Zálohovanie rozšírení a padanie Firefoxu.

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Taurus
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 29. Decembra 2005, 12:00

Zálohovanie rozšírení a padanie Firefoxu.

Príspevok od užívateľa Taurus » 8. Februára 2006, 02:31

Včera som si otvoril Firefox. Najprv som na mozilla.sk zistil, že je už nová verzia-1.5.0.1, ktorú som si aj nainštaloval a spustil som ju. Potom, že si zase pozrem, čo je nové na Internete, všetko išlo Ok, až dotiaľ, pokiaľ som neotvoril stránku http://www.radioa1.sk, že si vypočujem nové rádio. Išlo v pohode, nakoniec ma to omrzelo, asi tak po hodine a pol a prešiel som na Markízu, že si pozriem správy, a keď mi otvorilo LIVE stránku, v tom nastal kolaps, začalo mi vyskakovať chybové okno firefox.exe - odkaz na pamäť! WMP mi síce otvorilo na tejto stránke, aj som si tie správy pozrel, ale to som netušil, čo sa stane ďalej! Stlačil som OK na tom chybovom okne- vedel som, že mi padne Firefox-ale som netušil, že keď sa znova vrátim po reštarte Firefoxu na stránku http://www.markiza.sk, tak mi padne Firefox úplne, lepšie povedané mi zamrzli karty vo Firefoxe, lebo Firefox, ako taký som otvoril, len sa nedalo surfovať! Tam, kde mali byť karty (Tabs) a stránky, tak tam bol len sivý podklad.
Už som vedel, že je zle, lebo som mal taký istý pocit, ako pri, neviem či sa pamätáte na "Syntax error" s ktorým som mal problém začiatkom tohto roka. Rozmýšlal som čo robiť, aby som minimalizoval škody, ktoré by mi to mohlo spôsobiť, hlavne pri rozšíreniach. Tak som najprv odinštaloval tú 1.5.0.1 a znova som nainštaloval 1.5, a pri tej asi aj zostanem, až kým nepríde 2.0, lebo vždy pri nových verziach, čo mám skúsenosti, od začatia mozilla.sk sú problémy z rozšíreniami a to tak, že sú niektoré nekompatibilné a ja zakaždým nemienim zakazovať alebo ešte horšie, odinštalovávať pôvodné rozšírenia, lebo som si na ne už zvykol a brzdí ma to! Nechápem prečo, kým som mal slovenský Firefox mozilly.com všetko bolo Ok, aj pri rozšíreniach, a to som ich mal okolo 100 a pritom mi nikdy nepadol Firefox, ani som s ním nemal nikdy problém!!Nakoniec som odinštaloval všetký rozšírenia, znova som preinštaloval Firefox na 1.5 a prehliadač zase fungoval, ale naďalej som mal problém s tým chybovým oknom firefox.exe, pri LIVE markíze.sk. Už ma to naštvalo, lebo predtým som otváral stránky cez moje záložky, tak som napísal adresu http://www.markiza.sk, išiel som na LIVE a všetko bolo Ok. Chyba bola v záložkách, lebo keď som odstránil záložku markízy a znova ju vytvoril, tak problém pominul!!
Najprv som chcel napísať do Fóra o tomto probléme, že mrzne Firefox, ale som si to nakoniec rozmyslel, lebo som bol už unavený a bol som presvedčený, že ten kto to bude po mne čítať, tak sa mi vysmeje, že čo ten Taurus zasa od nás chce, však! Išiel som radšej spať.
Na druhý deň som si nahodil pôvodné rozšírenia, ktoré som deň predtým odinštaloval, dalo mi to zabrať pol dňa, a aké bolo moje prekvapenie, keď som si už ďalší deň nadránom t.j. teraz prečítal, čo píše mozilla.sk nové: "Dokument o padaní Firefoxu", aspoň že tá telepatia funguje, keď už nič iné, že?! Takisto som sa tam dočítal , že medzi iným, sú problémy aj s vsuvným modulom Flash Playerom, ktorý používa aj prvé slovenské internetové radio "A1"!
Takže, aby som došiel, čo som týmto vlastne chcel povedať, ten "Dokument o padaní Firefoxu", sa už mohol vydať, keď zakladali mozillu.sk, aspoň by ľudia predišli problémom z rozšíreniami a tie rozšírenia, ktoré sú problémové, si zbytočne neinštalovali!!
Za druhé, chcel by som sa spýtať, kde sa nachádzajú všetký rozšírenia, témy a iné, lebo keď odinštalujem celý Firefox a tiež odstránim celý jeho adresár, ktorý tam ešte ostal, tak po novom nainštalovaní rozšírenia sa ukladajú na tie isté pozície, myslím na hlavný panel a stavovský riadok, a čo všetko musím vymazať, aby som odstránil komplet celý Firefox, je to dobré vedieť pri ďalšom kolapse Firefoxu, ktorý dúfam, už nebude!
Za ďalšie, ako by sa dali zálohovať rozšírenia a témy, aby som ich nemusel znova a znova inštalovať pri problémoch s Firefoxom, do budúcna!
To je zatiaľ, asi tak všetko, čo som chcel. Ďakujem za pochopenie!

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 8. Februára 2006, 08:05

Na tvoju vskutku vycerpavajucu otazku mozem napisat aj ja vycerpavajuco:
1. preinstalovanie, odinstalovanie, nainstalovanie Firefoxu NIC NERIESI. Vsetky nastavenia, rozsirenia, hesla, historia a co ja viem co este sa nachadzaju v
C:\Documents and Settings\pouzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles
2. zalohujte si pomocou MozBackup
3. vytvorte si viac profilov
4. zaloha rozsireni a tem je jedna z funkcii rozsirenia MR Tech Local Install
5. naco odinstalovavat po jednom - ked razny krok, tak vymazat cely priecinok profilu (a je odinstalovane :-)
Nakoniec osobna poznamka: Mam takmer 90 rozsireni, FX je otvoreny a pracujem v nom 18 hodin denne, rypem sa do neho, testujem pre inych ludi - nikdy mi tak ako tebe cely neskolaboval, aby som ho musel tak pracne preinstalovat (ako Windows), stacilo ale vymazat profil - zda sa, ze najvacsi problem kazdeho programu je clovek.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zálohovanie rozšírení a padanie Firefoxu.

Príspevok od užívateľa wladow » 8. Februára 2006, 10:21

Taurus napísal:Tak som najprv odinštaloval tú 1.5.0.1 a znova som nainštaloval 1.5, a pri tej asi aj zostanem, až kým nepríde 2.0, lebo vždy pri nových verziach, čo mám skúsenosti, od začatia mozilla.sk sú problémy z rozšíreniami a to tak, že sú niektoré nekompatibilné a ja zakaždým nemienim zakazovať alebo ešte horšie, odinštalovávať pôvodné rozšírenia, lebo som si na ne už zvykol a brzdí ma to!
Tak to robíš chybu. Všetky verzie Firefox 1.5.0.* budú opravovať chyby (hlavne kritické), ktoré sa vo FX objavia. Nebudú ale ovplyvňovať činnosť rozšírení. Čiže ak autor napísal svoje rozšírenie korektne, nebude problem. Z tých čo máme u nás je to drvivá väčšina.

Môžeš konkretizovať problémy s rozšíreniami od začatia mozilla.sk :?: Nezabudni, že my zabezpečujeme preklady nie funkčnosť rozšírení, ak autor neurobil svoje rozšírenie kompatibilné napr. s FX 1.5, my za to naozaj nemôžeme
Taurus napísal:Nechápem prečo, kým som mal slovenský Firefox mozilly.com všetko bolo Ok, aj pri rozšíreniach, a to som ich mal okolo 100 a pritom mi nikdy nepadol Firefox, ani som s ním nemal nikdy problém!!
Odkiaľ asi máš 1.5.0.1 ?? Myslíš si, že sme ho napísali a skompilovali my? Všetky mutácie a verzie sú z Mozilla.com :!:
Taurus napísal:Najprv som chcel napísať do Fóra o tomto probléme, že mrzne Firefox, ale som si to nakoniec rozmyslel, lebo som bol už unavený a bol som presvedčený, že ten kto to bude po mne čítať, tak sa mi vysmeje, že čo ten Taurus zasa od nás chce, však!
Vidíš, mohol si napísať hneď, SlovakSoft by ti napísal, aby si si urobil zálohu pomocou MozBackup a kde sú umiestnené rozšírenia a ušetril by si pol dňa roboty :wink:
Taurus napísal:Takže, aby som došiel, čo som týmto vlastne chcel povedať, ten "Dokument o padaní Firefoxu", sa už mohol vydať, keď zakladali mozillu.sk, aspoň by ľudia predišli problémom z rozšíreniami a tie rozšírenia, ktoré sú problémové, si zbytočne neinštalovali!!
Toto vyznieva ako keby sme mali tento dokument od začiatku pripravený, čakali kým sa ti niečo pokazí a potom sme to hneď vydali :D Pozri sa, robíme čo stíhame a kedy to stíhame, nemôžeš od nás chcieť aby tu bolo všetko a hneď od začiatku. Tento návod napísal jeden z vás, Daniel Medo, za čo sme mu veľmi vďační. Ty sa môžeš tiež pridať, budeme len radi.
Taurus napísal:To je zatiaľ, asi tak všetko, čo som chcel. Ďakujem za pochopenie!

My tiež!
:ilovefirefox:

Neregistrovaný

Odpoveď na Vaše odpovede.

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 8. Februára 2006, 11:26

Prepáčte všetci, koho som sa dotkol,
a že som sa vôbec ozval! Ja len nechápem prečo mozilla.sk vydala potom článok o "Dokumente o padanii Firefoxu" alebo vo Fóre článok "Žráč pamäte"?!
Asi predsa voľakde bude chyba, nie?!
Ja som sa, ako som už pôvodne písal, nechcel ozvať, lebo som vedel, aká bude odozva. (Trafená hus zagága!) Ja som len reagoval na tie články!
Nehovoril a nekritizoval som nikdy nikoho, za niečo čo urobil, myslím tým, za tie rozšírenia!! Hovoril som, že ten dokument sa mohol vydať už v novemberi a nie teraz, aj keď možno to bol len preklad od nekadial.
MozBackup mám, ale problém v tom nie je, viem že to mám zálohované. Ja som mal práve opačný problém, možno ho bude mať aj v budúcnosti niekto iný!
Preto teraz nad tým najprv uvažujte, a potom niečo píšte, dobre, nič v zlom!!
Ja som mal práve ten problém, že kým som neodstránil všetky zálohy, tak som nepohol s Firefoxom, a tie rozšírenia som vymazal všetky naraz a nie postupne, ale keď som si musel vymazať všetky zálohované profily, tak som ich potom musel znova inštalovať a to postupne a nie naraz.
Viete to som nenapísal, skúšal som zprovozniť Firefox, keď som mal všetko vymazané, teda aj tie zálohy, cez externý disk, aj USB kľuč(1GB), ale nepomohlo to, až keď, ako som už vravel, odstránil všetky rozšírenia.
Ďakujem, za Vašu ochotu a odpovede, ale už nebudem písať do Fóra , lebo s tým mám zlé skúsenosti, vždy ma niekto okríkne, urazí sa, a až potom rozmýšla nad tým a poradí. Radšej si vyriešim svoje problémy sám, ako som to tak urobil aj doteraz.
Čaute!
Taurus.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 8. Februára 2006, 11:37

Tak ako ty si mal zly pocit z mojej odpovede, aj ja som mal zly pocit z tvojej. Sme si kvit. Ano dotkla sa niekoho, lebo celkovy dojem je, ze obvinujes mozilla.sk. Nesmies sa divit.
Dokument bol vydany par dni potom, co bol napisany (nie prelozeny!, nevidis tam copyright?) Danom Medom a po korekturach a spracovani do weboveho formatu.
Posledna vec: Ak nieco vo Firefoxe nefunguje, neobvinuj samotny Firefox a jeho autorov - za 95% problemov mozu rozsirenia. Neverim, ze v cistom profile Firefox padne - mam niekolko profilov (bezny / taky, kde mam povolenych 90 rozsireni / jeden cisty).
A napisal som ti aj konkretne postupy. A hromadna instalacia rozsireni sa robi pomocou rozsirenia Mass Installer - ktory tu samozrejme mas tiez po slovensky.

Dodatok: Citujem "Za druhé, chcel by som sa spýtať, kde sa nachádzajú všetký rozšírenia, témy a iné..." tak neviem ako si vymazaval profily, ked nevies, kde sa nachadzaju. Niekomu sa proste radi tazko. Fakt mi je luto, ze sa vzdy najde niekto, komu sa neda pomoct. Poobzeraj sa po fore a najdes dalsich sto spokojnych.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 8. Februára 2006, 12:47

Taurus: Aby som to upresnil na forach Mozillazine najdes podobny clanok o padani Firefoxu, ale je to len polovica z toho co som napisal ja, moj clanok vychadza z toho clanku na forach Mozillazine ale ja som tam kopec veci pridal, clanok na Mozillazine bol pisany pre pokrocilych uzivatelov (rozumej zjednoduseny), keby som to jednoducho len prelozil a vlozil sem, asi by ti to moc nepomohlo, pretoze by si nevedel co a kde a ako. Obvinovat Mozilla.sk nemozes pretoze oni za tieto chyby nemozu, mal by si obvinovat seba, pretoze si spravil zakladne chyby, mohol si napisat ako prve do fora ked si si nevedel rady, nikto ti nebude odvrkovat ani ta nebude urazat ako si urazil teraz ty nas, chcelo to len trochu rozumu, napriek tomu ze si nas vsetkych pourazal, snazime sa ti pomoct, tak si to cen.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odpoveď na Vaše odpovede.

Príspevok od užívateľa wladow » 8. Februára 2006, 12:49

Anonymous napísal:Ďakujem, za Vašu ochotu a odpovede, ale už nebudem písať do Fóra , lebo s tým mám zlé skúsenosti, vždy ma niekto okríkne, urazí sa, a až potom rozmýšla nad tým a poradí. Radšej si vyriešim svoje problémy sám, ako som to tak urobil aj doteraz.
Stačilo by trošku zmeniť tón a bolo by to v poriadku. Ale ten tvoj príspevok vážne vyznel tak, že za všetky tvoje problémy môže Mozilla.sk, lebo "od začiatku sú tu nekompatibilné rozšírenia" a stiahol si si od nás verziu 1.5.0.1 (dobre si pozri odkaz na download stránkach kam vedie...)
:ilovefirefox:

Zamknuté