Moznosti nefunguju

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Moznosti nefunguju

Príspevok od užívateľa brm » 11. Decembra 2015, 17:09

Dostal sa mi do ruky PC, nainštalovaná Vista. V kompe boli dve kontá, jedno admin, jedno obyčajné, pričom aj to obyčajné som ja hneď zmenil na admin konto.

V kompe bol predinštalovaný Firefox, avšak nejaká staršia verzia, keďže komp nebol 1,5 roka zapnutý. Cez to druhé, pôvodne obyčajné, avšak už ako admin, som chcel zaktualizovať Firefox, avšak nedalo sa, písalo mi, že aktualizácie obmedzil správca systému. Skúsil som Firefox spustiť ako správca, avšak to isté. Ako tie aktualizácie povoliť?

Navyše, neviem spustiť Možnosti, čiže about:preferences. Po spustení sa mi zobrazí chybová hláška, že danú stránku nenašlo. Toto isté robí na oboch kontách. Avšak Doplnky: about:addons fungujú na oboch kontách, tie sú prázdne.

Skúsil som odinštalovať Firefox, vymazať uživateľské profily na oboch kontách a nanovo nainštalovať Firefox, avšak aj napriek tomu stále na tom druhom konte vypisuje o blokovaní aktualizícií Firefoxu správcom systému a aj tak ani na jednom konte vo Viste nefungujú Možnosti about:preferences.

Kde môže byť chyba? Ktoré dáta ešte vymazať, prípadne kde vie správca povoliť aktualizácie Firefoxu?

Ďakujem za odpovede..

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Moznosti nefunguju

Príspevok od užívateľa Ansambl » 11. Decembra 2015, 17:32

Ja by som začal "Obnovou firefoxu". Spustite firefox a potom:
[SK:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[CZ:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox
http://imgbank.cz/images/2014/09/24/firefox_obnova.jpg

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Re: Moznosti nefunguju

Príspevok od užívateľa brm » 16. Decembra 2015, 13:17

Až včera som sa opäť dostal k tomu kompu, tak len info, že to Obnovenie Firefoxu pomohlo...

..pomohlo v tom, že v zozname Rozšírení sa objavilo nejaké rozšírenie firefox@firefox.sk, ktoré konečne bolo možné deaktivovať, ale už nie vymazať. Keď sa deaktivovalo rozšírenie, začalo všetko fungovať ako malo. Potom som ešte cez Ccleaner zistil cestu k rozšíreniu, bolo schované v C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\browser\extensions, odkiaľ som ho manuálne vymazal a odvtedy už bol pokoj.

:)

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Re: Moznosti nefunguju

Príspevok od užívateľa brm » 16. Decembra 2015, 13:25

Až teraz som našiel, že sa niečo podobné riešilo tu: http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?f=4&t=14153
Asi aj v tomto kompe bola inštalačka zo stránky www.firefox.sk ..to už naozaj treba inštalovať Firefox iba z oficiálnej stránky mozilla.org, sakra!

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moznosti nefunguju

Príspevok od užívateľa branor » 17. Decembra 2015, 17:03

Bohuzial so strankou www.firefox.sk si uz dlhsiu dobu nevedia rady ani pravnici priamo z Mozilly, tato vec sa uz taha niekolko rokov. Stranka Mozilla.sk odkazuje na instalacne subory priamo na oficialne linky Mozilly, u nas neni uz nic ulozene.
Vedúci prekladov do slovenčiny...

Napísať odpoveď