Firefox vyťažuje procesor na 100%

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
rEnEeK
návštevník
návštevník
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11. Januára 2007, 10:50

Firefox vyťažuje procesor na 100%

Príspevok od užívateľa rEnEeK » 4. Októbra 2007, 10:09

Zdravím, od poslednej aktualizácie (aspoň myslím) mi firefox vyťažuje pri načítaní stránok procesor na 100%. Čím by to mohlo byť? Keď si chcem otvoriť napr. http://www.mozilla.sk, tak procesor je na 100%, až kým sa stránka nenačíta úplne... :(
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Októbra 2007, 10:18

Ak ide o hlavnú stránku Mozilla.sk, tak tam to môže robiť jedine shockwave-flash. Otestujte si ten zásuvný modul Adobe Shockwave Player. Ukazuje tam číslo verzie. Mám tuším poslednú – 10.2r23.

Ak máte aj nejaké rozšírenia, tak by bolo dobré to skúsiť aj v núdzovom režime Firefoxu, či to nemá na svedomí niektoré z nich.
admin SME.sk

Rolls
návštevník
návštevník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 10:48

Vytazenie pamate

Príspevok od užívateľa Rolls » 8. Októbra 2007, 18:34

Dobry den,

mam podobny problem s vytazenim pamate a po roznych testoch (odinstalovanie niektorych rozsireni, x spustani v safe mode a pod.) by som chcel poziadat o radu....

FF ma momentalne po spusteni problem s otvaranim viac-menej kazdej stranky (napr. http://www.aktualne.sk), nacita ju sice bleskovo, ale asi len do 80%, potom zamrzne asi na 20 sek. a neskor ju "donacita" celu.... (aj v safe-mode)

Osobne sa domnievam, ze problem moze byt ohladom: Test Adobe Shockwave & Flash Players - http://www.adobe.com/shockwave/welcome/
a tu by som sa chcel aj poradit, co vsetko ma byt v about:plugins co sa tyka tychto 2 veci, pretoze doteraz mi to vyhadzovalo problem (vid. obrazok) a Flash player (nova aj starsia verzia) mi nesla nainstalovat po stiahnuti na disk, jedine formou uplneho odinstalovania z PC a potom si to FF vypytal ako chybajuci zasuvny plugin na niektorej www.

Moj vypis z about:plugins
Adobe Shockwave for Director Netscape plug-in, version 10.2
Shockwave Flash 9.0 r47

Dik vopred za kazdy help,
Rolls
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 8. Októbra 2007, 18:48

Mám rovnaké verzie týchto zásuvných modulov.
Na tej stránke je teda toho flash požehnane. Ešte by som sa tam zameral na skripty. Rozšírenie NoScript by vedelo zablokovať aj flash aj skripty.
admin SME.sk

Rolls
návštevník
návštevník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 10:48

Príspevok od užívateľa Rolls » 8. Októbra 2007, 18:58

Vdaka za typ,

vyskusam aj NoScript, ale NoScript som nikdy nemal nainstalovane a takto sa FF nikdy nespraval....

Este by som sa Vas chcel opytat ci na uvedenej stranke http://www.adobe.com/shockwave/welcome/ sa Vam animacie aj prehravaju (ako video) resp. je tam len staticky obrazok z informaciou: Installation complete ako u Adobe Shockwave Player tak aj u Adobe Flash Player ? Dakujem.

Rolls

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Októbra 2007, 19:22

su pohyblive. Mne to ale updatlo Shockwave player.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 8. Októbra 2007, 19:26

Pomocou NoScript by som zakázal flash a skripty a overil si tak, či sa bez nich stránky načítajú lepšie a nie je tak veľmi zaťažovaný procesor.
Normálne mi to tam prehráva – funguje to tam tak, že myšou ukazujete na položky flashovej ponuky, pričom sa rozbaľujú sa a zaznieva aj zvuk (v tom dolnom).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
DE@TH_rk
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2007, 17:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DE@TH_rk » 9. Októbra 2007, 16:10

SlovakSoft napísal:Ak ide o hlavnú stránku Mozilla.sk, tak tam to môže robiť jedine shockwave-flash. Otestujte si ten zásuvný modul Adobe Shockwave Player. Ukazuje tam číslo verzie. Mám tuším poslednú – 10.2r23.

Ak máte aj nejaké rozšírenia, tak by bolo dobré to skúsiť aj v núdzovom režime Firefoxu, či to nemá na svedomí niektoré z nich.
Thx, ako spravím aby som si mohol doinštalovať tú novú verziu namiesto tej starej? Mám 10.2r21. Musím najskôr odinštalovať tú starú? Ako? Ďakujem... :)
Najviac dostane ten, kto najmenej žiada.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Októbra 2007, 16:33

Ja som vždy rovno inštaloval novú. Nie vždy je ale novšia lepšia.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
DE@TH_rk
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2007, 17:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DE@TH_rk » 9. Októbra 2007, 16:57

Moc z toho neviem... Mohol by si mi to priblížiť? Máš totiž česť s lamou. :wink:
Najviac dostane ten, kto najmenej žiada.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Októbra 2007, 17:31

No, ak chcete mať aktuálnu verziu, tak ju
treba z Adobe prevziať na disk a spustiť inštaláciu. Presnú adresu na download neviem, lebo nie som pri počítači.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 9. Októbra 2007, 17:49

priamy odkaz na instalacku adobe shockwave player:
http://fpdownload.macromedia.com/get/sh ... r_Slim.exe

odkaz na stranku odkial sa da stiahnut ten subor:
http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
DE@TH_rk
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2007, 17:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DE@TH_rk » 9. Októbra 2007, 19:26

No to som už urobil. Ale neviem ako to mám aktualizovať. Pretože keď spustím inštaláciu tak mi napíše že už nainštalované mám... :?
Najviac dostane ten, kto najmenej žiada.

Rolls
návštevník
návštevník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 10:48

Príspevok od užívateľa Rolls » 9. Októbra 2007, 21:26

DE@TH_rk:
najprv si starsi (povodny) odinstaluj
Start - Ovladaci panel - Pridanie alebo odstranenie programov - Adobe Shockwave Player

alebo

Odinštalovanie zásuvných modulov - http://www.mozilla.sk/doplnky/zasuvne-moduly/
Pomocou NoScript by som zakázal flash a skripty a overil si tak, či sa bez nich stránky načítajú lepšie a nie je tak veľmi zaťažovaný procesor.
Ano pri pouziti NoScript (zakazane: java, macromedia flash, microsoft silverligt) nevykazovalo povodne chyby a surfovanie bolo, co sa tyka rychlosti a nacitania vyborne.

Problem ale je (napr. http://www.youtube.com, http://www.markiza.sk/tv_program atd...) ze pri takto zadanom NoScript nezobrazi pozadovane informacie na www a pyta si instalaciu Flash Player....
Normálne mi to tam prehráva – funguje to tam tak, že myšou ukazujete na položky flashovej ponuky, pričom sa rozbaľujú sa a zaznieva aj zvuk (v tom dolnom).
Rovnake spravanie aj u mna.... aj ked stale najprv z povodnou hlaskou (vid. obrazok)

Osobne si myslim, ze teda hlavny problem je vo Flash playeri, kedze tak ako som uz pisal: (nova aj starsia verzia) mi nesla nainstalovat po stiahnuti na disk, jedine formou uplneho odinstalovania z PC a potom si to FF vypytal ako chybajuci zasuvny plugin..... a preto sa chcem opytat, ci k odinstalacii Flash Playeru bude postacovat vymazat subor flashplayer.xpt ("c:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\flashplayer.xpt") kedze u mna sa Flash Player v Start - Ovladaci panel - Pridanie alebo odstranenie programov nenachadza....

Rolls
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Októbra 2007, 23:36

S týmto zásuvným modulom sú samé problémy... Ja sa s tým v praxi nestretávam. Myslím, že najlepšie je brať to cestou AdBlock Plus – mám veľmi prepracované a dlho zbierané filtre, ktorými blokujem flash a skripty na neželaných weboch. Ale také YouTube a podobne samozrejme nie, proste všade tam, kde chcem vidieť flash, tak ho vidím. Na YT napríklad CPU bežne ide okolo 40 %, to je daň za mediálny obsah. Ale aby mi letel CPU hore kvôli skriptu (to sú tie ich hotnews) a flash na spravodajskom webe, tak to teda nie.
admin SME.sk

Zamknuté