nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
helicos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Decembra 2020, 10:13

nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Príspevok od užívateľa helicos » 19. Decembra 2020, 10:26

dobrý deň

od včera po aktualizácii na firefox 84.0 64bit my nejde vôbec nič sťahovať/ nevyskočí stahovacie okno. je to jedno s akej stránky (titulky.com, uložto, google fotky). nepomáha ani externí download manager.
mal som verziu 83 a stiahol som titulky a potom sa my firefox aktualizoval a od vtedy nič. žiadne nastavenia som nemenil. cez operu ide všetko v poriadku. používam ESET internet security.

Ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Príspevok od užívateľa Ansambl » 19. Decembra 2020, 11:48

Spustite Firefox v NÚDZOVOM režime a preverte, či problémy pretrvávajú:
- [SK:] Firefox - Pomocník - Informácie pre riešenie problémov - Vyskúšajte núdzový režim-Reštartovať a zakázať doplnky
Ak vám to v núdzovom režime funguje správne, tak to môže spôsobovať niektoré už nekompatibilné rozšírenie Firefoxu. Navrhujem všetky rozšírenia vypnúť a postupne ich zapínať (povoľovať) až kým nezistíte, ktoré to spôsobuje.

helicos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Decembra 2020, 10:13

Re: nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Príspevok od užívateľa helicos » 19. Decembra 2020, 12:27

v núdzovom stave ide stahovať.
a jediný doplnok ktorý používam je "Group Speed dial" a keď som ho zakázal, tak sťahovanie nešlo.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Príspevok od užívateľa Ansambl » 19. Decembra 2020, 15:06

Tento problém môže spôsobovať dosť agresívne nastavený antivírusový program. V mnohých prípadoch pomôže odobrať niektoré ochranné štíty antivírusového programu - vypnite filtrovanie SSL/TLS protokolu, alebo ho úplne vypnúť (odstrániť, odinštalovať).

Pre kontrolu vypnite Firefox. Vypnite antivírusový program. Spustite „Správcu úloh“ a ukončite ešte všetky na pozadí bežiace antivírusové aplikácie a potom ukončite aj všetky antivírusové procesy bežiace ešte v procesoch. Spustite Firefox a preverte či problém pretrváva.

helicos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Decembra 2020, 10:13

Re: nejde stiahnuť žiaden súbor/neviskočí okno

Príspevok od užívateľa helicos » 19. Decembra 2020, 15:46

vypnutie SSL/TLS nepomohlo.

Ale keď som išiel dať firefox do núdzového režimu a pri potvrdený vyskočí aj možnosť "továrenské nastavenia" . tak som to dal, aj som si naspäť nainštaloval Group Speed Dial a stahovanie zatiaľ ide.

nezistili sme presnú príčinu, ale aspoň to ide (zatiaľ) :)

Napísať odpoveď