, otvaram si Spravcu uloh a pozorujem.
Ked to mrzne fest, tak je ich tam takto otvorenych aj 8
Obrázok, niektore miznu, nove sa zase otvaraju. Plugin container.je vzdy iba jeden, niekedy tiez zmizne, potom sa otvori. Nepomoze ked zatvaram Plugin container.Obrázok
Co sa tyka pamate, nemaju vysoke hodnoty ked pracuju, aj sa to meni.

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 6. Marca 2015, 20:11

To iste ked idem dat nacitat twitch.tv/niekohokanal

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 7. Marca 2015, 06:16

Prejavuje sa problém aj v núdzovom režime? Spustite Firefox v NÚDZOVOM režime (držte klávesu SHIFT pri spustení Firefoxu) a preverte, či problémy pretrvávajú. Mohlo by to byť napr. hardwarovou akceleraciou.
http://imgbank.cz/images/2015/01/13/fir ... rezim1.jpg
http://imgbank.cz/images/2015/01/13/fir ... rezim2.jpg
http://imgbank.cz/images/2015/01/13/fir ... rezim3.jpg
=====
Ak to nepomohlo, vytvorte si NOVÝ profil ako test pre kontrolu, či váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému. Ak váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému, prepnete sa po kontrole späť na ten pôvodný (asi default) profil.
http://imgbank.cz/images/2014/09/04/Fir ... l_novy.jpg
=====
V prípade takýchto problémov spravidla pomôže aj "Obnova firefoxu". Spustite firefox a potom:
[SK:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[CZ:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox
http://imgbank.cz/images/2014/09/24/firefox_obnova.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 14:22

Ono ide tiez o to, ze moj sucasny firefox je vlastne kopia backupu cez program MozBackup pred niekolkymi mesiacmi, cize odvtedy uz bol FF aktualizovany.
Ale v case, ked som vytvaral zalohu vtedajsieho FF, tak ono to ulozilo vselijake subory rozneho druhu, co neviem na co sluzili a co uchovavali. Bolo to velmi zmatocne a nevedel som, co je na co.
Skratka, je mozne, ze tie vsetky balasty subory z cias davno minulych mozu sposobovat problemy.
Najradsej by som ulozil teraz len to co viem, ze co si chcem prenies to novej instalacie a nanovo nainstalovat cely FF. Lenze ja sa celkom nevyznam ako presne uklada zalohu ta aplikacia MozBackup.
Prosim nepoznate nejaku novsiu, kde sa da zodpovedne urcit co sa bude prenasat ?

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Mája 2015, 14:50

Nezodpovedal si nič z toho, či si urobil rady ktoré som ti dal v príspevku vyššie:
1. Prejavuje sa problém v núdzovom režime?
2. Vytvorili ste si NOVÝ profil ako test pre kontrolu, či váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému - ako to dopadlo?
3. vykonali ste "Obnovu firefoxu".

Podľa mňa ste neurobili zatiaľ nič z týchto odporúčaní, pretože odporúčanie číslo 3 uvedie Firefox do TOVÁRENSKÝCH NASTAVENÍ - t.j.: odstráni všetky hlúposti, čo tam užívateľ nastavil a doplní chýbajúce veci tak, aby bol Firefox 100% funkčný.

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 14:54

Prave som spravil Spustenie v nudzovom rezime. Problem stale pretrvava. Aj ked neviem si nijako overit, ci prave bezi FF v nudzovom, lebo vyzera to tak isto ako v normalnom. A ano postupoval som ako je to na tomto obrazku http://imgbank.cz/images/2015/01/13/fir ... rezim3.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 15:24

Vytvoril som novy profil. Problem stale pretrvava. Niekedy sa stane, ze po vypnuti FF, stale je zapnuty plugin-container, ked to kontrolujem v Spravcovi uloh. Aj v starom, aj v novom profile.

Preco mi chvilu tykas a chvilu vykas ?

Cize podla tvojich rad ostava len Obnova FF. Ale to sa mi nepaci. Najradsej by som to vsetko odistaloval na komplet a potom zo zalohy obnovil profil. Vraciam sa k skorsej otazke, co ine pouzit ak nechcem pouzit MozBackup prosim ?

Co sa tyka hardwarovou akceleraciou, ako to vypnut, zapnut ?

Ked mi zamrzne FF, zvyknem si otvorit surne Internet explorer (verzia 10.0.9600.17501) panensky, skoro nepouzivany a tam sa mi to zatial nikdy nestalo.

Vieme nejako porovnat, ci je v IE zapnuta ta h. akceleracia a ako je tam rieseny plugin Adobe Flash ?

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 15:26

Oprava: verzia 11.0. ...
Preco sa nedaju editovat prispevky ?

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Mája 2015, 16:22

Ak je pôvodný profil príčinou vašich problémov, tak odporúčam preniesť iba jednotlivé veci zo starého profilu, takto:

Záložky
1. Sú v súboroch *. jsonlz4 (*.json):
C:\Documents and Settings\MENO\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\a4l74p90.default\bookmarkbackups\bookmarks-2015-03-28_xxxxxxxxx.jsonlz4 (- toto sú záložky z dátumu 28.03.2015) (platí pre WinXP)
- stačí iba importovať z tohoto súboru do nového firefoxu (CTRL+SHIFT+B a potom ešte ALT+i+b)
2. Záložky prenesiete na iný počítač aj prekopírováním souboru places.sqlite
3. Pokiaľ chcete preniesť iba záložky, odporučam záložky exportovat a na druhom počítači a následne importovat podľa článku nápovedy Záloha a obnova záložiek, alebo použíť Sync. Súbor places.sqlite obsahuje totiž viac než iba záložky.

Hesla sú v priečinku s profilom v súboroch (stačí prekopírovať do nového profilu):
- key3.db
- logins.json

Prihlasovacie údaje sú v priečinku s profilom v súbore (stačí prekopírovať do nového profilu):
- cookie.sqlite

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 16:47

1, Ja NEVIEM, ci je povodny profil problemom. Prosim citaj pozorne.
2, Pisal som, ze v novom profile to robilo tiez.
3, Ako sa da vyp / zap hardwarova akceleracia ?
4, Je mozne sa niecomu priucit od Interne explorera, ze to tam nezamrzava ?
5, Manualne nechcem nic prenasat, radsej na to chcem vyuzit nejaky program. Ale iny ako MozBackup.

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Mája 2015, 18:13

Ranas napísal:...Ako sa da vyp / zap hardwarova akceleracia ?...
Takto:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ranas » 14. Mája 2015, 18:31

Ok, nepomohlo to.
Este aby som upresnil, situaciu:
vzdy ked sa ma nacitat stranka, na ktorej sa nachadza nejaka flashova reklama, video hocico (cize skoro vsetky sucasne weby), sa spusti plugin-container.exe, ale dlhooo sa nic nedeje. Niekedy to necham tak zamrznute, tvra to niekolko sekund-minut kym sa spusti FlashPlayerPlugin_17_0_0_169.exe a odmrzne sa to. Niekedy pomoze, ked hned po zamrznuti vypnem ten plugin-container.exe. On sa samozrejme o nielko sekund-minut zase spusti, ale rychlejsie sa spusti aj flash. Niekedy musim ten plugin-container.exe vypnut aj 3 a viac krat, pokym sa zapne flash.

Moze sa k tomuto vyjadrit este niekto ? Kto sa tomu ROZUMIE. Lebo nebudem skusat vsetko naslepo len tak ...
Dufam, ze tato stranka neni este uplne mrtva aj ked to tak vyzera bohuzial.


Este upresnim co uz neplati, co platilo na zaciatku, ked som zakladal tuto temu. Ze pri mrznuti sa spustilo aj 8 flash pluginov. Tak to sa uz nedeje. Mrzne to iba pri jednom plugin-container.exe.

Vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Mrznutie pc, crashovanie prehliadaca kvoli flash pluginu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 15. Mája 2015, 09:38

Ranas napísal:...Moze sa k tomuto vyjadrit este niekto ? Kto sa tomu ROZUMIE. Lebo nebudem skusat vsetko naslepo len tak ...
Dufam, ze tato stranka neni este uplne mrtva aj ked to tak vyzera bohuzial....
Je to tak. stránka je už mŕtva. Takže vám neostáva nič iné iba sa riadiť sloganom pesničky: "Poraď si sám!"

Napísať odpoveď