FIREFOX a VISTA

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
rebx
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:33

FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa rebx » 28. Decembra 2008, 19:38

Neviem sa nikde na stránke mozilla dočítať či FIREFOX v poslednej verzii podporuje windows VISTA. Teraz som si nainštaloval originál VISTU HP 32bit SK+SP1+všetky aktualizácie a stiahol som si inštalačku FIREFOX 3.0.5. No keď spustím tú inštalačku tak som zhrozený, lebo namiesto spustenia procesu inštalácie sa mi nič nespustí, akurát sa zmení kurzor myši (tzn. niečo pracuje) a trvá to dlho, nakoniec mi VISTA zahlási že program nereaguje a dá mi voľbu či chcem aby sa pokúsila nájsť riešenie alebo či chcem čakať na odozvu programu alebo to celé zatvoriť. Doteraz som na XP používal firefox, no teraz som zhrozený z toho že vývojári v dnešnej dobe ešte tento super prehliadač nedoladili na VISTU. :(

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gohom » 28. Decembra 2008, 21:49

Mne pod Vistou Home Edition bez najmenších problémov funguje Firefox vo všetkých verzách. Momentálne používam FF 3.1b2, kde síce problémy sú, ale nie spôsobené zladením Vista - FF ale beta verziou FF. napadá ma, či pri inštalácii máš vo Viste práva "admina" ??
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

rebx
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:33

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa rebx » 29. Decembra 2008, 11:33

áno

Pozn. moderátora
Citovať predchádzajúci príspevok netreba

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 31. Decembra 2008, 09:35

Nechápem prečo používa celé slovensko Vistu. Ja používam XP a nemám už 5 rokov žiadne problémy. samozrejme je to vec názoru.
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gohom » 31. Decembra 2008, 10:45

Nechápem prečo používa celé slovensko XP. Ja používam Windows 95 a nemám už 15 rokov žiadne problémy. Samozrejme, že ten PC zapínam 1x ročne. Ďalej nepoužívam mobil, auto a varím doma na otvorenom ohni ....
Chlapče, ak si si nevšimol, máme tu 21. stroročie a všetko ide dopredu a vývoj je dosť rýchly. Teda ti okrem XP odporúčam používať aj IQ. (Aj keď u niekoho to znamená Intenzita qvokania)
ospravedlňujem sa za OT, ale ne takýto príspevok sa inak reagovať nedalo
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

rebx
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:33

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa rebx » 31. Decembra 2008, 11:42

ja som doteraz bežal výhradne iba na XP nakoľko po testoch VISTY v RC2 a neskôr vo FINAL verzii bez SP1 som bol sklamaný, no nedávno som urobil výrazný upgrade PC a rozhodol som sa znova otestovať, ako VISTA pobeží na novom železe. A poviem vám ide super, čo sa týka pamäťového manažmentu je to super a diskového výkonu tak tu z praktických skúseností môžem povedať výkon diskov je v rozsahu 10 až 30 percent vyšší. Rozdiel vo výkone cítim hlavne v enkódovaní videa do mpeg4 alebo keď napríklad kopčím väčšie súbory medzi fyzickými diskami (v XP mi to kopčilo maximálne do 90MB/s a teraz sa mi to permanentne drží nad 110MB/s). Používam rovnaký software ako som používal v XPčku a ide to proste oveľa lepšie a hlavne rýchlejšie. Takže pre mňa je VISTA momentálne No.1. A aj ten FIREFOX sa mi podarilo už nainštalovať. Stiahol som tú inštalačku z mozilly ešte raz a zrazu sa to rozbehlo. Takže tak... ps.: ešte dobre že mám 30 dní skúšobnú dobu, keď to pobeží dobre tak potom si ju aj zakúpim. :)

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 2. Januára 2009, 21:59

Gohom napísal:, ale ne takýto príspevok sa inak reagovať nedalo
dakujem za reakciu. len používaj nadalej vistu. nikto ti v tom nebráni. moje príspevky nie su určene pre teba. tak ich nečítaj. len tolko.
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 2. Januára 2009, 22:02

rebx napísal:ja som doteraz bežal výhradne iba na XP nakoľko po testoch VISTY v RC2 a neskôr vo FINAL verzii bez SP1 som bol sklamaný, no nedávno som urobil výrazný upgrade PC a rozhodol som sa znova otestovať, ako VISTA pobeží na novom železe. A poviem vám ide super, čo sa týka pamäťového manažmentu je to super a diskového výkonu tak tu z praktických skúseností môžem povedať výkon diskov je v rozsahu 10 až 30 percent vyšší. Rozdiel vo výkone cítim hlavne v enkódovaní videa do mpeg4 alebo keď napríklad kopčím väčšie súbory medzi fyzickými diskami (v XP mi to kopčilo maximálne do 90MB/s a teraz sa mi to permanentne drží nad 110MB/s). Používam rovnaký software ako som používal v XPčku a ide to proste oveľa lepšie a hlavne rýchlejšie. Takže pre mňa je VISTA momentálne No.1. A aj ten FIREFOX sa mi podarilo už nainštalovať. Stiahol som tú inštalačku z mozilly ešte raz a zrazu sa to rozbehlo. Takže tak... ps.: ešte dobre že mám 30 dní skúšobnú dobu, keď to pobeží dobre tak potom si ju aj zakúpim. :)
citujem:
"čo sa týka pamäťového manažmentu je to super" diskového výkonu tak tu z praktických skúseností môžem povedať výkon diskov je v rozsahu 10 až 30 percent vyšší to nie je tým že máš vistu." Omyl ! Je to upgradom tvojho PC. Vidiet že sa velmi nevyznáš v PC.
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 2. Januára 2009, 22:06

milo1 napísal:
rebx napísal:ja som doteraz bežal výhradne iba na XP nakoľko po testoch VISTY v RC2 a neskôr vo FINAL verzii bez SP1 som bol sklamaný, no nedávno som urobil výrazný upgrade PC a rozhodol som sa znova otestovať, ako VISTA pobeží na novom železe. A poviem vám ide super, čo sa týka pamäťového manažmentu je to super a diskového výkonu tak tu z praktických skúseností môžem povedať výkon diskov je v rozsahu 10 až 30 percent vyšší. Rozdiel vo výkone cítim hlavne v enkódovaní videa do mpeg4 alebo keď napríklad kopčím väčšie súbory medzi fyzickými diskami (v XP mi to kopčilo maximálne do 90MB/s a teraz sa mi to permanentne drží nad 110MB/s). Používam rovnaký software ako som používal v XPčku a ide to proste oveľa lepšie a hlavne rýchlejšie. Takže pre mňa je VISTA momentálne No.1. A aj ten FIREFOX sa mi podarilo už nainštalovať. Stiahol som tú inštalačku z mozilly ešte raz a zrazu sa to rozbehlo. Takže tak... ps.: ešte dobre že mám 30 dní skúšobnú dobu, keď to pobeží dobre tak potom si ju aj zakúpim. :)
citujem:
"čo sa týka pamäťového manažmentu je to super" diskového výkonu tak tu z praktických skúseností môžem povedať výkon diskov je v rozsahu 10 až 30 percent vyšší to nie je tým že máš vistu." Omyl ! Je to upgradom tvojho PC. Vidiet že sa velmi nevyznáš v PC.
a čo sa týka zakúpenia. hmm. poriadna blbosť.na nete ich máš vela kopii. ale ako som povedal zdaleka kašlem na VISTU:
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 2. Januára 2009, 22:08

Profesionále máš svoju hlavu a ja zase svoju. tak ti doporučujem viac informacii o XP OS. lebo si na pokraji IQ 20%
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Gitarista001
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19. Júna 2008, 23:12

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gitarista001 » 3. Januára 2009, 01:37

Nechcem sa vam pliest do toho ale co sa tyka vyuzitia vykonu PC Vista je na tom lepsie. Po zakupeni noveho PC som mesiac pouzival XP x64 a potom Vistu Ultimate x64. Ti ktory teraz kricia ze si Vistu nedaju raz dokricia lebo XP tu nebude naveky. Doba ide dopredu a vykony teraz uz priemernych PC su take ze XP ich nedokaze na 100% vyuzit. Ak by sme mali zmyslat tak ako niektory "zabrzdení" pisali by sme na toto forum vo Win 95.
Intel Core Duo E 4600 2,4 GHz ,GeForce 8500 512 Mb, Ram: 4096 Mb 667 MHz, C:80Gb Western Digital,D: 320 Gb Samsung,LCD Asus 22" odozva 2 ms, Windows Vista Ultimate x64, Virtual BOX - Linux Mandriva 2008 x64,Linux Ubuntu 8.04 x32

Užívateľov profilový obrázok
milo1
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 28. Augusta 2006, 10:48
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa milo1 » 3. Januára 2009, 08:25

Gitarista001 napísal:Nechcem sa vam pliest do toho ale co sa tyka vyuzitia vykonu PC Vista je na tom lepsie. Po zakupeni noveho PC som mesiac pouzival XP x64 a potom Vistu Ultimate x64. Ti ktory teraz kricia ze si Vistu nedaju raz dokricia lebo XP tu nebude naveky. Doba ide dopredu a vykony teraz uz priemernych PC su take ze XP ich nedokaze na 100% vyuzit. Ak by sme mali zmyslat tak ako niektory "zabrzdení" pisali by sme na toto forum vo Win 95.
Gitarista001 napísal:Nechcem sa vam pliest do toho ale co sa tyka vyuzitia vykonu PC Vista je na tom lepsie.
no ved to je logické že nebudu predávať VIstu v PC ktoré malo parametre pre XP. Vista je omnoho náročnejšia hlavne na RAM pamäť /nie tu moju :lol: / tak by šla pomalšie na bežnom PC.

podruhé: mi čo fandíme XP nie sme zabrzdený. mi posudzujeme OP aj z hladiska toho načo chce používať windows. je namieste povedať
Vista je určená a bola vyvinutá hlavne pre uživatelov ako banky vladne inštitucie a o hlavne z dôvodu bezpečnosti a nie stability. XP je nadalej prinajmenšom tak stabilný systém ako Vista. no Vista je ešte v plienkach a pre mna ako bežneho uživatela PC je uplne zbytočná....zbytočne vyhodené pniaze..... a W98 no to snad tu už nepatrí.

Na záver pre VISTOSOV: Nie všetky programy su kompatibilné s Vistou. A na to ak chcete viac vediet google.

tak dohádania.
:!:
Sprievodca WINDOWS XP Professional: http://buffal.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gohom » 3. Januára 2009, 09:55

milo1 napísal:
Gohom napísal:, ale ne takýto príspevok sa inak reagovať nedalo
dakujem za reakciu. len používaj nadalej vistu. nikto ti v tom nebráni. moje príspevky nie su určene pre teba. tak ich nečítaj. len tolko.
milo:
1. dokázal si že si blbec
2. tvoj trapný príspevok vôbec nesmeroval k riešeniu problému zadávateľa - nemal si teda posielať OT
3. teba tiež nikto nenúti čítať moje príspevky a už vôbec nie na ne reagovať
4. to je všetko čo mám k tebe povedať
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Gitarista001
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19. Júna 2008, 23:12

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gitarista001 » 3. Januára 2009, 11:44

Gitarista001 napísal:Nechcem sa vam pliest do toho ale co sa tyka vyuzitia vykonu PC Vista je na tom lepsie.
no ved to je logické že nebudu predávať VIstu v PC ktoré malo parametre pre XP. Vista je omnoho náročnejšia hlavne na RAM pamäť /nie tu moju :lol: / tak by šla pomalšie na bežnom PC.

podruhé: mi čo fandíme XP nie sme zabrzdený. mi posudzujeme OP aj z hladiska toho načo chce používať windows. je namieste povedať
Vista je určená a bola vyvinutá hlavne pre uživatelov ako banky vladne inštitucie a o hlavne z dôvodu bezpečnosti a nie stability. XP je nadalej prinajmenšom tak stabilný systém ako Vista. no Vista je ešte v plienkach a pre mna ako bežneho uživatela PC je uplne zbytočná....zbytočne vyhodené pniaze..... a W98 no to snad tu už nepatrí.

Na záver pre VISTOSOV: Nie všetky programy su kompatibilné s Vistou. A na to ak chcete viac vediet google.

tak dohádania.
:!:[/quote]
Banky vladne institucie. Ano som zvedavy ako vyuzijes 8 GB ram pri aplikacii ktora je spustena na XP. Ale treba ta ospravedlnit lebo ked pride nieco nove vzdy su sa objavi niekto kto ide hlavou proti muru. Staci si spomenut ked sa objavil Win 2000 a po nom XP.
Intel Core Duo E 4600 2,4 GHz ,GeForce 8500 512 Mb, Ram: 4096 Mb 667 MHz, C:80Gb Western Digital,D: 320 Gb Samsung,LCD Asus 22" odozva 2 ms, Windows Vista Ultimate x64, Virtual BOX - Linux Mandriva 2008 x64,Linux Ubuntu 8.04 x32

Gitarista001
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19. Júna 2008, 23:12

Re: FIREFOX a VISTA

Príspevok od užívateľa Gitarista001 » 3. Januára 2009, 11:44

Banky vladne institucie. Ano som zvedavy ako vyuzijes 8 GB ram pri aplikacii ktora je spustena na XP. Ale treba ta ospravedlnit lebo ked pride nieco nove vzdy su sa objavi niekto kto ide hlavou proti muru. Staci si spomenut ked sa objavil Win 2000 a po nom XP.[/quote]
Intel Core Duo E 4600 2,4 GHz ,GeForce 8500 512 Mb, Ram: 4096 Mb 667 MHz, C:80Gb Western Digital,D: 320 Gb Samsung,LCD Asus 22" odozva 2 ms, Windows Vista Ultimate x64, Virtual BOX - Linux Mandriva 2008 x64,Linux Ubuntu 8.04 x32

Zamknuté