Youtube / twich horsie ako na chrome

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Meldo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11. Januára 2007, 13:18

Youtube / twich horsie ako na chrome

Príspevok od užívateľa Meldo » 7. Septembra 2015, 19:59

Vsimol som si, ze youtube a twich ide na firefoxe horsie ako na chrome. Napr. twich na plnej obrazovke mierne seka, na zmensenej ide dobre. Rovnako youtube, nejde tak plynulo.
Cez chrome bez problemov, vsetko krasne funguje. Skusal som to samozrejme aj na novom, cistom profile bez akychkolvek doplnkov, s vypnutym hw urychlovanim, ale ten isty vysledok. No ale kedze chrome nemusim a firefox pouzivam uz dlhe roky a vyhovuje mi, tak by som sa chcel poradit, ze ci je vobec mozne rochodit youtube a twich na firefoxe tak ako na chrome?
Upozornujem, ze sa nejedna zase o nejake velke sekanie obrazu, ale je to vidiet a vadi mi to. Ako keby firefox nieco brzdilo v plynulom stremovani.
Zostavu mam Core i5 4690T, 8GB RAM.
Dakujem za rady.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Youtube / twich horsie ako na chrome

Príspevok od užívateľa Ansambl » 7. Septembra 2015, 22:26

Ak zatiaľ nič nepomohlo, tak v prípade takýchto problémov spravidla pomôže "Obnova firefoxu". Spustite firefox a potom:
[SK:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[CZ:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox
http://imgbank.cz/images/2014/09/24/firefox_obnova.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Meldo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11. Januára 2007, 13:18

Re: Youtube / twich horsie ako na chrome

Príspevok od užívateľa Meldo » 8. Septembra 2015, 08:06

Dakujem za radu, vyskusal som obnovenie podla navodu,ale stale ide youtube horsie ako na chrome.
Toto je video, na ktorom som to skusal (kvalita 1080p / 60fps) . https://www.youtube.com/watch?v=cvcfBWxrHVU
Vidiet to uz hned na zaciatku pri pohybe kamery a hlavne pri pohybe auta, otacani kamery, na firefoxe to miestami mierne potrhava, na chrome je to stale plynule, tekute.
Vyskusajte si to prehrat viac krat a porovnat na chrome. U mna rozdiel v prospech chrome, ale chcel by som pouzivat na vsetko firefox. :cry:
Pokial to vam nebude robit, tak sa uz len "bije" nejaky soft s firefoxom, predpokladam, ze adobe flash player by to nemal byt.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Youtube / twich horsie ako na chrome

Príspevok od užívateľa Ansambl » 8. Septembra 2015, 09:20

Rýchlosť pripojenia k internetu mám 250 MB Download / 100 MB Upload, Windows 10 Pro x64.

Tak som sa na to pozrel a dokonca som si aj nainštaloval Google Chrome, aby som to overil:
- Edge - neporadil si vôbec s prvými 10 sekundami a trhalo obraz celý čas. Prehráva konštantne v kvalite 1080p/60fps (nedalo sa to pozerať) !
- Internet Explorer - v porovnaní s Firefoxom bez zmien prehráva konštantne v kvalite 1080p/60fps, je badateľné jemné zadrhávanie.
- Google Chrome - v prvých 10 sekundách kde by malo byť najlepšie vidieť zadrhávanie obrazu bol obraz plynulý ale značne ROZOSTRENÝ. To nebola kvalita 1080p/60fps, ale omnoho nižšia. Plynulosť obrazu je v Google Chrome dosiahnutá variabilitou kvality obrazu (znižovaním kvality).
- Firefox - prehráva konštantne v kvalite 1080p/60fps, je badateľné jemné zadrhávanie.

Pokiaľ je problém so zobrazovaním stránok v HTML5, skúste si nainštalovať doplnok YouTube Flash Player

Užívateľov profilový obrázok
Meldo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11. Januára 2007, 13:18

Re: Youtube / twich horsie ako na chrome

Príspevok od užívateľa Meldo » 9. Septembra 2015, 11:21

Hmm...skoda, ze si s tym nevie firefox poradit lepsie, aj tak sa mi paci viac prehravanie cez chrome iked ako pisete je obraz rozostreny (ja som to moc nepostrehol, ze by bol vyrazne horsi obraz,paci sa mi ta plynulost) Stve ma to, ze sa to neda nijako nastavit cez firefox. Rovnako ma nemilo prekvapil doplnok Youtube High Definiton, zistil som,ze znizuje kvalitu videa na youtube.Ked so to zakazal, tak bola kvalita videa lepsia,len to potrhavanie keby nebolo, tak by to bolo super. Rovnako sa to prejavuje aj cez twitch, staci dat v nastaveni pri videu kvalitu source a full screen a uz to vidiet ako to laguje, v malom okne ide video plynulo, tiez nechapem preco, ked v chrome vsetko ok. Dufam, ze nebudem nuteny prehravat youtube a twitch cez chrome :? :roll: :( to by som nerad.
Poznate nejaky dobry plugin pre youtube? Hlavne sa mi jedna o to aby som mal nastavenu urcitu kvalitu videa, aby som to nemusel stale rucne nastavovat.

Napísať odpoveď