Pravidlá používania fóra Mozilla.sk

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Pravidlá používania fóra Mozilla.sk

Príspevok od užívateľa wladow » 4. Januára 2008, 00:24

Na toto fórum dohliada vedenie fóra a platia tu nižšie uvedené pravidlá. Porušenie týchto pravidiel môže znamenať udelenie upozornenia, odstránenie príspevku alebo témy, prípadne môže viesť až k zablokovaniu konta alebo IP adresy. Členstvo na tomto fóre je bezplatné.
 • Každý člen je povinný prečítať si a dodržiavať pravidlá fóra.
 • Zakazuje sa vytváranie a používanie viacerých účtov na fóre. Pokiaľ chcete zmeniť používateľské meno, napíšte na adresu forum@mozilla.sk alebo informujte súkromnou správou administrátorov fóra.
 • Skôr ako položíte otázku, použite na fóre vyhľadávanie, prípadne pozrite Tipy a návody na hlavnej stránke.
 • Pri zakladaní novej témy použite vhodný predmet príspevku. Témy s názvami ako "Help!", "Pomoooc" a podobne budú premenované, prípadne odstránené. V texte správy sa pokúste opísať problém, píšte spisovne (napr. si dávajte pozor na y/i, rozlišujte veľké a malé písmená a používajte interpunkčné znamienka). V názve témy nepoužívajte veľké písmená (CapsLock). Prečítajte si globálnu tému Ako správne položiť otázku. Pred odoslaním príspevku si ho dôkladne prečítajte a až potom odošlite. Predchádzate tak zbytočným konfliktom, urážkam a nedorozumeniam. Opakované odosielanie tej istej správy aj po jej odstránení niekým z vedenia fóra bude považované za porušenie pravidiel fóra.
 • Nové témy podľa možností vkladajte do správnych kategórií. Pokiaľ téma nebude vo vhodnej kategórii, bude presunutá do správnej kategórie. Ak sa bude situácia u daného užívateľa opakovať, môže byť jeho účet zablokovaný.
 • Témy nezakladajte duplicitne vo viacerých kategóriách.
 • Nereagujte na diskusiu, o ktorej nič neviete, t.j. nemáte znalosti z danej oblasti. Takéto príspevky môžu byť považované za SPAM. SPAM je závažný priestupok a bude trestaný vylúčením z fóra. Zakázaný je tzv. flamewar (zbytočná plamenná diskusia, ktorá nerieši daný problém), krátke odpovede typu "jj" a pod., prispievanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky).
 • Nesnažte sa odpoveď vynútiť, napríklad opakovaným zakladaním témy alebo neustálym prispievaním každých x hodín. Žiaľ, niekedy ani tí najpovolanejší nevedia odpoveď. Verte, že ak vám nejako pomôcť vieme, určite odpovieme.
 • O zamykaní a odstraňovaní tém rozhoduje vedenie fóra. Nepíšte zbytočne do témy, že túto tému by ste zamkli a pod. Nechajte to na posúdenie administrátorov a moderátorov. Ak si myslíte, že danú tému je vhodné zamknúť alebo presunúť, prípadne chcete nahlásiť SPAM, použite tlačidlo určené na nahlasovanie nevhodných príspevkov.
 • Reklama a propagácia iných webových stránok je zakázaná. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu. Ak ale v takom prípade pôjde o evidentné zviditeľnenie vašich alebo cudzích stránok, bude to brané ako reklama a vyhradzujeme si právo takéto príspevky odstrániť.
 • Fórum nezaručuje pravdivosť informácií. Každý príspevok je vyjadrením osobného názoru jeho autora, nevyjadruje názor prevádzkovateľa a fórum Mozilla.sk zaň nenesie žiadnu zodpovednosť. Za obsah príspevku zodpovedá autor daného príspevku. Pokiaľ príspevok porušuje niektoré z pravidiel, bude upravený, poprípade odstránený niekým z vedenia fóra.
 • Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie na tému postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.
 • Všetky príspevky, ktoré nebudú v súlade s týmito pravidlami, si vyhradzujeme právo zamknúť, presunúť, alebo odstrániť. Odoslaním príspevku do diskusného fóra vyjadrujete svoj súhlas s týmito pravidlami a taktiež súhlasíte s prípadným skrátením a úpravou textu.
 • Vedenie fóra si vyhradzuje právo na úpravu/doplnenie týchto pravidiel pri zistení nových nedokumentovaných porušení.
Pravidlá k témam
 1. Nevytvárajte zbytočne duplicitné témy.
 2. Nepridávajte do názvov tém žiadne zvýrazňujúce znaky.
 3. Názov témy nepíšte veľkými písmenami!
 4. Premyslite si názov témy, aby bol jasný a stručný.
 5. Nezakladajte takú istú tému, ktorá bola už raz diskutovaná.
 6. Nepíšte do názvu témy alebo príspevku vulgarizmy, reklamy atď.
 7. Pred založením novej témy skúste vyhľadať to, na čo sa chcete spýtať.
Pravidlá k príspevkom
 1. Je zakázané spamovať.
 2. Text príspevku nepíšte veľkými a hrubými písmenami.
 3. Maximálny povolený počet smajlíkov v jednom príspevku je 10.
 4. Necitujte príspevok umiestnený bezprostredne nad vaším príspevkom.
 5. Neposielajte príspevky do témy, do ktorej nepatria, a nemajú tam čo robiť.
 6. Neurážajte a osobne neútočte na iných členov fóra (žiadne vulgarizmy v príspevkoch).
Ostatné pravidlá
 1. Nepoužívajte urážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie.
 2. Propagovanie materiálu s nelegálnym obsahom (napr. warez a návody na crackovanie) je zakázané a porušovanie sa trestá upozornením, zákazom vstupu príp. deaktiváciou/zrušením konta.
Pravidlá pre profil

1. Obrázok postavičky (avatar):
 1. Maximálne rozmery: 120 x 100 pixelov (Š x V).
 2. Maximálna údajová veľkosť: 20 kB.
 3. Obrázok postavičky nesmie pôsobiť odpudivo ani urážať ostatných členov fóra.
 4. Obrázok nesmie byť animovaný.
 5. Vedenie fóra si vyhradzuje právo s patričným odôvodnením zrušiť obrázok postavičky používateľa.
2. Podpis:
 1. Podpis môže obsahovať max. 255 znakov.
 2. V podpise nie je povolené používať animácie flash.
 3. Maximálny počet textových odkazov je obmedzený na 3.
 4. Je povolené vložiť jeden obrázok o max. rozmeroch 350 x 50 pixelov (Š x V).
 5. Obrázok nesmie byť animovaný.
 6. Podpis môže obsahovať max. 3 smajlíkov.
 7. V podpise nie sú povolené žiadne formy reklamy (textová ani grafická reklama). Výnimku tvorí odkaz na vlastnú OSOBNÚ stránku nekomerčného charakteru (napr. blog) alebo stránky zaoberajúce sa Mozillou.
 8. Vedenie fóra si vyhradzuje právo s patričným odôvodnením zrušiť podpis používateľa.
3. Profil (to znamená profil + podpis + obrázok postavičky)
 • Zakazuje sa v profile používateľa odkazovať na erotické stránky, stránky a fóra s warezom a stránky porušujúce autorské práva a zákony.
:ilovefirefox:

Zamknuté