Pomalý štart Firefoxu

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Angle
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Septembra 2008, 21:07

Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Angle » 28. Septembra 2008, 21:13

Nazdar, v prvom rade velká vdaka za vašu snahu, firefox je fakt úžasný program. Chcel som sa len spýtať či je nejako možné zvýšiť rýchlosť jeho zapínania, pretože mi štartuje okolo 5s, neviem či je to vela alebo málo ale mne sa to javí ako dosť :) Mám AMD Turion X64, 2GB RAM, 256 MB grafiky - myslím že v slabej zostave to nebude. Nainštaloval som si teraz trochu viac doplnokov a vylepšení, je ich okolo 20, môže to byť tým?? Nerád by som si ich však dáal preč kvôli rýchlemu štartu, tak ma napadlo jak spraviť nejaký kompromis. Je nejaký spôsob ako zrýchliť rýchlosť bez toho aby som dával preč doplnky? A ked nie, je možné mať povedzme 2 firefoxy - jeden na rýchle zapnutie - napr že si hodim portale verziu a druhý budem mať normálny? Vopred vdaka za odpovede

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 28. Septembra 2008, 21:17

imho je 5 sekund s 20 rozsireniami uplne dobry cas :)
ja mam nieco cez 20 rozsireni a firefox sa mi pusta asi 8 sekund. Mne to vsak nevadi, lebo ja ho mam zapnuty stale.
Nemusis instalovat 2 firefoxy. Staci, ze budes pouzivat dva profily a v jednom nebudes mat ziadne rozsirenia. Da sa potom spravit aj odkaz na plochu, ktory ti priamo spusti firefox s danym profilom.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 28. Septembra 2008, 21:56

Angle napísal:Nazdar, v prvom rade velká vdaka za vašu snahu, firefox je fakt úžasný program.
Myslim, ze mozem sa vsetkych podakovat za podakovanie.

Keby ste to skusili najst, tak sa to tu na fore uz niekolkokrat preberalo.
Angle napísal: Chcel som sa len spýtať či je nejako možné zvýšiť rýchlosť jeho zapínania, pretože mi štartuje okolo 5s, neviem či je to vela alebo málo ale mne sa to javí ako dosť :) Mám AMD Turion X64, 2GB RAM, 256 MB grafiky - myslím že v slabej zostave to nebude.
5s je vela? Mne osobne to nepride. Vas pohlad moze byt samozrejme iny.
Angle napísal: Nainštaloval som si teraz trochu viac doplnokov a vylepšení, je ich okolo 20, môže to byť tým?? Nerád by som si ich však dáal preč kvôli rýchlemu štartu, tak ma napadlo jak spraviť nejaký kompromis. Je nejaký spôsob ako zrýchliť rýchlosť bez toho aby som dával preč doplnky?
Vseobecne je mozne povedat, ze doplnky zo svojej podstaty nespomaluju chod a start Firefoxu. Ide o to, ake mate nainstalovane rozsirenia, pretoze cast rozsireni pri svojom starte nahrava nejake data, ktore potom zobrazuje alebo s nimi nejako dalej pracuje. Tiez zalezi an tom, ako su naprogramovane. Pokial sem date ich zoznam, mohli by sme sa pokusit odhadnut, ktore spomaluju start, aj ked som uz pisal, ze podla mna 5s je v norme. Kedysi existoval program, ktory nahraval Firefox do pamate, ale to Vam zase nebude vyhovovat, pokial trvate na malom obsadeni operacnej pamate. Je si treba uvedomit, ze vo windows sa velka cast IE nahrava hned po starte do pamate. Nasiel som toto
https://sourceforge.net/project/showfil ... _id=129464
Angle napísal: A ked nie, je možné mať povedzme 2 firefoxy - jeden na rýchle zapnutie - napr že si hodim portale verziu a druhý budem mať normálny? Vopred vdaka za odpovede
Mozete mat naraz spustenych viacero nezavislych Firefoxov vo viacerych verziach. Hladajte na fore slovicko MOZ_NO_REMOTE

Užívateľov profilový obrázok
Krylias
profesionál
profesionál
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 3. Marca 2008, 14:39

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Krylias » 28. Septembra 2008, 23:20

8)
Načítanie Firefox sa dá vyriešiť viacerými spôsobmi.
Buď utilitami akou je napr. ponúkaný Firefox Preloader , alebo aj cez FireTune :arrow: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Brow ... Tune.shtml, ale to je skôr už pri samotnom surfovaní účinné 8) Tak ako aj Fasterfox :arrow: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/1269
Mne najviac osvedčeným postupom bolo :

Klikni na ikonu FireFoxu (ikona na ploche) pravým tlačidlom myši a zvoľ "Vlastnosti".

Potom do riadku "Cieľ" pripíš /Prefetch:1 medzi exe" a /Prefetch:1 musí byť medzera :!:

Konečný cieľ by mal vyzerať takto:

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" /Prefetch:1

Teoreticky, zrýchlenie môže byť až 2-3x! Ale nemusí to fungovať každému :wink:


Tvorcovia Firefox ma teraz zbombardujú , ale funguje to páni :lol:
„Nevěř ostnatému drátu, byť by se stokrát tvářil jako stonek růže...“ (Karel Kryl)

Užívateľov profilový obrázok
Krylias
profesionál
profesionál
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 3. Marca 2008, 14:39

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Krylias » 28. Septembra 2008, 23:32

Jo - zabudol som ešte dopísať , že ono je to niečo na spôsob "čistenia" zložky vo Windows - všeobecne táto cesta :arrow: C:\WINDOWS\Prefetch
Jej pravidelným vyčistením= kompletným vymazaním ( ktoré sa odporúča ) sa zabezpečí rýchlejší prístup aj k iným aplikáciám :wink:
„Nevěř ostnatému drátu, byť by se stokrát tvářil jako stonek růže...“ (Karel Kryl)

Angle
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Septembra 2008, 21:07

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Angle » 29. Septembra 2008, 23:15

Vdaka všetkým za odpovede

Čo som si porovnával štart firefoxu s ostatnými, ešte stále je v podstate pomerne rýchly :) Ale je pravda že som bol zvyknutý na takmer 2 sekundový štart, čo samozrejme s doplnkami nie je možné. Asi to naozaj vyriešim pomocou tých profiov. Ukladať Firefox do systémovej pamäte by bolo síce fajn, ale pri spúštaní náročnejších aplikácii by to mohlo trochu vadiť.

Krylias - vdaka za radu , skúšal som to - ale efekt bol presne opačný - firefox mi to spomalilo o 1s :) Ale aj tak díky, skúsiť treba

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 29. Septembra 2008, 23:22

mne sa niekedy zapina firefox aj minutu,takze 5 sekund by som urcite bral :D

Angle
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Septembra 2008, 21:07

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Angle » 29. Septembra 2008, 23:55

JJ, ten profil je fakt super nápad - práve sa mi podarilo nastaviť profily, lenže vtip je v tom že neviem ako si predvoliť odkazy na ich spúštanie. S čistým profilom štartuje ani nie 2 sekundy čo je fakt super :arrow: Trebárs, chcel by som si nahodiť do windowsu skratku pre profil 1 alebo 2 ale odkaz je vždy na firefox.exe - a ten sa ma bud pri štarte stále bude pýtať ktorý profil si zvoliť alebo jednoducho zapne ten ktorý mám astavený ako predvolený. Existuje nejaký spôsob, ako si to upraviť?

Užívateľov profilový obrázok
Krylias
profesionál
profesionál
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 3. Marca 2008, 14:39

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Krylias » 29. Septembra 2008, 23:57

caesar1987 napísal:mne sa niekedy zapina firefox aj minutu,takze 5 sekund by som urcite bral :D
:D Júúúj - tak som sa teraz smial ako kôň :smiech: 8)
Sorry za OT.
Ono záleži naozaj na viacerých faktoroch.Keď je OS krásne nový = naformátovaný - všetko ide rýchlejšie.Časom však pribudne kopa aplikácií a tak už to nejde tak bleskovo - napriek mnohým tvrdeniam : "mám silnú zostavu " :wink:
Mne v 2-kovej verzii pomáhal ten Prefetch:1.Vtedy mi Firefox načítaval okolo 10-15 sekúnd a to mi trošku pomohlo.
Ale nikdy som si s tým nelámal hlavu a hrať sa na sekundy je zbytočné.Teraz som to však v duchu rátal aj ja :lol: a mám asi 6 sekúnd a tak som max. spokojný 8)
Angle : Môžeš byť naozaj spokojný aj ty , pretože za 1 sekundu žiadnu aplikáciu nezapneš - iba vypneš :D
Podstatné je , že sa Firefox vylepšuje na radosť užívateľom = dôležité sú jeho funkcie pri samotnom surfovaní.
Ja som zhruba pred rokom používal iba EMENTÁL=IE7 , ale len kvôli vyhladzovaniu písma.Keď som zistil , že sa to dá krásne nastaviť aj vo Firefox - iný browser nepoužívam - ak sa nejedná o MS stránku :D
„Nevěř ostnatému drátu, byť by se stokrát tvářil jako stonek růže...“ (Karel Kryl)

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 30. Septembra 2008, 00:06

Angle napísal:JJ, ten profil je fakt super nápad - práve sa mi podarilo nastaviť profily, lenže vtip je v tom že neviem ako si predvoliť odkazy na ich spúštanie. S čistým profilom štartuje ani nie 2 sekundy čo je fakt super :arrow: Trebárs, chcel by som si nahodiť do windowsu skratku pre profil 1 alebo 2 ale odkaz je vždy na firefox.exe - a ten sa ma bud pri štarte stále bude pýtať ktorý profil si zvoliť alebo jednoducho zapne ten ktorý mám astavený ako predvolený. Existuje nejaký spôsob, ako si to upraviť?
vytvori si odkaz na firefox.exe
a vo vlastnostiach v bunke ciel mas v uvodzovkach cestu...tak z nou daj medzeru a napis

Kód: Vybrať všetko

-p nazov_profilu
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Angle
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Septembra 2008, 21:07

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Angle » 30. Septembra 2008, 00:53

zadal som túto cestu - ale odkaz mi na nu vôbec nereaguje

Kód: Vybrať všetko

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe -p Plane Profile"
Plane Profile je názov profilu. Počítam že asi nejaký preklep alebo chybička, ale nech sa hrám s uvodzovkami ako viem, poriešiť mi to nejde - tak poprosím ešte o help :wink:

Angle
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Septembra 2008, 21:07

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Angle » 30. Septembra 2008, 00:59

EDIT: ked posuniem uvodzovku tesne za exe, po spustení odkazu zareaguje manažér ktorý sa ma zase pýta na profil, hoci mám zaškrtnuté nepýtať sa - a ked sa naštartuje firefox začne hladať neexistujúcu stránku "profil.sk" hoci domovská stránka je nastavená na google. -

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 30. Septembra 2008, 06:22

Ach jaj, to je tak, ked si ludia pomenovavaju systemove veci s diakritikou a medzerami.. Tu medzeru musite nejakym sposobom oescapovat (fuj to je slovo ;) ) alebo premenujte profil tak, ze nebude obsahovat medzeru. Escapuje sa vacsinou spatnymi lomitkami alebo to mozete dat do jednoduchych uvodzoviek. Neviem ako to presne funguje vo windows, poradi niekto dalsi.

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 30. Septembra 2008, 08:53

navyse ten parameter -p Plan Profile musi byt mimo uvodzoviek :)
a rozhodne ten profil daj bez medzier
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomalý štart Firefoxu

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 30. Septembra 2008, 08:54

edit:

Kód: Vybrať všetko

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p Plane Profile
ak toto nepojde, tak vytvor profil bez medzier
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Napísať odpoveď