Simple mail

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Simple mail

Príspevok od užívateľa Janči » 31. Júla 2008, 11:45

Ahoj priatelia MZL. Po dlhšom čase sa obraciam na fóre o pomoc. Firefox mám nastavený ako domovskú stránku. Do toho som si nastavil Simle mail, je to super jednoduchý spravovač pošty. Mal som problém pri nastavení klientov, po reštarte mi odmietal nadviazať spojenie so serverom. Pre Gmail som musel povoliť IMAP a mám dojem že to už pôjde. Neviem však skopírovať adresár TDB . Ide mi to len manuálnym prenášaním myšou , horor pri 450 kontaktoch, som asi na dvadsiatke :-)) no a čo sa týka došlej pošty, prílohy ktoré sa majú otvárať vo WMP po rozbalení hodia hlášku že nebol nájdený správny súbor!? Pochopiteľne keď si otvorím TDB a vleziem tadiaľ na poštu, prílohu otvorí a prehrá. Kto by vedel poradiť čo s tým ? Zatiaľ mi vždy rada na fóre pomohla. Pekné leto Mozilákom praje Janči PC amatér.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: Simple mail

Príspevok od užívateľa millan » 1. Augusta 2008, 09:22

Ahoj, s tými kontaktmi je asi roblém. Jedine, že si TBR exportoval kontakty do súboru s koncovkou .vcf a ak sa tam vyberajú polia, tak len meno a mailovú adresu. A potom ten súbor importovať do simple mailu.
S prílohami. wmf súbory ti otvorí, až keď si ich nastavíš vo firefoxe čím sa otvárajú, musíš si uvedomiť, že simple mail je plugin do firefoxu.

Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Re: Simple mail

Príspevok od užívateľa Janči » 1. Augusta 2008, 12:15

OKi, ďakujem, len neviem ako to dať s koncovkou .vcf , totiž keď som dal kopírovať kontakty TBR tak mi automaticky sám uložil všetko ako " ofis ". Viem že ho SM neprečíta. Ale TBR naopak s nim nemá problém :-( Ten WMP vo firefoxe nastavím akou cestou? Moc s v tom nevyznám :-)) Vďaka.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: Simple mail

Príspevok od užívateľa millan » 1. Augusta 2008, 12:47

adresár, nájsťimportovať, neviem kde presne na ktorej karte a dať to prvé, je tam iná koncovka, hádam nevadí, a potom ten súbor skús otvoriť, ak nepôjde cez .vcf tak pod ponukou všetky súbory a uvidíš.
to prehrávanie, no keď klikneš a nevie nájsť, tak hádam aj ponúkne čím otvoriť a vyberieš windows media player.
Alebo firefox, otvor nástorje, možnosti, aplikácie a do okienka hľadať napíš koncovku wmv a ono ti rozbalí ponuku a tam môžeš vybrať, aby otvorilo windows media player. odklepneš a malo by to ísť.

joeiik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29. Septembra 2007, 21:32

Re: Simple mail

Príspevok od užívateľa joeiik » 7. Augusta 2008, 14:52

ako si nastavil gmail? mne tam stale vypisuje nejake errory,nepodarilo sa mi este ani na server pripojit, skusal som viac IMAP nastaveni a nic nejde..

Zamknuté