Firefox - zrut pamati

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Le6n
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 08:45

Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa Le6n » 12. Novembra 2009, 08:53

Firefox pouzivam dlhu dobu a vpodstate som uplne vypustil MSIE, ale v poslednej dobe zaznamenavam dost znepokojive spravanie Firefoxu. Predovsetkym strasny lag pri spusteni. Pokial som mal cistonovu instalaciu, bolo to OK, mam ale pocit ze s postupnymi aktualizaciami rastie doba odozvy pri starte. Casto sa mi stavalo, ze z neznamych dovodov sla strasne pomaly (napisal som URL adresu, kukol som na obrazovku a videl som, ako postupne po pismenku pribuda w ... w ... w ...), skoro ma porazilo. Mal som tusak, ze ten pomaly start maju na svedomi kontroly aktualizacii, tak som ich definitivne vypol. Start o nieco lepsi, ale dnes sa mi zase zdalo, ze ma Firefox nejake pomale odozvy, tak som kukol do Task managera a skoro ma vyvratilo (vid prilohu)... Ze bezne zere 100-150 Mb pamate, na to som si uz zvykol, ale 615 Mb????????? Pritom som mal pustenu jednu jedinu stranku. Tak toto by som rad vedel, ze 'v com delo'. Mam overene, ze rovnako sa sprava aj na dalsich masinach bez ohladu na OS. U mna to takto ide na WinXP

Le6n
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 08:45

Re: Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa Le6n » 12. Novembra 2009, 08:55

Prilohu nevzalo, tak snad takto to pojde...

http://img697.imageshack.us/img697/4094/mozillawtf.jpg

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 12. Novembra 2009, 10:44

pomalost vpisovania URL moze byt sposobena fragmentovanou databazou SQLite v profile firefoxu.
V tomto clanku sa dozvies ako ju defragmentovat.

Ohladne zrania RAM: no skus vypisat ake mas rozsirenia a pod. na ake stranky chodis. Vyskusaj si nahodit adblock plus.

BTW: Mb je jednotka megabitu (cita sa rovnako ako sa pise) co je 8x mensia jednotka ako MB, ktora oznacuje megabyte (cita sa mega bajt)
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
Sabina
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 14. Januára 2008, 13:35
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa Sabina » 13. Novembra 2009, 01:25

Na defragmentáciu databazy SQLite v profile Firefoxu je jeden úžasný malý programík ktorý má iba 300 kb a netreba ho inštalovať. Volá sa SpeedyFox viditeľne zrýchľuje priehliadač Firefox,a to tým že defragmentuje profil. Po spustení vám automaticky nájde cestu k profilu Firefoxu a zdefragmentuje ho. Výborná vec. Odporúča sa použiť ho raz za mesiac. Jeho použitie dokáže zrýchliť samotný nábeh programu ktorý je pri Firefoxe nemalý. Zároveň sa rýchlejšie načítajú obľúbené položky, história či cookies.
Po jeho spustení máme k dispozícii tri tlačítka. Spustenie optimalizácie -(Speed Up My Firefox), O programe - (About) a Koniec - (Exit).

Vrelo odporúčam !!!

Obrázok

Program je free a nájdete ho tu :
http://www.crystalidea.com/speedyfox

upravil Mazarik: nevkladajte odkaz ydo znacky code, nie sme na warezovom fore
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; sk; rv:1.8.1.12)
Gecko/20080201
Firefox - najnovšia verzia
Thunderbird - najnovšia verzia
OS:Windows Vista Home Premium CZ SP 2

Le6n
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 08:45

Re: Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa Le6n » 13. Novembra 2009, 06:52

Dakujem za tip, tu defragmentaciu DB idem skusit, snad to pomoze. Co sa tyka mojeho Firefoxu, z rozsireni mam nainstalovane len All-in-One Sidebar (momentalne ho mam odstaveny, kedze som sa snazil minimalizovat beziace procesy, plus Reframe It, ktory je ale novy (kvoli praci) a Mozilla mi blbla davno pred jeho nainstalovanim. Nic ine tam nemam. Co sa tyka stranok, nechodim na ziadne nezvycajne, nejake modelarske fora, stranky novin a dennikov atd. V case ked mala Mozilla tu 612 Mb spicku, som mal pustenu len jedinu stranku - ta co je na obrazku Pravda, special o peniazoch. Moja skusenost je asi taka, ze po spusteni mi zerie mozilla tych 100 Mb a postupne to rastie. Kebyze ju necham spustenu aj uplne prazdnu bez jedinej stranky, stale jej spotreba pamate rastie.

BTW: K tym MB - viem aky je rozdiel medzi megabajtom a megabitom, ale pre jednoduchost - v task managerovi je zaznam o fyzickej RAM pamati: 2 061 860 K (co zodpoveda instalovanej v GB RAM). Z toho si Firefox berie okolo v tomto momente 594 424 K. Pre porovnanie Adobe Photoshop s otvorenymi dvoma malymi subormi (cca 5 MB) v tejto chvili zerie 20 624 K. To je myslim dostatocne nazorne...

upravil Mazarik: nepouzivajte plne citacie predchadzajucich prispevkov

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Firefox - zrut pamati

Príspevok od užívateľa Mazarik » 13. Novembra 2009, 08:48

Pokial ide o zranie pamate, tak podla mna je pamat na to, aby sa vyuzivala. Pokial chcete mat stranky rychlo dostupne, tak si ich uklada Firefox najskor do pamate a potom na disk. Samozrejme sa to da vsetko vypnut, ale potom sa Vam pekne spomaly praca s webovymi strankami.

ps: dnesna cena pamati je uplne smiesna

Napísať odpoveď