Mazanie Historie vo FF3

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Sai
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24. Júla 2007, 16:34

Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa Sai » 3. Apríla 2008, 09:44

Vo FF3 mam nastavene "Pri ukončený FF vzdy odstran sukromne udaje" A v nastaveny mam oznacenu Historiu, Navise mam poznacene "Historiu uchovavat minimalne 1 den" I napriek tomu pri pisani adresi mi ponukne vsetky stranky ktore som kedy navstivil a dokonca aj ked najdem nad adresu v historii a stlacim Delet tak adresa odtial zmizne, ale pri opetovnom zadavani adresi je tam znova. Co stim neviete mi poradit. Mam Portable verziu.

P.S. nie celkom mi je jasny vyznam funkcie "Historiu uchovavat minimalne X dni" nemalo by tam byt maximalne? Lebo takto to vypada za si bude pametat historiu X dní a dlhsie. V dvojke sa to volalo "Pametat si stranky navstivene pocas posledních X dní" To mi bolo jasne co to roby, ale funkcia takto pomenovanej polozky ma metie.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa codik » 3. Apríla 2008, 10:16

Ak Fx nevie vymazať históriu navštívených stránok, je potrebné vymazať z priečinka profilu súbory history.dat, prípadne aj formhistory.dat. Samozrejme pri zatvorenom okne prehliadača. Bohužiaľ neviem, kde sa nachádza priečinok profilu pri Portable verzii, ale tipujem, že tam niekde bude priečinok Profiles alebo niečo podobné. Dúfam, že to nájdete.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Sai
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24. Júla 2007, 16:34

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa Sai » 3. Apríla 2008, 10:41

Bohuzial take subory som nikde nenasiel, len zdoraznim ze sa jedna o FF 3, pretoze pri FF2 som tie subory nasiel, ale ako vravim v 3 nikde neboli.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa codik » 3. Apríla 2008, 10:49

Prepáčte nepozornosť. Pre Firefox 3 je to súbor formhistory.sqlite, no obávam sa, že história je uložená v súbore places.sqlite, takže aby ste si nezmazali aj záložky a podobne, navrhujem iný postup. V menu Záložky prejdite do správcu záložiek. Je v ňom položka História. Tu príkazom Ctrl+a označte všetky položky a odstráňte ich.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Sai
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24. Júla 2007, 16:34

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa Sai » 3. Apríla 2008, 12:52

Tak teraz tomu celkom nerozumiem v polozke Historia mam len jeden zaznam (bolo to po zaputi FF3 takze je to dobre). Pri pisani mi vsak stale ponuka navstivene stranky
untitled.JPG
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa codik » 3. Apríla 2008, 12:56

No pozor. Tie stránky, ktoré sa vám tam zobrazujú, majú všetky vysvietenú hviezdičku, čo znamená, že sú pridané medzi záložky. Ak ich tam nechcete, vymažte ich z Nezaradených záložiek. Nakoľko je to iba beta verzia FF3, možno to tu riešime zbytočne, pretože tam môže byť aj chyba. V každom prípade to skúste vymazať.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Sai
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24. Júla 2007, 16:34

Re: Mazanie Historie vo FF3

Príspevok od užívateľa Sai » 3. Apríla 2008, 12:59

Aha, dakujem, to pomohlo, naozaj sa nejako dostali medzi nezaradene zalozky

Zamknuté