Ako prinútiť Fx cachovať ?

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Ako prinútiť Fx cachovať ?

Príspevok od užívateľa headshrinker » 8. Januára 2009, 22:34

V poslednom čase sa začínajú na weboch objavovať flashové videá (zväčša s koncovkou .flv), ktoré nie je možné nijakým spôsobom stiahnuť do počítača a obávam sa, že tento trend sa bude rozširovať. Občas je výhodnejšie a pohodlnejšie takéto video mať uložené na HDD ako sa spoliehať na dostupnosť servera alebo na to, či ho správcovia z webu neodstránia.

Na stiahnutie samotného videa stačí v podstate každý lepší download manager - čo nie je problém, ale v týchto prípadoch, ktoré mám na mysli, sa nedá ani len vystopovať URL videa tradičnými cestami, napr. sniffovaním (teda aspoň sniffovacie nástroje, ktoré ja poznám a viem ovládať to nedokážu), aby som ju mohol do download managera zadať. Doteraz vždy keď sniffovanie zlyhalo, zaberal aspoň trochu ťažkopádny spôsob - video celé prehrať a potom ho vydolovať z cache. Ale tieto videá majú spoločnú jednú vec - do cache sa vôbec neukladajú. Trošku som sa za pomoci nástrojov Firebug a Live HTTP Headers (extensions pre Fx) povŕtal v stránkach a zistil som, že majú spoločného menovateľa - a síce: zo strany servera zakázané cachovanie (Pragma: no-cache a Cache-Control: private, max-age=0, no-cache). To je asi tak jediné, čo s mojimi chabými vedomosťami v tejto oblasti môžem vyčítať a určiť za príčinu problému a ochranu pred sťahovaním.

Preto sa chcem spýtať, či neexistuje nejaký elegantný spôsobom, ako Fx prinúť cachovať za každú cenu a "nevšímať" si tieto príkazy zo strany servera.

Ďakujem za každú radu prípadne link na iný web, ktorý by ma mohol naviesť.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako prinútiť Fx cachovať ?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 9. Januára 2009, 07:48


Napísať odpoveď