Veľkosť stránky

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Cassidy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26. Júla 2017, 09:27

Veľkosť stránky

Príspevok od užívateľa Cassidy » 26. Júla 2017, 10:52

Mám Mozila Firefos 52.0.2 (32-bit). Dá sa niekde nastaviť veľkosť stránky (úroveň priblíženia)? Na lište sú tlačidlá „ - 100% +“, ale ako nastaviť aby sa mi aj nová karta, alebo po zavretí a novom spustení Mozily hneď otvárali karty s iným zväčšením (napr. 150%)?

Druhý dotaz – presunutie panelu s kartami na spodok okna. Na fóre som našiel dva spôsoby:
1. V „about:config“ si vyfiltruj predvolbu browser.tabs.onTop a dvojklikom ju prepnuť na false. – ja nemám predvolbu browser.tabs.onTop
2. Podľa Firefox – 50 odpovedí – nainštaloval som si rozšírenie Tabbrowser Preferences, ale v ponuke Nástroje > Možnosti nemám záložku >Karty, len v záložke Nástroje > Možnosti > Všeobecné mám položku Karty kde sú len štandardné 3 ponuky na nastavenie (Prepínať karty pomocou Ctrl+Tab v poradí podľa posledného otvorenia, Nové okná otvárať ako novú kartu, Pri otvorení odkazu na novej karte ju preniesť do popredia).

Ďakujem za odpoveď.

kusavica
Člen tímu Mozilla.sk
Člen tímu Mozilla.sk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16. Marca 2017, 07:32

Re: Veľkosť stránky

Príspevok od užívateľa kusavica » 26. Júla 2017, 13:00

S nastavením veľkosti stránok ti pomôže doplnok NoSquint Plus https://addons.mozilla.org/sk/firefox/a ... uint-plus/. Po nainštalovaní sa na paneli s nástrojmi zobrazia tlačidlá, pomocou ktorých si budeš môcť prispôsobiť priblíženie stránok.

Čo sa týka druhej otázky, daná predvoľba bola odstránená vo Firefoxe 29. Karty môžeš umiestniť na spodnú časť okna pomocou doplnku Tab Mix Plus https://addons.mozilla.org/sk/firefox/a ... -mix-plus/. Keď ho nainštaluješ do Firefoxu, podrobné nastavenia nájdeš v Ponuka > Doplnky > Rozšírenia > Tab Mix Plus > Možnosti > Vzhľad > Panel kariet > Poloha.

mstanke
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22. Septembra 2010, 15:54
Kontaktovať užívateľa:

Re: Veľkosť stránky

Príspevok od užívateľa mstanke » 26. Júla 2017, 20:14

Já jsem měl dříve dobrou zkušenost s https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/zoom-page/, dneska zřejmě https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... m-page-we/. Už delší dobu to ale nepoužívám.

Pokud chcete nastavit úroveň přiblížení globálně, jde to i bez doplňků. Stačí změnit v editoru předvoleb hodnotu browser.zoom.siteSpecific na false.

Cassidy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26. Júla 2017, 09:27

Re: Veľkosť stránky

Príspevok od užívateľa Cassidy » 31. Júla 2017, 07:59

Ďakujem za tipy. Karty mám dole - Tab Mix Plus.
Čo sa týka zväčšenia - NoSquint Plus - zväčším stránku, dám to aj ako globálne nastavenie, po zavretí a znovu spustení Mozilly mám nastavené zväčšenie, ale keď otvorím novú kartu (v tom istom okne) otvorí mi ju so zvačšením 100%.
Naopak - Zoom Page WE - novú kartu mi otvorí v nastavenom zväčšení, ale keď zatvorím a znovu spustím Mozillu, znovu mám len 100% zväčšenie.
Tak isto zmenenie hodnoty browser.zoom.siteSpecific nepomohlo (Zoom Page WE vyžaduje hodnotu true).
Možno nerobím niečo správne, ale každopádne ešte raz ďakujem.

Napísať odpoveď