aktualizacia doplnkov

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
matelkoxxl
návštevník
návštevník
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14. Augusta 2006, 13:32
Kontaktovať užívateľa:

aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa matelkoxxl » 6. Apríla 2009, 09:49

nazdar.neviem ci to tu niekde je,ale jaksi som to nevedel najst,tak sa opytam a ked tak to potom mozte zmazat...
mam nainstalovane prelozene doplnky a po starte mi obcas vyskoci okno aktualizacie tychto doplnkov.no ked pozriem na slovensku stranku,tak tam este novsie verzie doplnkov nie su.mozem to dat aktualizovat takto?ide mi o to,ci mi ostane aj slovensky preklad tychto doplnkov po aktualizacii...
dufam,ze to niekto pochopi :wink:

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa gambit99 » 6. Apríla 2009, 09:54

toto upozornenie funguje len na doplnky, ktorý aktualizuje jeho autor a nie slovenský preklad, teda za predpokladu, že ním nie je slovák, ale mám skúsenosť, že po aktualizácii mi to zmenilo z SVK na ANG
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa Gohom » 6. Apríla 2009, 10:46

Pre matelkoxxl:
malá rada: vypni si automatickú aktualizáciu doplnokv (Ponuka - Nástroje - Možnosti - Spresnenie - Aktualizácie) a hľadaj aktuálne soplnky na http://www.mozilla.sk/rozsirenia/. Pokiaľ si ich stiahneš z tejto stránky a nainštaluješ, budú po slovensky
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
matelkoxxl
návštevník
návštevník
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14. Augusta 2006, 13:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa matelkoxxl » 6. Apríla 2009, 11:04

to gohom - jasne,ved takto to robim,len ma to trochu otravovalo, ked mi pri starte ff vyskakovalo to okno s aktualizaciami a nenapadlo mi,ze sa to da vypnut. dik za radu :pivo:

Max
návštevník
návštevník
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 18:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa Max » 6. Apríla 2009, 22:12

Doplnky kľudne aktualizuj. Väčšina autorov (NoScript, AllInOneSidebar...) spolupracuje s prekladateľmi a cez aktualizačný mechanizmus poskytujú aj s sk prekladom. Samozrejme sa nájdu aj také, ktoré po aktualizácii budú v agj ale pri takých je na stránke rozšírení ( http://www.mozilla.sk/rozsirenia/ ) poznámka, že autor nepodporuje sk preklad.

Addony aktualizujem pravidelne a s prekladom som ešte nemal problém.

Užívateľov profilový obrázok
matelkoxxl
návštevník
návštevník
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14. Augusta 2006, 13:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa matelkoxxl » 7. Apríla 2009, 21:22

no hej,ale tak ked mi to najde novsie verzie a ja pozriem na stranku mozilly na tie doplnky,tak tam su uvedene este starsie prelozene verzie.takze mi to asi nenahodi v sk,ked este nie su hodene ani tuto na stranke...

Max
návštevník
návštevník
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 18:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: aktualizacia doplnkov

Príspevok od užívateľa Max » 11. Apríla 2009, 16:04

Autori mozilla.sk nemôžu sledovať vývoj všetkých doplnkov. Toto je stále na autoroch a ak nemenia podstatnú časť interface, len kód, tak autor nemusí na preklade nič meniť.
Ale ako vravím keď nieje doslovne napísané, že autor nepodporuje sk preklad tak každá minoritná aktualizácia bude aj v sk.

Napísať odpoveď