Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa Mazarik » 25. Januára 2008, 22:14

deerslayer napísal:Hm, ja som teda púhy amatér a užívateľ, a nechápem, prečo by som mal riešiť nejaké problémy a skúšať veci ktorým moc nerozumiem- safemode, čistý profil.
Podla mna, nech je clovek na akejkolvek urovni uzivania pociataca(robia to aj profesionali) a nieco sa mu pokazi, tak bud to riesi sam alebo si zavola nejakeho skusenejsieho cloveka, ktory je mu schopny pomoct, alebo to riesi na nejakom fore. Je to podla mna uplne normalne.
deerslayer napísal: Je fakt, že tak pred polrokom mi FF praktickky nemrzol, dnes denne (1GBRAM, procerom Dual Core 1,73). A je hakt, že aj ked FF vypnem, veľmi často ho v speávcovi úloh nájdem stále spustený...
Mate pravdepodobne nieco v neporiadku, co by sme mohli spolocnymi silami vyriesit, keby ste chceli.
deerslayer napísal: a po cca 1hodine sustenia o otvorení pár stránok narastie FF na 200-210MB a aj ked nechám len jednu stránku, klesne to sotva na nejakých 150-180.
Ano, Firefox oproti inym prehlaidacom je pamatovo narocnejsi. Je to jednak sposobene odlisnym pristupom k pamati, ktory ma iste vyhody. Za dalsie to moze sposobovat defragmentacia alokovanej pamate, ktorou sa doteraz nikto nezaoberal. V novej pripravovanej verzii by to malo byt opravene. Pokial mate 1GB RAM, tak si myslim, ze je zbytocne sa tym zaoberat, ak nepotrebujete tu pamat pre nieco ine, napr. renderovanie videa.
deerslayer napísal: TEraz sa síce dlho neobjavila nejaká aktualizácia ale cca mesiac dozadu bola snád denne nová verzia.Som z tej súčasnej dosť sklamaný.
Ano, tiez nie som z toho nadseny a niekolkokrat som to kritizoval. V jednom pripade to nemali poriadne otestovane a bola z toho hanba. V ostatnych pripadoch islo o bezpecnostne aktualizacie. Mozilla je pri produkte Firefox povestna tym, ze neodklada bezpecnostne aktualizacie a snazi sa ich vyriesit a rozdistribuovat co najskor. Ano, je to obtazujuce, na druhu stranu mozete pouzivat bezpecnejsi prehliadac ako keby ste nemali aktualizacie.
deerslayer napísal: Kedy bude trojka ? Myslím vo verzii user friendly. Dnes je to user enemy
Ff3 by malo byt niekedy zaciatkom marca podla mojho odhadu. Pokial myslite user friendly to, ze budu aktualizovane vsetky rozsirenia, ktore pouzivate, tak to zalezi na autoroch rozsireni, nie na dodavatelovi prehliadaca. Urcite vsak podla mna bude Mozilla apelovat a motivovat autorov rozsireni, aby aktualizovali svoje rozsirenia vcas.

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Januára 2008, 23:07

deerslayer,
1) je dobre tieto problemy riesit, nie je to nic zlozite, prave tym sa da pomoct - zistit chyba a predist tomu
2) k tomu zatazeniu: treba blokovat hlavne flash a scripty - vhodni adepti: Adblock Plus, NoScript
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
crq
návštevník
návštevník
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 23. Decembra 2007, 14:46
Bydlisko: Handlova / BA-Vrakuna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa crq » 25. Januára 2008, 23:09

Precital som si tuto temu celu a neda mi nezareagovat. Pouzivam Firefox uz dobre 3 roky. Zo zaciatku som nevedel co su rozsirenia a temy. Postupne som ich zacal pouzivat. Dnes mam nainstalovanych asi 35 rozsireni, ktore mam povolene a pouzivam ich. Nikdy som s Firefoxom nemal skoro ziadny problem, ked tak, tak to boli malickosti. Mam 1 GB pamat v notebooku a ked aj mam viac stranok otvorenych, nikdy mi Firefox nezerie viac ako 100 - 150 MB RAM. Avsak pouzivam rozsirenia na blokovanie reklamy a flashu, pretoze bez toho by to moj dvojjadrovy procesor nezvladal a RAM-ka takisto. Ak som mal nejake problemy, tak boli zapricinene len a len rozsireniami a nie samotnym Firefoxom.

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Januára 2008, 23:12

samozrejme, 99% "problemov" nesposobuje firefox ako taky, ale bud rozsirenia, alebo ine faktory, ako napr. obsah stranky a pod.
staci si to ustriehnut a bude to ok. a ked sa to niekomu nepodari ustriehnut a vymkne sa z pod kontroly, da sa lahko pomoct, ale treba aby si ten clovek chcel dat pomoct
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 26. Januára 2008, 13:56

deerslayer napísal:Hm, ja som teda púhy amatér a užívateľ, a nechápem, prečo by som mal riešiť nejaké problémy a skúšať veci ktorým moc nerozumiem- safemode, čistý profil.
Mate pravdu, nemusite riesit problemy. Ale obcas s FX mam problem aj ja a ked uz si fakt neviem rady, tak viem, ze tu na fore su ludia co vedia poradit a ak nie tak aspon spravne nasmerovat, aby som sa k rieseniu dopracoval.
Verim, ze aj k vasemu problemu sa najde riesenie a vasa spolupraca pri rieseni by to urychlila.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

modo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 12:25

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa modo » 5. Februára 2008, 16:29

Riesenie som nasiel, aj ked som skusil vsetko co tu bolo poradene. FX uz pouzivam iba na kontrolu ci sa webstranka na ktorej pracuje zobrazuje korektne. Inak na FX uz kaslem. Nemam cas opravovat a upravovat nejaku haraburdu poskladanu "komunitou".

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa PeePay » 5. Februára 2008, 16:58

ok, to je nazor jednotlivca. obvinit druhych je lahke, ale preco potom tuto "haraburdu" pouziva uz tretina sveta (a stale viac)?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Februára 2008, 19:03

modo napísal:Nemam cas opravovat a upravovat nejaku haraburdu poskladanu "komunitou".
Je aj Internet Explorer haraburda poskladaná komunitou? Nie? Prečo nie? Tiež sú do neho doplnky, ktoré ho môžu rozhádzať. Ide potom človek nadávať Microsoftu? Asi vôbec nečítate, čo tu ľudia píšu. Firefox nie je haraburda skladaná komunitou. Komunita robí do neho doplnky. Ešte ste podobné modely nezaregistrovali? Total Commander, Miranda, QIP infium atď., ostatní by vedeli iste vymenovať ďalšie príklady. Ak je niečo chyba Mozilly, tak práve to, že má otvorený kód a umožňuje tak hocikomu do neho doplniť nové funkcie. A je to vlastne chyba alebo výhoda? Pre väčšinu z nás výhoda a pre vás nevýhoda. Ak máte Firefox len na testovanie, nechajte čistý profil, predvolenú konfiguráciu a žiadne problémy (ani nové funkcie) nebudete mať.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wladow » 6. Februára 2008, 23:25

modo napísal:Riesenie som nasiel, aj ked som skusil vsetko co tu bolo poradene. FX uz pouzivam iba na kontrolu ci sa webstranka na ktorej pracuje zobrazuje korektne. Inak na FX uz kaslem. Nemam cas opravovat a upravovat nejaku haraburdu poskladanu "komunitou".
Ak sa takto staviaš ku všetkým veciam, ktoré používaš v bežnom živote, tak to musí okolo teba vyzerať... Chcel by som vidieť tvoj operačný systém :?
Inak ten, čo si vraví programátor, by mal byť schopný spustiť aplikáciu s parametrom a kliknúť na tlačidlo vytvorenia nového profilu. Firefox nemôže za to, čo si mu do profilu za celú dobu používania chtiac nechtiac nacápal. Skús sa denne počas jedného roka voziť na aute po bahnitých štrkových cestách plných jám a pri tom sa úplne vyprdni na jeho údržbu, nikdy ho neumy, nestaraj sa o podvozok, pneu, proste nič. A ešte mu každý deň prilož do kufra jednu tehlu. Myslíš, že po roku bude chodiť rovnako ako v prvý deň?

P.S.: A príď nám po roku používania bez údržby povedať, ako ti ide IE.
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 6. Februára 2008, 23:50

wladow napísal:P.S.: A príď nám po roku používania bez údržby povedať, ako ti ide IE.
podla mna to bude rovnako ako na zaciatku....teda zle a pomaly :D
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa codik » 6. Februára 2008, 23:54

Ak k tomuto celému mám ako programátor a webdizajnér ešte jednu poznámku. Ak testujem nejakú webovú aplikáciu alebo stránku, testujem ju v "čistom" prehliadači, teda v prehliadači, bez doplnkov, zmien v konfigurácii a podobne. Ako autor webových stránok predsa nemôžem za to, ako si nakonfigurujú užívatelia svoj prehliadač, a ak v takto nakonfigurovanom prehliadači nebude stránka vyzerať tak ako by mala. Dosť času strávi webdizajnér tým, že kontroluje kompatibilitu medzi majoritnými prehliadačmi, nie to ešte, aby kontroloval aj kompatibilitu medzi rôznymi nastaveniami jedného prehliadača. Keď si užívateľ prehliadač zmení a začnú sa mu zle zobrazovať stránky, nie je to chyba autora. Preto ti poradím jedno. Vytvor si čistý profil a kompatibilitu testuj v ňom. Navyše tým odstrániš problém, ktorý ti na Fx tak vadí (že doň komunita môže prispievať doplnkami). Takto budeš mať "čistý" prehliadač, aký má po inštalácii každý užívateľ. Teda, ak ti nebude vadiť, že aj jadro prehliadača vyvíja určitá komunita ľudí. Uvedom si, že ak by akýkoľvek väčší projekt chcel vyvíjať jediný človek (čo by tebe zjavne vyhovovalo), tak by skôr či neskôr narazil.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - problemi s prehliadanim, pouzivanim

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 7. Februára 2008, 02:04

Ako to tu citam, tak jeden z uzivatelov je t asi trosku nechapavy.. ospravedlnujem sa, ak to te dotycny berie ako urazku, ale nevie spolupracovat a ak od neho niekto nieco chce, tak to nevie/nechce spravit/nechape...

to je taky problem pre vas spustit firefox s cistym profilom a napisat sem hodnoty pri cistom profile
a potom pri vypnutych rozsireniach v starom profile?

a k teme ie sa radsej vyjadrovat nebudem... len napisem ze ta optimalizacia stranok na tento prehliadac je otrasna a zdlhava...

Zamknuté