Nedôveryhodné pripojenie

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
georgius

Nedôveryhodné pripojenie

Príspevok od užívateľa georgius » 9. Septembra 2015, 20:49

Firefox hlási pri pripojení na niektoré stránky, ktoré majú zaručene dôveryhodný certifikát, že pripojenie je nedôveryhodné. Pritom ponúka uložiť daný certifikát iba dočasne , nie natrvalo, takže pri ďalšom spustení Firefoxu žiada potvrdiť certifikát znova. Tento problém je zaručene len problémom Firefoxu, lebo v iných prehliadačoch sa nevyskytuje. Ešte jedna maličkosť: keďže niečo podobné sa tu už raz "riešilo" závratnou rýchlosťou (prvá a jediná odpoveď admina iba niekoľko mesiacov po vložení príspevku), očakávam, že tentoraz sa tým niekto bude naozaj zaoberať a že to nebude len "takzvaný" admin. Určite budete mať dojem, že som týmto porušil pravidlá fóra, pozrite sa najprv na seba, či to nie ste práve vy, ktorí nútite používateľov, aby tie pravidlá porušovali. Ďakujem za porozumenie, teším sa na ďalšiu spoluprácu a očakávam skorú a uspokojivú odpoveď.

georgius

Re: Nedôveryhodné pripojenie

Príspevok od užívateľa georgius » 9. Septembra 2015, 22:29

Práve som zistil, že vo Firefoxe chýba medzi certifikačnými autoritami TERENA CA. Práve tá potvrdila certifikát servera, ku ktorému sa potrebujem pripojiť. Takže už viete, čo máte urobiť. Veľa šťastia.

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nedôveryhodné pripojenie

Príspevok od užívateľa Jacen » 10. Septembra 2015, 10:34

georgius napísal:Firefox hlási pri pripojení na niektoré stránky, ktoré majú zaručene dôveryhodný certifikát, že pripojenie je nedôveryhodné.
Mohol by si sem dať odkazy na tie "niektoré stránky", aby som zistil, či to robí aj u mňa?
georgius napísal:Práve som zistil, že vo Firefoxe chýba medzi certifikačnými autoritami TERENA CA. Práve tá potvrdila certifikát servera, ku ktorému sa potrebujem pripojiť. Takže už viete, čo máte urobiť. Veľa šťastia.
Táto stránka je základňa slovenskej lokalizačnej komunity (je to aj v logu stránky), nemajú nič spoločné s vývojom produktov Mozilly, a nie je v silách tejto komunity pridávať certifikačné autority do FF. Toto môžu len vývojári Mozilly, môžeš im napísať https://bugzilla.mozilla.org/form.mdn.
Tiež si prečítaj Řešení chybového hlášení "Toto připojení není důvěryhodné", hlavne časť o poškodenom súbore cert8.db.

georgius

Re: Nedôveryhodné pripojenie

Príspevok od užívateľa georgius » 18. Septembra 2015, 20:57

Problém je vyriešený. Nebola to chyba Firefoxu, preto sa ospravedlňujem za predchádzajúce vyjadrenia. Ďakujem za porozumenie.

Napísať odpoveď