zavretie karty=zavretie FF 3.5

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
kaktus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24. Augusta 2009, 09:15

Re: zavretie karty=zavretie FF 3.5

Príspevok od užívateľa kaktus » 24. Augusta 2009, 09:49

Zdravím, presne kvôli tejto veci som sa registroval na fóre. Vadilo mi, že poslednú kartu nemôžem zatvoriť. Vysvetleniu, že veľa užívateľov o kartách nevedelo beriem a považujem za rozumné. Je to však vysvetlenie prečo sa panel kariet nedá skryť, nie prečo sa nedá zatvoriť posledná karta. Presnejšie povedané zatvoriť sa dá, ale len pomocou ctrl+W alebo v hlavnom menu, ale už to nejde klasicky krížikom. Nejak nechápem akú to má logiku. To je ako vyradiť krížik vo windowsáckom okne, ale možnosť close v kontextovom menu alt+space ponechať. Sú to predsa len dve, tri možnosti ako vyvolať presne tú istú akciu, ten istý kód. Nevidím žiadny prínos.

Vadí mi to hlavne, keď som na stránkach, kde je nejaké video (typicky youtube). Ak mám otvorenú len jednu kartu a v nej sa mi načítava nejaké video, jediný spôsob (o ktorom viem) ako zastaviť toto načítanie je zatvoriť okno. V týchto prostrediach sa väčšinou blbo pracuje klávesnicou, takže používam myš. A myšou to okno zatvoriť nejde (ak pominiem klik Súbor klik zatvoriť kartu, čo je na časté používanie dosť neohrabaný spôsob).

Fakt by ma zaujímalo prečo je to takto spravené.

Napísať odpoveď