"Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
daenis
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Marca 2008, 06:59

"Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa daenis » 17. Marca 2008, 07:05

Doteraz som pouzival Operu a pri prechode na mozillu mi dost vadi neustaly refresh stranky ak prechadzam tlacidlom dozadu (sipka GO BACK TO PAGE), popripade dopredu po strankach ktore som uz navstivil.

Ako by som zrusil tento neustaly REFRESH obsahu?

dakujem

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa codik » 17. Marca 2008, 08:26

Dobrý deň. Toto správanie záleží od nastavenia tzv. back/forward cache. Pozrite sa do konfigurácie prehliadača (about:config) a nájdite tam položku browser.sessionhistory.max_total_viewers. Ak je nastavená na -1 (východzia hodnota), máte pravdepodobne nedostatok voľnej pamäte na to, aby Firefox predchádzajúcu stránku uložil do cache. Skúste mu teda prikázať, koľko pamäte má pre túto funkciu priradiť. To sa robí zmenou voľby browser.sessionhistory.max_total_viewers, ktorej priradíte jednu z číselných hodnôt v tejto tabuľke.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 17. Marca 2008, 08:51

Podla mna Daenis mysli navrat na predchadzajucu stranku so zachovanim pozicie na predchadzajucej stranke. Tento "problem" riesi rozsirenie Restore Scroll Position http://www.gozer.org/mozilla/extensions/

http://kb.mozillazine.org/Scroll_positi ... remembered

daenis
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Marca 2008, 06:59

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa daenis » 17. Marca 2008, 09:29

Myslel som navrat na predchadzajucu stranku bez toho aby ten obsah stranky tahalo zo servra, ale len s cache.
Skusal som oba vyssie navrhy navrhy, ale stav je stale rovnaky.. cize nepomohlo.

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Marca 2008, 14:33

stava sa to na vsetkych strankach? lebo ak len na niektorych, tak je mozne, ze maju meta informaciu, aby sa neukladali do cache
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 17. Marca 2008, 15:15

Aha uz som to pochopil. Nuz Firefox sa riadi presne podla pokynov servera. Teda pokial server posle direktivu, ze nema prehliadac ukladat tu stranku do cache, tak ju neulozi. Najma IE si v tomto celkom vymysla a robi to inak. Blizsie info tu http://www.mnot.net/cache_docs/ Skuste sem dat odkaz na stranky, kde sa Vam to deje a pozrieme sa na hlavicky. Dalej teda zalezi aj na tom aku velku mate nastavenu vyrovnavaciu pamat v prehliadaci.

daenis
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Marca 2008, 06:59

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa daenis » 17. Marca 2008, 16:13

browser.sessionhistory.max_total_viewers mam nastavene na 2 (cize 128MB)

Je jedno na ktorom servry som.. vzdy nacitava obsah ked dam tlacitdlo DOZADU. Hrozne to spomaluje, ak je clovek nauceny rychlo preklikavat dozadu na uz navstivene stranky.

V Opere ked kliknete na tlacidlo dozadu tak predtym navstivena stranka sa tam objavi v momente.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "Späť o jednu stranku" bez znovu nacitania obsahu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 18. Marca 2008, 15:24

Vyskusajte, ci sa objavuje toto spravanie aj safe-mode(spustenie Firefoxu s parametrom -safe-mode alebo to mate v menu start na windows). Ake mate rozsirenia? Niektore mozu menit nastavenie spravania prehliadaca.
Nastavenie cache som nikdy nemenil a poslednu stranku uz historie mam zobrazenu hned.

Zamknuté