Zmenu fontu písma v GUI vo Fx

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Zmenu fontu písma v GUI vo Fx

Príspevok od užívateľa headshrinker » 10. Septembra 2010, 22:11

Zdravím,

je nejaká možnosť zmeniť font písma v GUI (v menu, kontextovej ponuke, na lište kariet...) vo Fx ? Po prechode z Fx 3.5xxx na 3.6 sa mi zdá to písmo nejako vypelichané. Neviem, či som to nejako menil v starom foxe, resp. už si to nepamätám, lebo som ten profil používal niekoľko rokov od Fx 1.5x. Teraz som v 3.6 vytvoril profil viac menej nanovo (okrem exportu dát z niektorých rozšírení), a mám taký pocit, v 3.6 je iné písmo. Starý profil z 3.5x, aj keď ho mám zazálohovaný, sa mi späť nahadzovať nechce, aby som to porovnal, či je to naozaj tak alebo len môj subjektívny pocit, lebo má cez 900MB a viac než 70tis súborov, takže jeho kopírovanie by zabralo dosť času. Skúšal som googliť a bez výsledku. Jediné, čo viem, je meniť font na stránkach.
Nepoznáte niekto pls nejaké šikovné rozšírenie, alebo možnosť zmeniť fontu cez about:config ?

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Zmenu fontu písma v GUI vo Fx

Príspevok od užívateľa Gohom » 11. Septembra 2010, 09:04

V GUI je používaný font a rez písma z OS (Windows, Linux . . . ), teda musíš to zmeniť tam. Ale bude sa to potom týkať všetkých používaných programov - teda ich GUI
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
headshrinker
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 6. Júla 2006, 13:19
Bydlisko: Trenčín

Re: Zmenu fontu písma v GUI vo Fx

Príspevok od užívateľa headshrinker » 12. Septembra 2010, 00:04

Ahoj, ďakujem za reakciu, nakoniec som zistil, že bola chyba vo vyhladzovaní písma vo Windows.

Napísať odpoveď