Nekorektna diakritika - sposobuje ju Backdoor BDS/PoisonIvy

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Paulxp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Decembra 2006, 17:19
Kontaktovať užívateľa:

Nekorektna diakritika - sposobuje ju Backdoor BDS/PoisonIvy

Príspevok od užívateľa Paulxp » 27. Decembra 2006, 17:25

Ako je to možné, že mi po stlačení klávesy pre dlžen a mäkčeň napíše rovno 2 dlžne, resp. 2 mäkčene namiesto toho, aby počkal na písmeno, ktorému majú patriť. Ak chcem napísať napr. dlhé l, tak to vyzerá takto : ´´l, prípadne ak mäkké l, tak napíše pre zmenu toto : ˇˇl. Kde to môžem nastaviť, aby mi písalo písmená normálne ?
Dík za rady, už som zúfalý, lebo ani preinštalovanie Windowsu nepomohlo

______________________

Zle pisanie diakritiky sposobuje proces s nazvom firefox.exe
Subor firefox.exe sa spusta automaticky po nalogovani do systemu ale cez msconfig ani regcleaner sa neda zablokovat proti spustaniu.

Len podotknem ze ked bezi proces firefox.exe tak nie je vidiet ziadne okno firefoxu, ze vlastne firefox ani nie je spusteny.
Ked uz spustim Mozillu Firefox tak v spravcovi uloh mi pribudne druhy proces firefox.exe a su tam teda dva. Normalny firefox ma 20 MB v RAM, ten pofiderny okolo 4 MB v RAM. Tak som sa teda rozhodol vypatrat odkial sa spusta. Siahol som po freeware utilite Process Explorer. Cakalo ma prekvapenie. Obidva procesy firefox.exe sa spustaju z normalneho pracovneho adresara
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

Odinstaloval som Firefox vymazal aj profily v Data aplikacich. Subor sa uz po odinstalovani a spusteni systemu viac automaticky nezapne.
CIze ozaj sa jedna o program Firefox.exe - nieco s nim teda nie je vporiadku a pritom mam Mozilla Fireofx 2.0.0.1

Ako to mam poriesit ?

_________
Stroj na ktorom to prevadzkujem : Intel Core 2 Duo E6400 (2,13 GHz), MB: ASUS P5N32 SLI SE DELUXE, 2x512 MB DDRAM2 KINGSTONE HyperX800 MHz PC6400 CL5, 320 GB HDD Hitachi, CLUB 3D GeForce 7600 GT (256 MB GDDR3), Zdroj : BLUE STORM 400 Watt, LG GSA 4163B,
Naposledy upravil/-a Paulxp v 27. Decembra 2006, 19:28, upravené celkom 1 krát.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 27. Decembra 2006, 17:44

Preinštalovanie systému = formátovanie disku a následná nová inštalácia? Tak či tak to vyzerá na nákazu. Zdá sa, že to je ako tento opis na MozillaZine: Firefox.exe always open.
Je tam napríklad takáto skúška: nastaviť iný prehliadač ako predvolený a reštart systému. Teraz by sa asi mal neželane spustiť tento druhý prehliadač.
admin SME.sk

Neregistrovaný

:)

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 27. Decembra 2006, 18:49

No mate pravdu, nainstaloval som Operu a teraz sa tam objavuje opera.exe

Tak to je vychcanec. Musim teraz spekulovat ako tu haved z PC odstranit. Dufam, ze mi nejako pomozete :(

Idem si to cele precitat

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 27. Decembra 2006, 19:28

Najistejšie je kompletné preinštalovanie systému. To znamená sformátovať disk a nainštalovať systém na čistý disk. Preinštalovanie systému bez formátovania nič nerieši. A používať antivírus, firewall a antispyware !
Naposledy upravil/-a wladow v 27. Decembra 2006, 19:29, upravené celkom 1 krát.
:ilovefirefox:

Paulxp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Decembra 2006, 17:19
Kontaktovať užívateľa:

:)

Príspevok od užívateľa Paulxp » 27. Decembra 2006, 19:28

Problem je uspesne vyrieseny. Ozaj velka vdaka :)

Paulxp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Decembra 2006, 17:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Paulxp » 27. Decembra 2006, 19:30

wladow napísal:Najistejšie je kompletné preinštalovanie systému. To znamená sformátovať disk a nainštalovať systém na čistý disk. Preinštalovanie systému bez formátovania nič nerieši. A používať antivírus, firewall a antispyware !
No to ozaj je, ale ked som system instaloval vcera poobede a dal tam vsetko potrebne, tak uz sa mi nechcelo robit to iste znova :)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 27. Decembra 2006, 19:33

No ak si formátoval disk, tak potom si si musel ten vírus opätovne zaviesť do systému sám, napríklad medzi súbormi, ktoré si si zálohoval (ak si nejakú zálohu robil). V tom prípade by som odporúčal prezrieť všetko antivírom a antispywarom.
:ilovefirefox:

Zamknuté