firefox 1.5 temy - zmena

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
sano

firefox 1.5 temy - zmena

Príspevok od užívateľa sano » 25. Decembra 2005, 14:34

Prosim poradte, kde sa stala chyba. Nemozem nainstalovat novu TEMU - vzhlad v progtame FIrefox 1.5 sk. Pyta sa ma akym programom to ma otvorit miesto toho, aby to automaticky nainstaloval tak, ako to bolo v minulosti. Poradte prosim, ako to nastavit. S pouzivanim Firefoxu som spokojny pouzivam ho uz dlho a nemam chut vsetko odinstalovat a znova skladat, pretoze zalozky a rozsirenia su funkcne a je ich (zaloziek a dokonca systematicky usporiadanych ) vela.

DAKUJEM za radu
Sano :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 25. Decembra 2005, 15:13

pozri v Nástroje->Možnosti->Sťahovanie->v položke Akcie sťahovania = Zobraziť a upraviť akcie... čo máš nastavené pri súbore RAR (.jar je totiž v podstate RAR). Alebo klikni na odkaz ľavým tlačidlom a to ti ponúkne možnosť inštalovať priamo motív vzľadu, ak klikáš na odkaz pravým, tak z ponuky vyber možnosť Uložiť cieľ odkazu ako.. a vtedy si to uložíš na disk a potom nainštaluješ z disku
Obrázok

sano

zmena - Tema firefox

Príspevok od užívateľa sano » 25. Decembra 2005, 15:46

Dakujem za pomoc Je jasne ze si dobry.
Druha kmplikovana forma zmeny, alebo aktualizacie TEMY, teda vzhladu funguje. Ulozit na disk, potom fyzicky preniest do otvorenej tabulky TEMY - aktualizovat. Bol by som vsak rad, keby sme zistili co som vymazal, lebo v nastaveni stahovania nemam ziaden RAR ani JAR cize tam bude pes zakopany. Asi tam je nutne nieco napisat a uz to bude OK. To nieco neviem.
Poradis ? a uz nic nebudem mazat !!!!!! :(

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 25. Decembra 2005, 16:11

TAk keď sa ťa nabudúce opýta, čo má s tým súborom urobiť, vyber jednu z možností a zaškrtni políčko Odteraz to robiť automaticky so všetkými súbormi ako je tento
Obrázok

sano

posledna otazka

Príspevok od užívateľa sano » 25. Decembra 2005, 16:18

Vybral som moznost otvorit pomocou firefox, rar ..... atd, ale nic to nevie priamo instalovat ani otvorit. Aky program mam vybrat??? Asi je nutne niekde zadat cestu, alebo program. Ako to mas ty nastavene? Ak to nepojde Tvoja varianta splna ucel, ale myslim, ze by sa to malo dat nastavit aj inac.
Vzniklo to podla mna neumyselnym zmamzanim nejakeho prikazu.
Dakujem vopred
Sano

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 25. Decembra 2005, 16:33

No RAR sotva otvoríš pomocou FF :wink: Keď klikneš ľavým na odkaz (napr. xy.rar) vyskočí ti okno Otvára sa xy.rar-> tam je "Čo má Firefox urobiť s týmto súborom?" a možnosti "Otvoriť pomocou" "FlashGot"(na ovorenie pomocou download manageru) a "Uložiť na disk". Vyberem si možnosť "Uložiť na disk" zaškrtnem to políčko Odteraz to robiť automaticky so všetkými súbormi ako je tento a nabudúce sa mi už RAR súbory budú ukladať na disk. A toto sa prejaví aj v Nastavení, kde bude uvedené RAR WinRAR archív Uložiť na disk. takto si môžem nastaviť a preddefinovať, čo má robiť Firefox s ktorým súborom.Obrázok

sano

Príspevok od užívateľa sano » 25. Decembra 2005, 17:15

DAKUJEM uz to funguje.
Si Macher

Zamknuté