Škodlivá stránka???

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
konig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27. Marca 2006, 14:20

Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa konig » 8. Decembra 2008, 12:36

Pekny den.
Dnes som dostal upozornenie, ze s mojou strankou http://www.kralm.szm.sk nie je cosi v poriadku. Pri pouziti Firefoxu sa objavuje vystraha, ze stranka je skodliva a nasledne toto hlasenie:

Kód: Vybrať všetko

*Bezpečné prehliadanie
Diagnostická stránka pre kralm.szm.sk

Aký je aktuálny stav v zozname pre stránku kralm.szm.sk?

Stránka je na zozname podozrivých stránok -- návšteva tejto webovej stránky môže poškodiť váš počítač.

Za posledných 90 dní bola časť tejto stránky uvedená v zozname pre podozrivú aktivitu 1-krát.

Čo sa stalo, keď spoločnosť Google navštívila túto stránku?

Z celkového počtu stránok 29, ktoré sme testovali na stránke počas posledných 90 dní, 23 stránok spôsobilo prevzatie a nainštalovanie škodlivého softvéru bez povolenia používateľa. Spoločnosť Google túto stránku poslednýkrát navštívila 2008-11-27 a podozrivý obsah sa na tejto stránke poslednýkrát našiel 2008-11-27.

Medzi škodlivý softvér patrí 104 scripting exploit(s). Úspešné infikovanie malo za následok v priemere 0 nových procesov v cieľovom zariadení.

Škodlivý softvér je hostený v 1 doménach, vrátane kliauj.cn/.

Zdá sa, že 1 domény fungujú ako distribútori škodlivého softvéru návštevníkom tejto stránky vrátane domén axa3.cn/.

Vystupuje táto stránka ako prostriedok pre ďalšiu distribúciu škodlivého softvéru?

Zdá sa, že za posledných 90 dní stránka kralm.szm.sk nefungovala ako prostriedok infikovania žiadnych iných stránok.

Hostí táto stránka škodlivý softvér?

Nie, táto stránka za posledných 90 dní nehostovala škodlivý softvér.

Ako sa to stalo?

V niektorých prípadoch môžu tretie strany pridať škodlivý kód na legitímne stránky, čo môže spôsobiť zobrazovanie správ s upozornením.

Ďalšie kroky:

* Vrátiť sa na predchádzajúcu stránku.
* Ak vlastníte tieto webové stránky, môžete požiadať o kontrolu svojich stránok pomocou Nástrojov správcu siete Google. Viac informácií o procese kontroly je dostupných v Centre pomoci pre Nástroje správcu siete Google.
*Toto sa vsak objavuje, len ked sa na prehliadanie pouzije Firefox. Opera ani Explorer s tym problem nemaju. Takmer na 100% som si isty, ze stranka je cista. Bohuzial, postup, ktory vsadebol Google navrhuje ako opatovnu kontrolu nefunguje. Niekto stranku oznacil ako podozrivu, mal som tam pred 2 mesiacmi jednu utilitku, ktora mohla byt oznacena ako nebezpecna. Hned som ju vsak odstranil, bohuzial, stranka je stale v zozname nebezpecnych. Pritom so ju skusal prezerat s pouzitim NODu, Avastu, AVG - ziaden antivir tam nic nenasiel.Co s tym?
Vdaka za radu.

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa gianny111 » 8. Decembra 2008, 13:29

Nič iné ako požiadať Google o prehodnotenie tu zrejme nezaberie. Dovtedy, ak chcete stránku vo FF prezerať zrušte si upozorňovanie na podvodné/školdivé stránky v nastaveniach (na vlastné riziko).
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

konig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27. Marca 2006, 14:20

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa konig » 8. Decembra 2008, 22:00

No, lenze aj to vyuzivam na 40 PC s mojimi studentami. Asi poslem Firefox k vode a prejdem na Operu.... .Neviem

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa Mazarik » 9. Decembra 2008, 07:04

Ale toto nie je chyba Firefoxu. Ten len ohlasil, ze stranka je nebezpecna podla databaze googlu. Znamena to asi tolko, ze stranka je naozaj nebezpecna a preto by som na nu vo Vasom zaujme neliezol ani Operou alebo je chybne zaradena medzi skodlive a potom by ste mali zaziadat o napravu chyby.

konig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27. Marca 2006, 14:20

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa konig » 9. Decembra 2008, 19:12

No, vtip je v tom, ze stranka je moja a je uplne cista. Mam to overene aj cez odbornikov z viry.cz. Nekritizujem Firefox, len nechapem, preco ma suplovat funkciu antiviru. Ten ma ma upozornit, ze ide o nebezpecnu stranku, preco to robi browser?

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 9. Decembra 2008, 19:25

omyl, firefox len upozorni, ze je mozne, ze stranka je nebezpecna. Antivirus je uz len posledna brzda ked sa do PC dostane nieco nebezpecne.
Myslim, ze ten navrh co hodil gianny nie je zly. Ak chodite len na bezpecne stranky, tak sa nemate coho bat (navyse ak vravite, ze mate AV).
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Re: Škodlivá stránka???

Príspevok od užívateľa gianny111 » 9. Decembra 2008, 20:05

Uviedli ste, že niečo pochybné tam kedysi bolo, ale že už je to preč. To potvrdil aj Google v reporte. Teraz ich už len "ukecať", aby to overili a stránku odstránili z blacklistu.

Prečo takéto niečo robí prehliadač a nie antivírus? Pokročilí používatelia, samozrejme, vedia toto vypnúť, ja však nemám dôvod. Na druhej strane, divili by ste sa koľko ľudí žiadny antivírus nepoužíva. V takýchto prípadoch ide aspoň o základnú ochranu.
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

Zamknuté