Funguje vám vo Fx Silverlight?

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Funguje vám vo Fx Silverlight?

Príspevok od užívateľa headshrinker » 10. Decembra 2007, 19:19

Funguje vám vo Fx MS Silverlight, ktorým chce MS konkurovať Flash od Adobe? Ja som ho inštaloval do Fx, reštartoval, a aj napriek tomu mi testovacie stránky nefungujú ( http://silverlight.net/ ), pritom v about:plugins sa mi hlási ako nainštalovaný ( Meno súboru: npctrl.1.0.21115.0.dll 1.0.21115.0 ).

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Decembra 2007, 19:33

Nainštaloval som ho ráno a fungoval, aj stále funguje.
Hlavne to treba otestovať v čistom profile.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa headshrinker » 10. Decembra 2007, 22:41

A funguje Vám aj v bežne používanom profile? Lebo pokiaľ by to šlo len v čistom profile, tak mi je to akosi na dve veci :? Síce je to ešte len v štádiu beta a štránok pracujúcich pod týmto pluginom je ako šafránu, rád by som to mal funkčné, aspoň na testovanie.

Ešte sa chcem spýtať, či Vám po nainštalovaní pribudla v C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins nejaká knižnica, lebo mne žiadna, a práve to mi je divné, ale ako som už napísal, v about:plugins sa javí ako nainštalované.

Ešte som uvažoval, že by to mohlo byť nejakým rozšírením (NoScript, AdBlock ?)

Skúsim ten čistý profil a dám vedieť.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Decembra 2007, 22:57

Funguje mi aj v bežnom profile, ale vám bude práve táto informácia na nič. Každý profil je iný – vy nevidíte môj a ja váš. Preto sa musí testovať v čistom a ak to v ňom funguje, tak sa musí hľadať príčina v profile (rozšírenie, konfigurácia...).
Knižnice zásuvných modulov nemusia byť v inštalačnom priečinku Firefoxu, vie ich brať aj zo systémového priečinka alebo to je zapísané niekde v registroch systému, bližšie som neskúmal.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Decembra 2007, 23:04

Je to zapísané v C:\Documents and Settings\prihlasovacie_meno\Application Data\Mozilla\Firefox\pluginreg.dat – je tam zapísaná cesta ku knižnici umiestnenej v C:\Program Files\Microsoft Silverlight\npctrl.1.0.21115.0.dll.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa headshrinker » 30. Decembra 2007, 01:30

Tak, ako som sľúbil, skúšal som to nakoniec v pôvodnom profile. Takže pre tých, ktorí by mali obdobný problém. Problémovými sú rozšírenia NoScript (a nepomáha v nastaveniach ani zrušenie fajočky pri "zákazť MS Silverlight") a tiež FlashBlock (ani pri zakázanom rozšírení NoScript nezobrazuje oné šípky ako pri flashi). Takže po zakázaní týchto dvoch rozšírení všetko funguje tak, ako má. Snáď to tvorcovia oboch rozšírení ešte spravia skôr, než sa Silverlight výraznejšie rozšíri...

Zamknuté