odosielanie upozorneni POSTDATA

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
4funeral
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Októbra 2007, 22:16

Príspevok od užívateľa 4funeral » 5. Októbra 2007, 23:16

SlovakSoft napísal:Nemáte nejaké fóra k tej hre? Musí to predsa trápiť viacerých, veď Firefox používa aspoň tretina ľudí (u nás alebo v Česku). Internet Explorer tú ochranu pred postdata nemá?
Predtym som pouzival operu, IE este davno predtym a ani v jednom si nepametam nic podobne. Asi to bolo tym, ze opera sa vracala pri zadani prikazu "back" akoby sa vratila v case - rozpisane texty v textovych poliach a dokonca aj poloha stranky v scrolle bola rovnaka ako predtym. FF sa sprava tak, ze tu stranku pri zadani prikazu back znova nacita, aspon si myslim, lebo sa tak sprava.

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 5. Októbra 2007, 23:16

jaj to bola otazka na ten IE? :D No ten to ma tiez...prave som skusal refreshunt jednu stranku, ktora mi dava POSTDATA.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2007, 23:19

Je tam asi nejaký formulár typu POST a toto je ochrana pred opätovným odoslaním tohto formulára. Používa sa ako ochrana pred duplikovaním napr. platby cez webovú stránku.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2007, 23:23

4funeral napísal:Asi to bolo tym, ze opera sa vracala pri zadani prikazu "back" akoby sa vratila v case - rozpisane texty v textovych poliach a dokonca aj poloha stranky v scrolle bola rovnaka ako predtym. FF sa sprava tak, ze tu stranku pri zadani prikazu back znova nacita, aspon si myslim, lebo sa tak sprava.
Firefox sa tiež vracia na pôvodné miesto, tiež si pamätá údaje zapísané do formulára, ale nefunguje to všade – môže to byť ovplyvnené aj zdrojovým kódom stránky. Napr. tu na Mozilla.sk si obsah formulára pri prechode naspäť pamätá, ale napr. v diskusiách Sme.sk nie.
admin SME.sk

Palino
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 28. Mája 2007, 14:41

Príspevok od užívateľa Palino » 5. Októbra 2007, 23:36

SlovakSoft napísal:Je tam asi nejaký formulár typu POST a toto je ochrana pred opätovným odoslaním tohto formulára. Používa sa ako ochrana pred duplikovaním napr. platby cez webovú stránku.
Presne toto som tým myslel pretože tam je kopu takých vecí typu kde sa niečo odosiela :P

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2007, 23:41

Vyskúšajte to v IE, a ak by náhodou jemu tento POST neprekážal, tak používajte na túto stránku IE vnorený do Firefoxu (pomocou rozšírenia IE Tab).
admin SME.sk

Zamknuté