firefox je v podstate velmi zly prehliadac

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
viktormt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26. Januára 2009, 21:09
Bydlisko: martin
Kontaktovať užívateľa:

firefox je v podstate velmi zly prehliadac

Príspevok od užívateľa viktormt » 15. Mája 2010, 22:36

Pouzivam prehliadac od mozilly od roku 2003, ale teraz zistujem, ze oproti safari, chrome, ci opera dost zaostava..

-nesmierne pomale prve spustenie
--cim viacej nacacheovanych stranok, tym pomalsie..
(nie, nechcem mazat cache prehliadaca)
-firefox NIE JE MOZNE zatvorit a nasledne otvorit - ostane spusteny v procesoch, treba ho zatvorit cez spravcu uloh.
-atd, atd
asi prechadzam na operu
html koder

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: firefox je v podstate velmi zly prehliadac

Príspevok od užívateľa Mazarik » 19. Mája 2010, 10:17

V prvom rade je treba zistit, ci Vase problemy sposobuje niektore rozsirenie. Takze robi Vam to aj v nudzovom rezime(vo Windows dostupne z menu start; pred spustenim musite zavriet vsetky okna Firefoxu)?

Co myslite tym pomalym prvym spustenim? Pokial potrebujete casto spustat Firefox, tak doporucujem nainstalovat http://sourceforge.net/projects/ffpreloader/ ktory Vam nahra do pamate potrebne kniznice este pred spustenim. Samozrejme pri dalsich spusteniach su uz kniznice nacachovane v systeme, takze to ide rychlejsie a nemusi sa to tahat z disku. Iba taka poznamka na okraj, ako casto spustate denne Firefox? Ja rano a vypinam ho vecer takze tych par sekund rano mi nevadi.

Cache je na to, aby ste mali rychle nacitavanie uz prehliadnutych stranok a casti stranok. V zaklade je to nastavene pre bezneho cloveka, ktory sa casto vracia o stranku spat. Ak to pouzivate inak, je to mozne zmenit.

viktormt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26. Januára 2009, 21:09
Bydlisko: martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: firefox je v podstate velmi zly prehliadac

Príspevok od užívateľa viktormt » 20. Mája 2010, 10:35

1. pokial sa jedna o dobry browser, neexistuje, ze nejake rozsirenie by ho spomalilo
2. pokial sa jedna o dobry browser, nie je potrebne mat ziadne urychlovace nacitania

napriklad, skuste vecer vypnut firefox a za 5-10 sekund ho zapnut. nepodari sa..
html koder

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: firefox je v podstate velmi zly prehliadac

Príspevok od užívateľa Mazarik » 20. Mája 2010, 11:07

1. pokial mi je zname, tak je mozne na kazdy mne znamy prehliadac, ak ma moznost rozsirenia, napisat doplnok, ktory ho nielen spomali, ale aj zhodi, pripadne poskodi. Tu je zase na uzivatelovi, ci si to do prehliadaca nahra. Je to podobne ako z ohnom, doplnky su dobrymi sluzobnikmi, ale zlymi panmi.

2. toto velmi zalezi aj na operacnom systeme, ktory pouzivate a na prehliadaci, ktory myslite. napr. IE je tradicne neoddelitelnou sucastou MS Windows a jeho podstatna cast sa nahrava do pamate pri starte systemu, takze start je extremne rychly. Firefox je navrhnuty tak, ze je extremne rozsiritelny a mozete v nom zmenit cokolvek, takze rychlost jeho spustania je dan za rozsiritelnost. Ak by ste nepouzivali ziadne rozsirenia, tak Vam startuje rychlejsie. Ak by ste chceli mat prednahrate kniznice podobne ako v pripade IE, tak na to je vyssie odkazovany preloader.

Zaverom by som chcel napisat, ze si myslim, ze je jedno, co kto pouziva za prehliadac, hlavne sa kazdemu musia zobrazit webove stranky rovnako. Mne vyhovuje Firefox a preto ho pouzivam. Ak mi prestane vyhovovat a najdem nieco pre mna lepsie. Tak to zacnem pouzivat.

Napísať odpoveď