No neviem neviem

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
HTMLdevReg corp.

No neviem neviem

Príspevok od užívateľa HTMLdevReg corp. » 19. Februára 2006, 14:04

Už veľa rokov robím web a snažím sa dodržiavať štandardy. Teda chcem aby všetko fungovalo tak ako má takže dodržiavanie štandardov je nutnosť. No všetko bolo v poriadku pokiaľ sa na svetle sveta neobjavil Mozilla FX :lol: Odvtedy samé problémy. Nejde to nejde ono. Stále sa niekto sťažoval že mu niečo nejde na stránkach (hlavne Java). Nakoniec som učinil opatrenie. Prestal som podporovať takéto alternatívne prehliadače úmyselným vkladaním agresívnych tagov do kódu (rozumie im iba IE). Nemyslite si niesom nasadený od Microsoftu na zlikvidovanie FX ale pekne ma naštvalo ak taký dobrý prehliadač nepodporuje ani ten základ - štandard. Možno som teraz prekvapil ľudí čo ho používajú a nemajú problém. Potom som asi ja blbec. Ale FX používa zatiaľ iba 10% surferov tak asi bude problém niekde inde ako u mňa. Toto percento ma zatiaľ neprinúti k tvorbe webu iba pre tento program. Niekde som už o tomto probléme čítal a dokonca tam bolo navrhnuté celkom brutálne riešenie tohto problému. Ak nájdem link tak ho sem pridám.

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 19. Februára 2006, 15:26

HTMLdevReg corp.: ja som tiez web developer, ale s Firefoxom nie su ziadne problemy, podporuje vsetky standardy W3C, samozrejme okrem plnej podpory CSS3, ktora sa chysta myslim do Firefox2? Co sa tyka Javy stretol som sa s problemami vo Firefoxe, Javascript ziadny problem, Ake su konkretne tvoje problemy vo Firefoxe? Mozes sem prilozit odkazy na stranky ktore sposobuju problemy Firefoxu?

Spikee
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 4. Októbra 2005, 20:32
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spikee » 19. Februára 2006, 15:44

Téma IE vs. Firefox už bola riešená nespočetnekrát. Keby si rozumel tvorbe webu, tak by si zistil, že to IE "neovláda" štandardy.
A doporučujem si doinštalovať java plugin :-)

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: No neviem neviem

Príspevok od užívateľa andreios » 19. Februára 2006, 22:28

HTMLdevReg corp. napísal:Ale FX používa zatiaľ iba 10% surferov tak asi bude problém niekde inde ako u mňa.
Podľa Xiti je to vyše 20% v EÚ a na Slovensku dokonca 28,9%. O tom, kto dodržiava a nedodržiava štandardy, je myslím si, zbytočné sa baviť. :roll:
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 19. Februára 2006, 22:53

HTMLdevReg corp., ty si nejaky blazon nie?

Zamknuté