Zopar otazok

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Tyler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Januára 2006, 20:23
Bydlisko: KE - NR
Kontaktovať užívateľa:

Zopar otazok

Príspevok od užívateľa Tyler » 4. Januára 2006, 20:56

Ako dlhorocny Opera uzivatel som sa rozhodol ze dam Firefoxu sancu a dnes som si nainstaloval - FX 1.5. Niecim som milo prekvapeny (napr. GSpace), niecim som ostal sklamany (mouse gestures), ale to je na dlhsie. Chcel by som sa opytat, nakolko rozsirenia spomaluju Mozillu, teda na kolko zeru pamät, dalej ktore rozsirenia mi odporucate stiahnut, lebo niektore oblubene a aj vysoko hodnotene sa mi zdali zbytocne, ktore rozsirenia naopak neodporucate a este, ci a ak, tak ako sa daju importovat zalozky z Opery do FX. Ja som to skusal a bud som z toho dnesneho nastavovania uz uplne zblbnuty alebo sa to neda. Mozno ma neskor este nieco napadne, tak este doplnim.
People always ask me if l know Tyler Durden

Užívateľov profilový obrázok
zet
návštevník
návštevník
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15. Decembra 2005, 01:50
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa zet » 4. Januára 2006, 21:23

Import z O:subor - importovat - a mal by si vidiet moznost Opera.
Neviem aky mas OS, bolo by dobre to vediet (mohli by to pisat vsetci - niekedy na tom zalezi). Co sa tyka rozsireni, adblock mi nejde uplne podla predstav (ale pouzivam ho), a adblock plus som musel odstranit uplne (ziadne stopy v OS). Mam Suse linux, a vo winXP to moze byt uplne inak. Moj odhad: najviac zeru s pamate rozne kesovacie rozsirenia (napr. fasterfox - ale zrychli FF - nacitanie stranky) , mozno RSS citacky, inak je to zanedbatelne. 8)
Naposledy upravil/-a zet v 4. Januára 2006, 21:29, upravené celkom 1 krát.
ObrázokObrázok
Linux Suse 10 (KDE 3.5.5), FF 2 RC3, TB 1.5.0.7

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Januára 2006, 21:26

Mam nainstalovanych 60 rozsireni, z toho aktivnych je 19 (ktorekolvek mozes zakazat alebo povolit). Bez ktorych si to neviem predstavit:
Adblock Plus, Back to Top, Bookmark Backup, FoxClocks, IE Tab, NoScript, Screen grab!, wmlbrowser.
Pamat tak maximalne 50 MB.
V Opere daj export zaloziek do suboru (HTML) a vo Firefoxe potom daj Import zo suboru (HTML). Malo by to ist, ale som to neskusal (len opacne).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 4. Januára 2006, 21:39

Vo Win XP ide import tak ako písal zet. používam oba prehliadače, mám to overené

Užívateľov profilový obrázok
Tyler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Januára 2006, 20:23
Bydlisko: KE - NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tyler » 4. Januára 2006, 21:43

Ad SlovakSoft
Dik SlovakSoft, prave som na to prisiel, ked si to sem hodil. Ale nezachovava to "adresare" - teda triedenie tych zaloziek ako boli v Opere.

Co sa tyka tych rozsireni, tak napr. taky BackToTop nechapem na co je, ved mam na to klavesu Home a End na klavesnici (ale mozno som aj zle pochopil na co to rozsirenie je) alebo namiesto Screen Grab! staci pouzit PrintScreen a potom uz len to vlepit do nejakeho editora (aj tu ma oprav ak sa mylim). Par dalsich nastaveni z tych co si spominal som si dal tiez (viem ze sa daju vypnut bez odistalovania :) a este sa s tym trocha pohram, len som chcel vediet bez dlheho hladania a skusania ktore su fakt uzitocne. Aj tak ale asi ostanem pri operke... :) Uvidime, idem skusat dalej

Ad zet
Mam Win98Se - tu na intraku len taku sunku. Fasterfox sa mi nejak nevidel, asi som ho nemal poriadne vyladeny. Inu jak som spominal, idem este skusat dalej, len som chcel vediet nejake typy bez dlheho skusania.

Inak taky Gmail Notifier alebo Gmail Space sa mi fakt lubia, lebo to v Opere nebolo. Ale ten zvysok su poväcsine len funkcie, ktore Opera uz ma integrovane.
People always ask me if l know Tyler Durden

Užívateľov profilový obrázok
Tyler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Januára 2006, 20:23
Bydlisko: KE - NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tyler » 4. Januára 2006, 21:45

Ad Jacen
Pravdu mal SlovakSoft, trebalo najprv dat export do html, lebo moznost Opera pri importe som vo Firefoxe nemal. BOla tam moznost IE alebo subor.
People always ask me if l know Tyler Durden

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 4. Januára 2006, 21:52

To je dosť zaujímavé, lebo teraz to mám pred sebou a je tu možnosť MSIE a Opera. Ak dám Opera ukáže dá mi na výber Opera a Opera 8, dám Opera 8 a mám na výber Importovať Cookie a Záložky. Odklikám dokončím a mám to vo Firefoxe :?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Januára 2006, 21:53

K Back To Top - nie som klavesovy typ, ale mysoidny :-)
K ScreenGrab - printscreen pokial viem zosnimam len OKNO, nie celu webovu stranku (ked je dlhsia ako jedna obrazovka) a rovno to ulozi obrazok (bez spustania editora).
Mimochodom, na starsom notebooku s Windows 98 (a len 88 MB pamatou) pouzivam Operu, lebo tam je rozdiel oproti Firefoxu naozaj poznat.
Nerozchodil som v Opere blokovanie reklamy - zasadne minus. A zabudol som na Menu Editor! Neznasam dlhu kontextovu ponuku a tak si ju upravim ako chcem (a nielen ju, aj ostatne ponuky).
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Januára 2006, 21:55

Jacen: Ja tam odjakziva len Importovat z IE alebo suboru (cim sa mysli HTML subor). Opera nikde.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
zet
návštevník
návštevník
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15. Decembra 2005, 01:50
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa zet » 4. Januára 2006, 21:57

Co sa tyka fasterfoxu, na pomalsich masinach niekedy skor spomaluje , v praci celer. 800MHz winXP, a isiel prec. K FF 1.5, ako vidno, co OS , to ine spravanie. :roll:
Asi bootnem do XP (uz mesiac som tam nebol) a mrknem sa na to. :twisted:
ObrázokObrázok
Linux Suse 10 (KDE 3.5.5), FF 2 RC3, TB 1.5.0.7

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 4. Januára 2006, 21:57

Napr. ja osobne by som Firefox bez TabMix Plus ani neotvoril, nahrádza niekoľko rozšírení dokopy. Takisto ako hovorí SlovakSoft - MenuEditor, noa ešte Adblock Plus. To sú moje naj ... :)

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 4. Januára 2006, 22:00

To SlovakSoft: Hádam si nebudem vymýšľať ? :cry: Znova hovorím to,čo som už napísal. Možno mám "iný" Firefox :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Tyler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Januára 2006, 20:23
Bydlisko: KE - NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tyler » 4. Januára 2006, 22:07

Ad Jacen
Nevymyslal by som si, nemam to tu. Zrejme to bude tym OS ako vravi zet

Ad SlovakSoft
tak to ja som taky kombonovany typ, nieco mysou nieco klavesami. To so ScreenGrab som sa mylil, vyskusam.
Kontextove menu sa daju upravovat aj v Opere ak sa nemylim, ale je to zlozitejsie a treba to robit prepisovanim nejakych suborov ale presne neviem lebo ked dlhsie nieco pouzivam tak mechanicky viem presnym pohybom mysou kde ktora polozka v menu je - ako robot hehe.

Dik za typy
People always ask me if l know Tyler Durden

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Januára 2006, 22:10

Jacen napísal:To SlovakSoft: Hádam si nebudem vymýšľať ? :cry: Znova hovorím to,čo som už napísal. Možno mám "iný" Firefox :roll:
Vsak ti nic nevravim, ale sam vidis, ze niektori tam Operu nemame.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Tyler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Januára 2006, 20:23
Bydlisko: KE - NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tyler » 4. Januára 2006, 22:16

Ci tam opera je ci nie je to je uz teraz jedno. Ved co sa pokazit moze sa aj pokazi :twisted:
People always ask me if l know Tyler Durden

Zamknuté