zmena pripony SK

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

zmena pripony SK

Príspevok od užívateľa Ja » 18. Decembra 2006, 00:29

na Mac som si nainstaloval slovensku verziu, pred tym som pouzival anglicku ...

som lenivy vypisovat cele adresy a tak pouzivam skratky ... v anglickej verzii po stlaceni kluca mi doplnilo adresu na priponu .com, v slovenskej verzii mi logicky doplni .sk .... avsak ja catejsie potrebujem automatiku na .com ...

prosim poradte kde a ako mam zmenit tuto prevolbu

(navyse, mam pocit, ze mi vyhladavace zacali ponukat predovsetkym adresy z europy a nie z usa, ako pri anglickej verzii - nemozem porovnat, lebo nemam naraz nainstalovane obe verzie, preto hovorim, ze mam taky pocit ...)

dakujem

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 18. Decembra 2006, 00:45

ahoj
no ohladom tej pripony, to su tie java subory co som ti spominal :-)
v priecinku kde mas nainstalovany Firefox najdi subor firefox-l10n.js

standardne
C:\Program Files\Mozilla Firefox\defaults\pref\firefox-l10n.js

odzalohuj a potom otvor v nejakom klasickom TXT editore
je tam jasny text ".sk" ten si prepis na priponu ktoru mas v oblube ;-)
konkretne sa jedna o riadok:
pref("browser.fixup.alternate.suffix", ".sk");
ten druhy nemenit...

ohladom vyhladavaca ti neviem poradit...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Decembra 2006, 00:51

Skúsil by som možno najprv zmenu v konfigurácii – do panela s adresou zadať about:config a vyhľadať na stránke konfigurácie reťazec browser.fixup.alternate a tam už je to jasné. Len si nie som istý, či táto zmena v konfigurácii samotná stačí. Ak áno, bolo by to lepšie ako upravovať programové súbory.
admin SME.sk

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Príspevok od užívateľa Ja » 18. Decembra 2006, 01:28

vyskusal som obe metody ...

metoda podla "SlovakSoft" zmenil som na .com ... zadal som yahoo a doplnilo na .com

potom som isiel skusit metodu podla "branor", nasiel som subor atd podla navodu ... prekvapilo ma, ze tam bola stale hodnota .sk (ocakaval som uz .com), zmenil som ju na .org (len v tom jednom pripade ako si mi radil - a po predchadzajucom vysvetleni a varovani z osobnej konverzacie som nemenil tu druhu hodnotu a ani ine hodnoty) ... ulozil som to a zase som zadal yahoo ... doplnilo mi yahoo.com ...

myslel som, ze to bolo preto, ze som neukoncil program a on pracoval s povodnym nastavenim dalej ... preto som vypol - ukoncil program, spustil ho znovu a vyskusal zase s yahoo ... opat doplnilo .com .... a tak som opat nasiel a otvoril v textovom editori ten konfiguracny subor ... drzal hodnotu .org ... tak som ju naspat, pre istotu, zmenil na .sk ...

nuz taky je vysledok, diky obom, pomohli ste mi .... (branor - pochopil som podstatu co si mi vysvetlil v nasom pokeci a mam v tom jasnejsie .... dakujem)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Decembra 2006, 01:32

About:config nezmení programový súbor, nastavenie je okamžite platné a uloží sa v profile do súboru prefs.js. Platí až do ďalšej zmeny v konfigurácii, teda žiadny reštart na tom nič nezmení.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 18. Decembra 2006, 01:36

SS: diky uz som asi tolko zazrany do tych suborov ze ta jednoducha cesta ma vobec nenapadla ;-)

A aj tak moja rada bola zla, ten subor nakonfiguruje Firefox na tu hodnotu co je v tom subore ale asi len pri tvorbe noveho profilu.
Ospravedlnujem sa...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Decembra 2006, 21:24

V pomocnikovi ff som si nasiel klavesove skratky co su na doplnenie koncovky, ale ziadna mi nefunguje:

doplnit adresu .com - ctrl+enter
doplnit adresu .net - shift+enter
doplnit adresu .org - ctrl+shift+enter

ani jedna mi nejde. cim to bude? ked akoze pouzijem hociktore z nich, tak zareaguje iba ako by som dal enter - a vypise ze napr. stranka http://www.google neexistuje (teda nedoplni koncovku, aby ste vsetci rozumeli)
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Decembra 2006, 21:39

Pozrite si ten obrázok z konfigurácie, čo som sem dal. Máte to nastavenie ako ja? V čistom profile som to vyskúšal a funguje to takto:
1. doplniť adresu .com (ctrl+enter) – toto platí podľa jazykovej verzie, v slovenskom Firefoxe je to podľa tej položky v konfigurácii: ak tam je predvolená hodnota .sk, dopĺňa .sk / ak to upravíte na .com, bude používať .com (Pomocník pochádza z anglickej verzie a toto by sa malo asi v jeho preklade upraviť podľa nášho nastavenia)
2. doplniť adresu .net (shift+enter) – funguje
3. doplniť adresu .org (ctrl+shift+enter) – funguje
admin SME.sk

Ja.

Príspevok od užívateľa Ja. » 18. Decembra 2006, 23:53

SlovakSoft napísal:About:config nezmení programový súbor, nastavenie je okam�ite platné a ulo�í sa v profile do súboru prefs.js. Platí a� do ďal�ej zmeny v konfigurácii, teda �iadny re�tart na tom nič nezmení.
OK, tak sa to i spravalo, len pre doplnenie, ja som restartol z dovodov nefungovania tej druhej metody a nechcel som nic zanedbat ... ':oops:'

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 19. Decembra 2006, 06:52

SlovakSoft napísal:Pozrite si ten obrázok z konfigurácie, čo som sem dal. Máte to nastavenie ako ja? V čistom profile som to vyskúšal a funguje to takto:
1. doplniť adresu .com (ctrl+enter) – toto platí podľa jazykovej verzie, v slovenskom Firefoxe je to podľa tej položky v konfigurácii: ak tam je predvolená hodnota .sk, dopĺňa .sk / ak to upravíte na .com, bude používať .com (Pomocník pochádza z anglickej verzie a toto by sa malo asi v jeho preklade upraviť podľa nášho nastavenia)
2. doplniť adresu .net (shift+enter) – funguje
3. doplniť adresu .org (ctrl+shift+enter) – funguje
skusil som a stale nic. asi to bude nejakym inym rozsirenim, no to sa mi teraz nechce po jednom zistovat, ze ktorym - mam ich vyse 30. este to skusim v cistom profile...
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 19. Decembra 2006, 06:58

no to sa podrzte. mne to nejde ani v cistom profile. tak tomuto uz vazne nerozumiem. fakt to vsetkym ostatnym ide a len mne nie?
nie su na to este nejake ine nastavenia?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 19. Decembra 2006, 07:02

Akú stránku skúšate? Skúste yahoo.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 19. Decembra 2006, 16:41

skusil som nespocetne mnohe, vratane google, yahoo, mozilla, microsoft a este dalsie a dalsie a dalsie...
a stale nic!!! :x :evil: :?: :!: :cry:
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté