Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 22. Januára 2008, 12:34

Ahojky,
ja som bol este donedavna velkym zastancom Firefoxu a nainstaloval somho vsetkym znamim aj zakaznikom do pocitacov, ale to co sa deje s prehliadacom poslednu dobu je tak silno znepokojujuce ze vazne rozmyslam nad skoncenim pouzivania.
Konkretne :

- casto nedocitava stranky a ani neukonci nacitanie stranky
- namiesto stranky mi zobrazi zdrojovy kod
- stranku mi zobrazi nekompletu bez CSS a obrazkov
- ked hram hry (hlavne Lineage 2) sa neunosne spomali, nedocitava stranky, nenacita obcas vobec a po uzavreti zostane v pameti (vidim ho niekolkokrat v spravcovi pamate)

Upozornujem ze spominane veci bezproblemov fnguju na IE. Na IE ide vsetko aj pocas hrania normalne.

Pozn. admina:
Presúvam do príslušnej časti fóra – Firefox.
SlovakSoft

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Januára 2008, 12:48

Problémy nespôsobuje Firefox samotný, ale to, čo už je poukladané, doplnené alebo zmenené v jeho profile. A u každého to je úplne iné. A tiež je jasné, že IE si ide so svojím profilom, teda porovnávať nemá cenu.
Ak chcete naozaj problém riešiť, treba začať základným testom:
1. Núdzový režim Firefoxu (zakázané doplnky):
Zavrieť Firefox a potom
Štart > Programy > Mozilla Firefox > Mozilla Firefox (Safe Mode)
alebo
Štart > Spustiť >

Kód: Vybrať všetko

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode
Ako spustiť núdzový režim Firefoxu

2. Nový profil (čistá konfigurácia):
Zavrieť Firefox a potom
Štart > Spustiť >

Kód: Vybrať všetko

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p
Ako vytvoriť nový profil

Potom sa na základe výsledkov s tým dá ďalej pracovať.

– stranku mi zobrazi nekompletu bez CSS a obrazkov = vymazať vyrovnávaciu pamäť/cache
– neunosne spomali, nedocitava stranky, nenacita obcas vobec a po uzavreti zostane v pameti = problémy s pamäťou a zaťažením CPU
admin SME.sk

modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 22. Januára 2008, 13:09

Dakujem za odpoved, aje ked mi je dost divne ze to ma problem s pamatou ked mam 2GB ram a zatazenie CPU Intel C2D 6600 a podla systemu malo este volnych cca 460MB volnej pamate. Budu nejake zmeny vo FF3.0 ktore budu opravovat pracu s pamatou a zatazenim CPU ?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Januára 2008, 13:15

Pamäte máte teda dosť, ale tie príznaky počas hrania na to ukazujú (ale skôr to CPU). Otázka je, či sú tam tieto hodnoty aj počas hrania alebo ste sa pozerali len teraz, bez hrania? S pamäťou to bude vo Firefoxe 3 lepšie a to zaťaženie CPU spôsobuje obsah otvorených webových stránok – najmä flash a skripty (treba blokovať).
admin SME.sk

modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 23. Januára 2008, 21:08

SlovakSoft napísal:Pamäte máte teda dosť, ale tie príznaky počas hrania na to ukazujú (ale skôr to CPU). Otázka je, či sú tam tieto hodnoty aj počas hrania alebo ste sa pozerali len teraz, bez hrania? S pamäťou to bude vo Firefoxe 3 lepšie a to zaťaženie CPU spôsobuje obsah otvorených webových stránok – najmä flash a skripty (treba blokovať).
Blokovat Flash ani scripty kvoli ZIADNEMU prehliadacu nebudem. To je ako by ste mi kazal pozerat TV na ciernobielom prijmaci ked chcem pozerat bez rusenia. Ja radsej kupim kablovku. Ten problem pretrvava a je to jednoznacne problem FF. Ja som si svojho casu, ked bol FF v plienkach ho nainstaloval hlavne kvoli jeho jednoduchosti a rychlosti. To uz prestava byt pravda. FF by sa mal z FireFox premenovat na FireBug.
Konkretne:
Vytazenie CPU : 52% - Volna pamat: bezmala 1GB
Spustena hra Lineage 2 (to iste robi aj u ostatnych aplikaciach ktore vyrazne zatazuju CPU a pamat). FireBug po spusteni casto ani nedokaze nacitat http://www.google.sk, nenacita obrazky a stale do nekonecna prebieha nacitavanie stranky. Ked FireBug zatvorim, zostane bezproblemov v pamati kde papa 22-25MB a po kazdom dalsom spusteni dalsich 22-25MB (a to nedajboze ked ste sa pokusal otvorit viac stranok naraz tak si cucne aj 50-60MB) a to bezproblemov a donekonecna pokial sa budete pokusat spustit ho znovu. Nezostava nic ine, ako spustit spravcu uloh a ukoncit proces rucne. Internet Explorer funguje bez problemov a stranky ktore FireBug nenacita idu v nom uplne bez problemov a rychlo. Po ukonceni IE po nom nezostane 22MB vordel v pamati.

Bolo by na mieste vyvojarov sa zamysliet, kvoli comu ziskal FF taku masivnu popularitu a nesnazit sa zneho robit nieco, co nikto nechcel... FF3.0 verim asi tak ako Windowsu 7. :ble:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Januára 2008, 21:20

modo napísal:Blokovat Flash ani scripty kvoli ZIADNEMU prehliadacu nebudem.
Ako chcete. Ak vám bude napríklad na nejakom spravodajskom serveri skript hotnews zaťažovať CPU, je to zle spravený skript alebo chyba Firefoxu?
modo napísal:Internet Explorer funguje bez problemov a stranky ktore FireBug nenacita idu v nom uplne bez problemov a rychlo. Po ukonceni IE po nom nezostane 22MB vordel v pamati.
Preto som tu už dávno vravel, aby ste 1. vyskúšali chod Firefoxu so zakázanými doplnkami a 2. chod Firefoxu v čistej konfigurácii. Nevidím výsledky testu, takže neviem, či to bolo vyskúšané.
modo napísal:Bolo by na mieste vyvojarov sa zamysliet, kvoli comu ziskal FF taku masivnu popularitu a nesnazit sa zneho robit nieco, co nikto nechcel
Zamyslite sa aj vy – používajú ho masy aj napriek tomu, že im ide tak zle ako vám? A my tu všetci? Sme masochisti, čo sa bavia nenačítavaním stránok, vôbec sa nám nespustí a ostáva nám visieť v procesoch viac inštancií? Keď Firefox zatvorím, v procesoch neostane. Vám áno? Tak to je ale chyba vo vašom konkrétnom profile.
Áno, je o čosi pomalší ako Opera (s IE by som neporovnával, ten sa u mňa ledva vlečie a posúva mi stránky takým hrozným spôsobom, že až strach). Ale nepočítam sekundy, lebo chcem mať radšej funkcie, ktoré mi Opera nedá.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 23. Januára 2008, 21:26

je to proste smola :( ....100 ludi uziva nejaku vec a jednemu alebo dvom proste nejde a castokrat sa nevie preco.
Nazyvat Firefox firebugom je imho prisilne. Ja mavam pusteny FX bez zatvorenia aj cely den a aj napriek rozsireniam (17) mi nebere viac ako 100MB. Pri 1GB ram je to zanedbatelna polozka, aspon podla mna.
Popularita FX podla mna ziskal vdaka svojej rozsiritelnosti a modifikovatelnosti. Nikdy som nevidel Operu a nieto IE7 prerobeny tak, ze by som ho ani nespoznal. Nehovoriac o bezpecnosti, ktoru IE7 neposkytuje, ale stale tu budu ludia ako Radek Hulan :D, ktori budu IE7 ospevovat do nebies.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 23. Januára 2008, 21:30

SlovakSoft napísal:s IE by som neporovnával, ten sa u mňa ledva vlečie a posúva mi stránky takým hrozným spôsobom, že až strach).
Presne aj mne robi v praci problemy (nastastie ho pouzivam minimalne)....proste dam otvorit novu kartu a cakam pomaly 10 sekund kym sa zobrazi. A ani za toho dasa neviem dosiahnut aby sa mi po zapnuti IE zobrazila home page....stale sa zobrazuje ta MS stranka pricom ju nejde ani stopnut -.-
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 23. Januára 2008, 21:34

SlovakSoft napísal: (s IE by som neporovnával, ten sa u mňa ledva vlečie a posúva mi stránky takým hrozným spôsobom, že až strach).
Aha takze to je drviva vacsina ludi na internete podla vasich slov sadomasochisti ked pouzivaju IE ?

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 23. Januára 2008, 21:51

modo napísal:
SlovakSoft napísal: (s IE by som neporovnával, ten sa u mňa ledva vlečie a posúva mi stránky takým hrozným spôsobom, že až strach).
Aha takze to je drviva vacsina ludi na internete podla vasich slov sadomasochisti ked pouzivaju IE ?
Nechcem rozputat nejaky flame o prehliadacoch...ale...IE vobec nedodrzuje standardy a na vsetkych ACID testoch doslova pohorel. ACID 3 Test myslim, ze 0 bodov rovnako ako safari. Opera a FX 66 a 64.
Ale schvalne, skuste spustit FX s novym profilom a ake rychle bude prehliadanie oproti IE.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Januára 2008, 21:53

U mňa funguje IE hrozne... A nehovorím, že je zlý všeobecne - to ja fakt neviem. Dobre, budem hovoriť čiste za seba. Viem, že Firefox u mňa rozhodne nefunguje takým problematickým spôsobom ako u vás. Alebo si myslíte, že ho používam len preto, že robím v Mozille dobrovoľníka? Ja v ňom robím kopu práce a keby nefungoval, tak nič neurobím. Napríklad trojku zatiaľ nechcem, lebo mi v nej proste nefungujú weby, kde pracujem. Myslíte, že neviem aké všelijaké problémy s Firefoxom sú? Máte predstavu, koľko problémov s ním som tu už videl a riešil? A napriek tomu (alebo práve preto, že tie problémy poznám) vravím, že väčšinou to nie je vina programu samotného. Iste, možno je to chyba jeho filozofie: doplňte si do mňa čo chcete, upravte si moje nastavenie ako chcete. A potom sa čudujte, že vám nefungujem.
O drvivej väčšine IE sa dá s úspechom pochybovať. Na Slovensku je číslo Firefoxu okolo 35 %, Opery do 10 %. Polovica nie je drvivá väčšina.

A toto všetko, čo tu píšem, sú obyčajné kecy a ja ich na tomto fóre nezvyknem viesť. Ak chcete hovoriť k veci a hľadať príčinu vašich problémov, tak prosím – rád vám s tým pomôžem. Ak nie, tak tu strácam čas.
admin SME.sk

modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 24. Januára 2008, 07:47

wam]Spider007 napísal:Nechcem rozputat nejaky flame o prehliadacoch...ale...IE vobec nedodrzuje standardy a na vsetkych ACID testoch doslova pohorel. ACID 3 Test myslim, ze 0 bodov rovnako ako safari. Opera a FX 66 a 64.
Ale schvalne, skuste spustit FX s novym profilom a ake rychle bude prehliadanie oproti IE.
To absolutne suhlasim. Zivim sa ako wedizajner, programujem v PHP takze presne viem o com pisete. Je to doslova horor prisposobit CSS pre IE. Keby neexistoval IE, tak by som pracu ktoru robim na stranke spravil urcite o polovicu rychlejsie. Mne ide o funkcnost prehliadaca FF. A ta je proste posledne verzie o dost horsia ako ked som s FF zacinal. To uz poukazuje ako vzdy po nejakej 2.09 pride za dva dni 2.10 pretoze je bugnuta ta verzia. Proste su to babraci a zacinaju svoju pracu flakat. To je vsetko, proste sa mi nepaci smer kam sa FF ubera. Teraz si to vsimam len ja, casom ak nedojde k naprave takych zakladnych veci ako praca s pamatou a zatazenim CPU tak nas bude viacej. Inak vyslo uz niekolko verzii FF a ja ako uzivatel ktory s FF pracuje profesionalne som si od prvej verzie co som ho nainstaloval nevsimol ziadnu vyraznu zmenu okrem toho ze zere viac pamate, pomensie startuje, pomensie zobrazuje (ked vobec zobrazi). Nieje nic horsie ked sa z nadseneckeho projektu stava nieco co sa snazi konkurovat celemu svetu a nasilu chce byt niekde, kde sa mu pri starte ani nesnivalo.


Pozn.moderátora:
Odstránená vnorená citácia.
PeePay

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa codik » 24. Januára 2008, 11:33

modo napísal:Je to doslova horor prisposobit CSS pre IE. Keby neexistoval IE, tak by som pracu ktoru robim na stranke spravil urcite o polovicu rychlejsie.
V poriadku, zabudnite na ostatné prehliadače a skúste vyvíjať stránky v IE. Zistíte, že podobné problémy budete mať potom s inými prehliadačmi. Verte mi. Pokiaľ som nepoznal Mozillu a iné alternatívne prehliadače, vyvíjal som iba v IE a potom som musel optimalizovať stránky pre iné prehliadače. Súhlasím, IE je na tom s podporou niektorých štandardov horšie ako ostatné prehliadače. Nehovorím o siedmej verzii, tú som ešte poriadne netestoval, ale podľa ohlasov je na tom s podporou omnoho lepšie ako predchádzajúce prehliadače.
modo napísal:...ja ako uzivatel ktory s FF pracuje profesionalne...
Myslím, že toto je trochu nesprávne vyjadrenie. To, že pracujete s prehliadačom Fx pri svojej profesionálnej práci ešte neznamená, že s ním pracujete profesionálne. Ak by tomu tak bolo, ľahko by Ste si pomenili nastavenia prehliadača tak, aby Vám vyhovovali a prehliadač bežal výborne. A to Ste podľa predchádzajúcich príspevkov nedokázali. A navyše nie Ste ani ochotný skúsiť rady, ktoré Vám tu dávajú skutoční profesionálni užívatelia Fx. Sám som mal niekedy tiež problémy s výkonom (najmä po inštalácií rozšírení), ale zmenou viacerých nastavení som Fx dokázal "skrotiť".
modo napísal:Nieje nic horsie ked sa z nadseneckeho projektu stava nieco co sa snazi konkurovat celemu svetu a nasilu chce byt niekde, kde sa mu pri starte ani nesnivalo.
To o čom píšete nerobia z Fx vývojári, ale komunita. Stačí skúsiť čistý profil a zistíte, že Fx je "iba" obyčajný prehliadač. Pridanú hodnotu a to, čo ho ženie vpred (podľa Vašich tvrdení vzad) mu dávajú rozšírenia. Tie však Mozilla nevyvíja.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa PeePay » 24. Januára 2008, 15:31

modo napísal:Teraz si to vsimam len ja, casom ak nedojde k naprave takych zakladnych veci ako praca s pamatou a zatazenim CPU tak nas bude viacej.
uz doslo k ich naprave - Fx 3 (v sucasnosti vo verzii beta 2) ma oproti Fx 2 opravenych vyse 300 chyb tykajucich sa vytazenia RAM. a mozem potvrdit, ze je to aj citit
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

deerslayer
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19. Decembra 2007, 20:21

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa deerslayer » 25. Januára 2008, 21:40

Hm, ja som teda púhy amatér a užívateľ, a nechápem, prečo by som mal riešiť nejaké problémy a skúšať veci ktorým moc nerozumiem- safemode, čistý profil.Je fakt, že tak pred polrokom mi FF praktickky nemrzol, dnes denne (1GBRAM, procerom Dual Core 1,73). A je hakt, že aj ked FF vypnem, veľmi často ho v speávcovi úloh nájdem stále spustený...a po cca 1hodine sustenia o otvorení pár stránok narastie FF na 200-210MB a aj ked nechám len jednu stránku, klesne to sotva na nejakých 150-180.TEraz sa síce dlho neobjavila nejaká aktualizácia ale cca mesiac dozadu bola snád denne nová verzia.Som z tej súčasnej dosť sklamaný. Kedy bude trojka ? Myslím vo verzii user friendly. Dnes je to user enemy

Zamknuté