Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
konacoiler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5. Októbra 2008, 19:25

Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa konacoiler » 5. Októbra 2008, 20:02

Zdravím Vás všetkých!Potreboval by som pomôct s problémom,ktorý mám s novou verziou Firefoxu...(posledná dostupná:3.0.3).Spomínaný prehliadač používam už dáky ten mesiac a za ten čas som si ho stihol oblúbit pre jeho prehladné prostredie,jednoduché ovládanie,no hlavne pre jeho bezkonkurenčnú rýchlost.Do nedávna som s ním nemal v podstate žiadne problémy až doposial,kedy mi pre mna z neznámych príčin začal "padat" pri stahovaní súborov z netu...Zaujímavé je to hlavne tým,že vždy jeden súbor (fotka,aplikácia atd.),mi korektne stiahne do určeného priečinka,no pravidelne pri tom druhom v poradí "padne"..samozrejme s patričným "ospravedlnením" a poslaním správy do Mozilly!Po reštarte sa situácia zopakuje a nepomohlo mi ani preinštalovanie aplikácie,či odstránenie profilu a vyčistenie registrov...Dokonca som vyskúšal aj prenosnú verziu mysliac si,že to problém odstráni,no žial aj "portable verzia"ma potrápila!No a aby som nezabudol...napadlo ma aj nainštalovat staršiu verziu...no zasa to isté!Proste po zobrazení sa správcu "stahovania" a následnej antivírovej kontrole to zamrzne a Windows oznámi:Program prestal pracovat!Fakt už si neviem rady a bol som nútený nainštalovat operu,ktorá má síce tiež svoje klady,no na môj vkus je pomalá a tiež nie bez chýb...Budem vdačný každej rade,ktorá sa mi dostane!Moja konfigurácia:ASUS F3M,AMD-Sempron3500,Vista-Basic-Home Edition,Norton Internet Security 2008 česká verzia...P.S.:Chcel by som sa vrátit k Firefoxu až by sa problém podarilo odstránit,bo zatial pre mna zostáva stále nb.one!S pozdravom Rocky! :ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa Mazarik » 6. Októbra 2008, 08:06

Robi to aj v nudzovom rezime (vo windows dostupne z menu start)? Na stahovanie je najlepsie pouzit nejaky externy download manager.

Užívateľov profilový obrázok
konacoiler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5. Októbra 2008, 19:25

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa konacoiler » 6. Októbra 2008, 19:55

Ahoj!Dakujem za odpoved!No vyskúšal som spustit tú "Ohnivú líšku"aj v núdzovom režime...nepomohlo!!!Som z toho jelen!Napadlo ma však ešte či sa nemôže "nekamarátit"s Nortonom,bo to spraví pri kontrole vírusov (ako som už písal...),no a naviac som "vyhrabal"v útrobách Visty-v jej protokole udalostí nasledovné hlásenie:Firefox-chybujúca aplikácia-chýba modul:OFFICEAV.DLL!To mi však moc nehovorí a tak som to dal do vyhladávača (vo Viste samozrejme...)a našlo mi ten súbor priamo v Nortone...Tak tam snád dáky súvis bude,neviem...len nechápem prečo vždy spadne až pri druhom súbore na stiahnutie...Divné!Tak som dal na tvoju radu a nainštaloval doplnok do Firefoxu:DownThemAll...zatial v pohode i ked aj ten je dost prieberčivý na to odkial "tahá" :wink: No nič idú dlhé zimné večery,tak sa je aspon s čím "zabávat"!:))...Rocky. :smiech:

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 6. Októbra 2008, 20:07

firefox pravdepodobne (skor urcite) pri stahovani spolupracuje s antivirusom a zrejme sa nevie dostat ku kniznici OFFICEAV.DLL a preto ta chybova hlaska. firefox zrejme nema k nej ziadny pristup. Co vo Viste nemusi byt ziadna novinka, kedze sa uz v nej pracuje s neprivilegovanym uctom.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
konacoiler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5. Októbra 2008, 19:25

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa konacoiler » 8. Októbra 2008, 16:28

Zdravím!No problém je čiastočne vyriešený.Fakt je ten,že ked som prihlásený ako administrátor,tak všetko funguje tak ako má...teda aj už zmienené stahovanie súborov (plus kontrola antivírom),no ja by som aj tak bol radšej,keby šlo Firefox-a presvedčit v mne preferovanom správcovskom účte,že som "akože"admin a teda by sa podla toho i správal...Dá sa to dáko?P.S.:Mám totiž vyskúšané,že nepomohlo ani ono:"spustit ako správca",situácia je rovnaká,akurát môžem program aktualizovat...S pozdravom Rocky. :ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Októbra 2008, 18:09

no, neviem ako je to vo viste, ale zlozku kde sa nachadza ta DLL je potrebne nejak nastavit, aby si mal opravnenie citat a zapisovat...
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
konacoiler
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5. Októbra 2008, 19:25

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa konacoiler » 12. Októbra 2008, 11:45

Zdravím všetkých!Musím žial uviest,že hore uvedený problém sa mi nepodarilo odstránit (aspon zatial..).Nakoniec už začal firefox padat aj v účte s plným oprávnením a včera večer padol pri otvorení videa z netu vo Windows-prehrávači!To ma už fakt dorazilo natolko,že som ho úplne odinštaloval a začal "brázdit"po internete cez najnovšiu Operu verzia:9.60.!Asi sa to tu nepatrí ani písat,kedže je stránka zameraná vyslovene na "ohnivú líšku",no ja už som nevedel "kam z konopí" :( ...Avšak k Firefoxu sa chcem v budúcnosti vrátit,len počkám na novšiu verziu a už teraz som zvedavý,čo to bude robit...(No mám obavu,že to bude robit zrejme to isté,kedže i staršia verzia robila problémy..uvidíme!).P.S.:Skúšal som dáko "umravnit"Nortona aby sa jeho knižnica(OFFICEAV.DLL),skamarátila s Firefoxom,no nikde sa to nastavit nedá..alebo to jednoducho neviem :oops: ,no inštalovat iný antivír kvôli tomuto sa mi nechce,obzvlášt ked mám licenciu na 3roky!... :pivo: Tak zatial!Rocky.

upir102
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26. Októbra 2008, 17:39

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa upir102 » 26. Októbra 2008, 17:47

ja mam tento isty problem a mam xp , a antivirus kaspersky vascsie subory ako 30mb nestiahnem ,sprava sa to takisto ako aj vam.


kedy vyjde nova verzia?

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa PeePay » 27. Októbra 2008, 21:26

upir102 napísal:kedy vyjde nova verzia?
coho? firefoxu?
ocakavane datumy vydani nasledujucich verzii mas vpravo hore v sekcii na prevzatie: http://www.mozilla.sk/download/
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

miso
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 5. Novembra 2008, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa miso » 6. Novembra 2008, 15:42

Mne robí to isté nič nepomohlo a tiež mám norton. :(

milanides
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10. Augusta 2008, 22:57

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa milanides » 9. Novembra 2008, 13:13

Tak ja prosim pekne Norton nemam, dokonca som vypol aj NOD a Mozilla od minuleho tyzdna pada pravidelne kazdych par minut (mam XP), ked nieco taham, chodim cez Explorer, ten novy je tusim stabilnejsi ako cela Mozilla :roll:

miso
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 5. Novembra 2008, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox verzia 3.0.3,"spadne"pri stahovaní súborov!

Príspevok od užívateľa miso » 9. Novembra 2008, 13:37

Ja mám vistu. Ale v nortone to nebude. Neviete ako sa dá plugin norton nainštalovať do mozilli?

Zamknuté