Farebné označovanie navštívenýyh stránok v Mozile ?

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Roman
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 13:42
Bydlisko: Bratislava

Farebné označovanie navštívenýyh stránok v Mozile ?

Príspevok od užívateľa Roman » 13. Marca 2006, 08:27

V IE ak kliknete na nejakú stránku v zozname tak po jej zatvorení zostane zvýraznená na červeno až po otvorenie dalšej stránky.V Mozile toto zvýraznenie je len jemnučkou linkou a zlomok sekundy pri otváraní. Dá sa vôbec nastaviť podobne ako v IE toto zvýraznenie( v nástojoch,možnosti,obsah sa dá aktivovať len zlomkové zvýraznenie) Ďakujem

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 13. Marca 2006, 08:39

Nastavit si to mozes v Nastroje > Moznosti > Obsah > Farby > Navstivene odkazy (ako si sam nasiel), ale musel by si aj zrusit oznacenie moznosti Povolit strankam pouzivat vlastne farby namiesto mnou vyssie vybrannych.
A sam uvidis, ze potom budu stranky nevyzerat najlepsie (ale odkazy budes mat farbou, akou si chcel).
Pretoze ty darmo nastavis farby, ak ma stranka vo svojom kode zapisane, ake farby ma pouzivat pre navstivene odkazy.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 14. Marca 2006, 00:53

Mám taký pocit, že Romanovi išlo skôr o niečo iné, ak som to dobre pochopil. IE zrejme označuje odkaz, na ktorý klikneš, ako active link (v CSS A:ACTIVE) až do chvíle, kým neklikneš na iný odkaz. Zatiaľčo Mozilla/Firefox ho za aktívny považujú len v momente, keď naň klikneš. Potom ho už označia ako visited link (A:VISITED). Čiže Romanovi ide o to, aby Mozilla/Firefox považovali za aktívny odkaz až do chvíle, kým neklikne na iný odkaz. Dobre som to pochopil?
andreios
www.grkat.net - nová adresa

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 14. Marca 2006, 01:12

Tak som mozno uz unaveny, ale toto som uz vobec nepochopil.
Skusal som IE a zdalo sa mi, ze s odkazmi je to v nom uplne rovnake ako v Fx. Fakt neviem, o co ide. Ale rad sa to dozviem ;-)
admin SME.sk

Roman
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 13:42
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa Roman » 16. Marca 2006, 08:29

Tak asi ako to píše Andreios som to asi myslel,ak vám Google vyhladávač nájde zoznam stránok v IE a niektorú otvoríte tak zostane zvýraznená na červeno aj po jej zatvorení až po otvorenie inej stránky.Je tak lepšia kontrola o už otvorenej stránke.Mozila vytvorí okolo adresy slabý rámček rovnakej farby.Keby sa dal aspoň zmeniť na inú farbu

Zamknuté