Selektívny import záložiek

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 14. Septembra 2008, 22:10

Dobrý večer, prosím o radu.
Niekde som našiel zmienku o rozšírení, ktoré vo FF umožňuje pri importe záložiek z HTML súboru vybrať len konkrétne adresy, ktoré ma zaujímajú a naimportovať len tie ako selektívny import.
Bohužiaľ som ten zdroj už viac nenašiel.
Ak niekto toto rozšírenie poznáte, budem vďačný za link a prípadne za skúsenosti s prácou.

Drda

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: See záložlektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 14. Septembra 2008, 22:12

Ospravedlňujem sa za názov témy - písal som to na notebooku a nejako mi popreskakoval kurzor.

Správny názov má byť - SELEKTÍVNY IMPORT ZÁLOŽIEK.


Pozn.moderátora:
Názov témy upravený.
PeePay

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 16. Septembra 2008, 10:42

Mám ešte jednu otázku
Kde presne sa ukladajú pridávané záložky vo FF 3.01?
Roky som používal Mozillu a potom SeaMonkey.
Tam sa prekne ukladali do súboru Bookmarks.html
Teraz mám nainštalovaný FF 3.01 a nestačím sa diviť.
Súbor bookmarks.html sa mi vôbec nemení ani pridávaním a odoberaním záložiek. A je úplne jedno, či ich pridám do PANELA ZÁLOŽIEK, alebo ich pridám len k záložkám cez funkciu ZÁLOŽKY/Pridať medzi záložky.

Už som z toho chorý, kde ich mám kurňa ešte hľadať?

Vie mi niekto vysvetliť túto neštandardnú funkcionalitu?
Už som zmazal všetky adresáre s profilmi, všetko, čo sa volalo Mozilla, niekoľkokrát som reinštaloval, ale nemôžem dosiahnuť stav, aby sa záložky pridávali do bookmarks.html.

Čo to znamená?

Užívateľov profilový obrázok
crq
návštevník
návštevník
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 23. Decembra 2007, 14:46
Bydlisko: Handlova / BA-Vrakuna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa crq » 16. Septembra 2008, 12:07

Zalozky sa nachadzaju v profile v adresari "bookmarkbackups" ako subory s priponou *.json.

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 16. Septembra 2008, 20:25

crq napísal:Zalozky sa nachadzaju v profile v adresari "bookmarkbackups" ako subory s priponou *.json.
Ale to by mal byť asi len BACKUP, ako je to aj v názve. Keď pridám nejakú záložku, ten posledný dátumový súbor v tom adresári sa totiž nezaktualizuje.
Aby som to konkretizoval - keď bol napríklad vytvorený súbor "záložky-2008-09-16.json" dňa 16.9.2008 o 1:25 lebo som ponocoval, tak v ten deň môžem už hocičo robiť so záložkami - pridávať, odoberať , no ten súbor zostane rovnaký z toho času 1:25.
Preto si myslím, že je to naozaj len Backup.
Kde si teda FF ukladá tie záložky, ktorých tam prihádžem trebárs 15, keď sa s nimi dá normálne robiť? Kde je potom to úložisko, keď mi zostáva bookmarks.html bezo zmeny defaultný ako bol pri inštalácii?

Užívateľov profilový obrázok
crq
návštevník
návštevník
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 23. Decembra 2007, 14:46
Bydlisko: Handlova / BA-Vrakuna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa crq » 16. Septembra 2008, 21:58

Prepac, pomylil som sa, vo Firefox 3 sa zalozky ukladaju v subore places.sqlite. Viac si o tom mozes precitat tu http://kb.mozillazine.org/Browser.bookmarks.file.

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 16. Septembra 2008, 22:33

crq napísal:Prepac, pomylil som sa, vo Firefox 3 sa zalozky ukladaju v subore places.sqlite. Viac si o tom mozes precitat tu http://kb.mozillazine.org/Browser.bookmarks.file.
Ďakujem.
Aj keď nechápem, čo ich k tomu viedlo. No čo, aspoň viem, ako si zálohovať záložky.
Ja som na to prišiel pri zálohovaní, keď mi nejaký addon - už si nespomeniem aký, zálohoval práve len bookmarks html a tam nebolo nič.
Moja eng. nie je nejaká hyper, takže som sa nevysomáril z toho, či sa to dá nastaviť naspäť na bookmarks.html, alebo či to už bude len v tom "divnom" súbore.

Ešte čo sa týka pôvodného znenia témy - už som strávil hľadaním toho príspevku pár hodín a fakt som bezradný. Snáď niekedy natrafím na ten addon a potom to sem doplním.

Užívateľov profilový obrázok
crq
návštevník
návštevník
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 23. Decembra 2007, 14:46
Bydlisko: Handlova / BA-Vrakuna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa crq » 17. Septembra 2008, 09:36

Nastavit sa to podla mna neda aby to ukladalo do bookmarks.html. A zalozky si vies jednoducho zalohovat aj pomocou klasickeho exportu do html v Spravcovi zaloziek.

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selektívny import záložiek

Príspevok od užívateľa Drda » 20. Septembra 2008, 14:51

Diky, aj som si myslel.
So zalohovanim problem naozaj nemam, spravim si skript, co mi skopiruje priamo subor places.sqlite + subory s heslami na iny disk. A vec bude vybavena.

Zamknuté