Firefox 52, "chlpaté" písmo

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Peter V
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 13:11

Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Peter V » 10. Marca 2017, 13:16

Dobrý deň. Po dnešnej aktualizácii na FF 52, 32 bit, Win XP ma nemilo prekvapila kvalita písma. Je rozmazané, "chlpaté". Čo s tým, ak vôbec niečo? Vďaka.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Ansambl » 10. Marca 2017, 14:55

Pokiaľ ti to v predchádzajúcich verziách fungovalo a trváš na tom, môžeš se k tej staršej verzii vrátit:
Návrat k staršej verzii je možný. Všetky verzie Firefoxu nájdete tuná:
http://archive.mozilla.org/pub/firefox/releases/
Po nainštalovaní je potrebné v nastaveniach vypnúť (nepreberať) najnovšie aktualizácie.

Peter V
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 13:11

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Peter V » 11. Marca 2017, 13:32

Pre "Ansambl": Trošku pre mňa prekvapenie, riešiť problém so zobrazovaním (písma) vo vyššej verzie prechodom na nižšiu verziu so zablokovaním aktualizácií, keď na každom kroky Vás preboha varujú, že aktualizácie sú potrebné najmä z hľadiska bezpečnosti, atď... Som si vedomý, že FF je "zadarmo", a keď nechcem... ale toto hádam nie je riešenie.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Ansambl » 11. Marca 2017, 14:50

Peter V napísal:... prechodom na nižšiu verziu so zablokovaním aktualizácií, keď na každom kroky Vás preboha varujú, že aktualizácie sú potrebné ...
Preboha aktualizácie sú potrebné! Preto nás na každom kroku už od 08.04.2014 varujú, že Microsoft prestal poskytovať bezpečnostné aktualizácie pre operačný systém Windows XP a že ho máme prestať používať. Systém je bez bezpečnostných aktualizácií veľmi zraniteľný a pre používateľa už nebezpečný (internetové bankovníctvo ... atď). Vašim cieľom by však malo byť nastaviť si svoj rodinný rozpočet tak, aby ste mohli prejsť na novšiu verziu operačného systému v ktorom Firefox funguje bez problémov. Posledná verzia Firefoxu s oficiálnou podporou systémov Windows XP je Firefox 52. Samozrejme že nefunguje 100%, ale funguje s nejakými problémami, ktoré už nebude nikto opravovať. Firefox 53 už na systémoch Windows XP nenainštalujete vôbec.

Ak chcete na tomto zraniteľnom a pre používateľa už nebezpečnom systéme Windows XP používať Firefox tak ako ste naň boli navyknutý, tak návrat k staršej verzii je jediné rozumné riešenie.

===
Na úpravu písma vyskúšajte ešte doplnky Anti-Aliasing Tuner alebo Font Smoothing Adjustment:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... ing-tuner/
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... djustment/

Peter V
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 13:11

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Peter V » 11. Marca 2017, 19:07

Môžete mi niekto odpovedať na otázku prosím?: Rozmazané písmo vo FF 52 pod Win XP je normálne, alebo chyba? Aktualizoval som z predposlednej verzie, kde bola grafika v poriadku. Ak je to normálne, stačí povedať, že, čojaviem – FF 52 inak pracuje s grafikou, alebo niečo v tom zmysle. Azda popchopím.

pre "Ansambl":
Ďakujem za školenie o prioritách rodinného rozpočtu a potreby aktuálneho OS. Používam softvérovú výbavu zodpovedajúcu momentálnej konfigurácii a darí sa mi stroj udržiavať v slušnom prevádzkovom stave. Na prácu, nie na strielačky... Ako sám píšete, FF 52 je posledná verzia s podporou pre XP, takže nevidel som dôvod, prečo spokojne neaktualizovať. Sľubujem, že budete prvý, komu sa pochválim nielen novým OS, ale hlavne novým PC... Žeby priority?

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Jacen » 11. Marca 2017, 19:42


Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Ansambl » 12. Marca 2017, 08:17

Toto nie je fórum autorov Firefoxu, ale dobrovoľnej podpory užívateľov. Pokiaľ myslíte, že by sa Firefox 52 vo Windows XP mal chovať inak než sa chová, zadajte problém na vyriešenie autorom Firefoxu do Bugzilly https://bugzilla.mozilla.org/. Vzhľadom na skutočnosť že Firefox 52 je posledná verzia Firefoxu s oficiálnou podporou systémov Windows XP, tak sa asi s týmto problémom už nebude nikto zaoberať.

Tuna je iba komunitné fórum podpory užívateľov Firefoxu , takže s tým nič urobiť nemôžeme.
Rozmazané písmo vo FF 52 pod Win XP je normálne, alebo chyba?
Na iných diskusných fórach je tento problém u používateľov Windows XP a Vista hlásený veľmi často.

Peter V
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 13:11

Re: Firefox 52, "chlpaté" písmo

Príspevok od užívateľa Peter V » 12. Marca 2017, 14:50

Ďakujem za všetky rady. Asi downgradujem. S pozdravom PV

Napísať odpoveď