Lokalizácia Firefoxu na Ubuntu 8.04

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
miro-boss
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27. Februára 2008, 23:56

Lokalizácia Firefoxu na Ubuntu 8.04

Príspevok od užívateľa miro-boss » 6. Marca 2008, 22:59

no skor najst kdesi navod a spravim si to aj sam :) ci?

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa branor » 7. Marca 2008, 00:13

miro-boss napísal:ja by som osobne potreboval na kinema.sk ale chcel by som to aj sam vediet robit.. nechcete trosku spravit o tom clanok? :)
modul vyhladavania pre server kinema mame na strankach uz asi 2 roky...
clanok nechystame a v podstate ani neni o com pisat, pokial mate zaujem, na internete je dostatok zdrojov a myslim ze aj v cestine...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa branor » 7. Marca 2008, 00:16

o vyhladavani na akom webe sa to vlastne teraz bavime? akosi mi utekaju suvislosti, mozno budem vediet pomoct...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa branor » 7. Marca 2008, 00:45

lubosb napísal:Dobrý deň,
pomocou OpenSearchFox sa mi podaril vytvoriť modul a trocha sa s ním pohrať, napriek tomu, implementácia inštalácie zo stránok pomocou uvedených skriptov je zložitejšia než som si myslel, preto Vás prosím o pridanie inštalácie na Vaše stránky. (hľadanie v úradoch katastra nehnuteľností SR)
adresa: http://katasternehnutelnosti.sk
modul: http://katasternehnutelnosti.sk/ostatne ... lnosti.xml
ikonka: http://katasternehnutelnosti.sk/ostatne/modul.png
Vďaka
Dobry den, modul som zverejnil na nasich strankach no bola mu odobrata funkcia update, tak ako je to u nami zverejnených a zastresených modulov poskytnutých tretou stranou
Vedúci prekladov do slovenčiny...

lubosb
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 4. Marca 2008, 13:49

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa lubosb » 7. Marca 2008, 17:13

branor napísal: Dobry den, modul som zverejnil na nasich strankach no bola mu odobrata funkcia update, tak ako je to u nami zverejnených a zastresených modulov poskytnutých tretou stranou
Dobry den,
dakujem, funguje ako ma.
Updaty su zakazane z dovodu bezpecnosti, alebo z ineho dovodu?
Dakujem za zverejnenie aj za odpoved

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa branor » 7. Marca 2008, 17:40

Ano presne tak, material stahovany z nasich stranok musi mat bud aktualizacie nasmerovane na nas server, alebo nesmie obsahovat moznost aktualizacie, aby pripadne nemohlo dojst k pripadnemu zneuzitiu...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

fundamentalista
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 7. Júna 2008, 21:10

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa fundamentalista » 7. Júna 2008, 21:17

dobry den mam UBUNTU 8,4 ako prehliadac mam firefox 3,0 -funguje super, co ma vsak stve, ze sice mam slovensky firefox ale vyhladavacie moduly konkretne GOOGLE odkazuje na ENG verziu a nie na "slovensky" google takze ked daco vyhladavam pomocou tohto modulu nemam moznost volby "Hľadať: web stránky písané po slovensky stránky zo Slovenska ..." takze velmi by mi pomohlo keby ste okrem vyhladavcieho modulu "google obrazky" pridali aj vyhladavaci modul "google" ktory by odkazoval na SR stranku pripadne nejak z intenzivnili spolupracu s UBuntu..
dakujem

Hros
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28. Februára 2007, 09:37

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa Hros » 25. Júna 2008, 00:12

môže niekto upraviť vyhľadávací modul mapy atlas. zatial je smerovanie na beta.mapy.atlas.sk avšak už funguje ostra verzia mapy.atlas.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa wladow » 26. Júna 2008, 17:13

fundamentalista napísal:dobry den mam UBUNTU 8,4 ako prehliadac mam firefox 3,0 -funguje super, co ma vsak stve, ze sice mam slovensky firefox ale vyhladavacie moduly konkretne GOOGLE odkazuje na ENG verziu a nie na "slovensky" google takze ked daco vyhladavam pomocou tohto modulu nemam moznost volby "Hľadať: web stránky písané po slovensky stránky zo Slovenska ..." takze velmi by mi pomohlo keby ste okrem vyhladavcieho modulu "google obrazky" pridali aj vyhladavaci modul "google" ktory by odkazoval na SR stranku pripadne nejak z intenzivnili spolupracu s UBuntu..
dakujem
Odkiaľ máš ten Firefox? Skús prevziať priamo z našich stránok, modul v originálnom balíčku určite funguje tak ako má - teda v slovenčine.
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa wladow » 26. Júna 2008, 17:15

Hros napísal:môže niekto upraviť vyhľadávací modul mapy atlas. zatial je smerovanie na beta.mapy.atlas.sk avšak už funguje ostra verzia mapy.atlas.sk
Pokúsil som sa, ale nefunguje, tak ako má. Bude sa na to musieť pozrieť Braňo Rozbora, ktorý má u nás moduly pod palcom. Atlas má na mapách odkaz aj na vlastný modul, ten je ale momentálne nedostupný.
:ilovefirefox:

fundamentalista
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 7. Júna 2008, 21:10

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa fundamentalista » 4. Júla 2008, 17:25

firefox 3,0 sa mi automaticky naistaloval po prechode na ubuntu 8,04.. a nastavil som si slovencinu ako predvoleny jazyk operacneho systemu ...bohuzial firefox sa iba prelozil do slovencini a nie je plne lokalizovany ako ten co sa da stiahnut z mozilla.sk...a pride mi trchu neprakticke stahovat nanovo firefox z vasich stranok ked ho uz mam ako sucast instalacky operacneho systemu...

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Vyhľadávacie moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 4. Júla 2008, 19:47

Jednak ste v zlom vlakne a dalej teda verzie Fireofxu stiahnute z mozilla.* su oficialne a stara sa o ne mozilla. Verzie v linuxovych distribuciach su plne spravovane tymi linuxovymi distribuciami, takze pokial mate ubuntu, tak sa skuste skor ako tu spytat napr. na forum.ubuntu.cz

Zamknuté