Bezpecnost ulozneych hesiel vo FF

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Bezpecnost ulozneych hesiel vo FF

Príspevok od užívateľa mortik » 9. Februára 2009, 13:03

toto je taka vseobecna otazka. Som minule rozmyslal do akej miery je bezpecne ukladat hesla vo firefoxe? :twisted:
Som v tejto oblasti dost laik, ale ma zaujima ci sa pri beznej ochrane(AW+FW) nemusim bat ukladat hesla vo FF?(resp kde je hranica co uz riskovat netreba, urcite to robit nebudem ale napr ukladat hesla pre intranetove aplikacie)
Je mozne aby sa k nim dostal niekto zvonku?

Celkovo ak by si niekto nasiel cas a nalial mi trochu rozumu v tejto oblasti by som bol vdacny.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Bezpecnost ulozneych hesiel vo FF

Príspevok od užívateľa Mazarik » 9. Februára 2009, 13:32

Pokial ide o pristup k heslam utocnikom z internetu tak ste zabezpeceny do urovne toho, co povolite prehliadacu. Napriklad povolite skriptom na strankach citat hesla, tak ich budu moct citat. http://mazarik.bloguje.cz/433624-prvy-p ... anazer.php
Dalej samozrejme moze byt bezpecnostna chyba vo Firefoxe, ktoru niekto moze vyuzit a tomu sa bohuzial nevyhnete inak iba pravidelnou aktualizaciou. Maju to vsetky aplikacie, ale vyhodu vidim prave pri Firefoxe v tom, ze maju pomerne rychlu reakciu na taketo chyby.
Pokial ste mysleli situaciu, kedy sa niekto cudzi dostane k Vasemu pocitacu fyzicky, tak tam pomaha iba sifrovany diskovy oddiel.No a samozrejme vlastny neadministratorsky ucet v operacnom systeme (plati aj pre pouzivanie prehliadaca a inych aplikacii online, pretoze moze byt chyba nielen vo Firefoxe ale aj v inom programe a OS) a spravne nastavene pristupove prava.

Zamknuté