Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 20. Januára 2009, 14:11

Zdravi.Chcem sa spytat neda sa niako nastavit aby mi rozsirenia aktualizovali len v Slovenskom jazyku a nie v ENG? Lebo aky to ma zmysel ked si stiahnem rozsirenia lokalizovane do Slovenciny a pri najblizsej aktualizacii mi ich aktualizuje do ENG...
Vdaka za radu...

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Príspevok od užívateľa Mazarik » 20. Januára 2009, 15:14

Neda. Ked sa aktualizuje rozsirenie, tak v nom musi byt aj nejaka verzia slovenskej lokalizacie. Zalezi to na lokalizatorovi, na autorovi rozsirenia. Pokial tam ziadna lokalizacia nie je, tak sa rozsirenie spusti v anglictine, ktoru vacsina rozsireni ma.

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Re: Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Príspevok od užívateľa gianny111 » 20. Januára 2009, 16:20

Ako už napísal Mazarik, nedá.

Existujú 2 skupiny autorov rozšírení.

1. víta činnosť lokalizátorov a ich preklady zahrňa do oficiálnych balíčkov rozšírení (v takomto prípade, aj po aktualizácii ostanú vaše rozšírenia v slovenčine)
2. ignoruje lokalizátorov a vydáva nové verzie bez prekladov. V tomto prípade lokalizátor dodatočne rozšírenie opäť preloží a ponúkne na prevzatie na stránkach Mozilla.sk.

Tipujem teda, že vo vašom prípade ide o druhú skupinu rozšírení, kde slovenčina nie je oficiálne podporovaná autorom rozšírenia, ale napriek tomu bola lokalizovaná do slovenčiny.

Schválne - o ktoré rozšírenia ide?

Ak chcete predísť takýmto prekvapeniam, pred samotnou inštaláciou rozšírenia zo stránok Mozilla.sk si prečítajte v jeho popise či je slovenčina podporovaná autorom rozšírenia. Pri rozšíreniach, kde slovenčina podporovaná nie je, toto upozornenie figuruje.
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Re: Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 20. Januára 2009, 16:30

gianny111 napísal:Ako už napísal Mazarik, nedá...
Schválne - o ktoré rozšírenia ide? ...
Ja som to myslel skor tak vseobecne,nenarazal som na ziadne kokretne rozsirenie...
Ale ked chces priklad tak napriklad Fast Dial 8)

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Re: Aktualizacie lokalizovane do SLovenciny

Príspevok od užívateľa gianny111 » 20. Januára 2009, 16:40

To mi jasné, chcel som len poukázať na to, že to všeobecne neplatí. Riadne podporované rozšírenia sa aj riadne aktualizujú, t.j. aj po aktualizácii sú v slovenčine. Na ten Fast Dial som pozeral. Tu na Mozilla.sk je posledná preložená verzia 2.11, na FF add-ons je aktuálna 2.22b, ktorá podporuje iba angličtinu a ruštinu. Potom to už je len otázka toho ako sa autor k slovenčine pre toto rozšírenie postavil. Na BabelZille som toto rozšírenie nenašiel, preto dedukujem, že autor si s lokalizáciami ťažkú hlavu nerobí. :lol:
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

Napísať odpoveď