Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
pavuk29
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 6. Júla 2011, 15:16

Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa pavuk29 » 20. Septembra 2011, 18:07

Zdravim vas
Mam FF 6.0.1 na W XP SP3.
Od nainstalovania tejto verzie mi stvara divne veci.
1. problem: Ked kliknem na link kolieskom, aby sa mi otvoril odkaz v novom okne, niekedy sa to otvori trebars aj v 5 zalozkach to iste. Nerobi to vzdy, a robi to LEN FF.
2. problem: nevyspytatelne, cca raz - 2x za den (niektore dni vobec) nahle sa vsetko spomali, FF si uzurpuje procesor len pre seba, postupne, behom chvilky, zaplni celu RAM, samozrejme, zacne potom zozierat aj virtualnu pamat, uploadne niekde cca 50-100 MB dat. Netusim kde, ani ake data, lebo kym FF neodstrelim, uz nic ine nespustim.

System je takmer naisto cisty, robi to, aj ked su vsetky doplnky vypnute.

Stretli ste sa s tym niekto?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Septembra 2011, 09:28

Robi Vam to aj v nudzovom rezime Firefoxu(vo Windows dostupne z menu start; pred spustenim musite zavriet vsetky okna Firefoxu)?
Ak pouzivate Firefox 4 a vyssie, tak pocas spustenia zdrzte klavesu Shift alebo z menu pomoc zvolte spustenie Firefoxu so zakazanymi doplnkami.

Užívateľov profilový obrázok
pavuk29
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 6. Júla 2011, 15:16

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa pavuk29 » 21. Septembra 2011, 15:39

Ano, aj v nudzovom rezime.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa Mazarik » 22. Septembra 2011, 14:55

1) toto moze byt sposobene ovladacmi k mysi. Skuste nainstalovat pre mys kludne nejake starsie ovladace.
2) toto je velmi divne a nenapada ma nic ine ako rozsirenie(toto ste vylucili nudzovym rezimom) alebo virus, ktore by mohli uploadovat tolko dat. Prekontrolujte si operacny system na skodlivy software.

Užívateľov profilový obrázok
pavuk29
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 6. Júla 2011, 15:16

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa pavuk29 » 22. Septembra 2011, 16:11

Mys nebude v hre, robi to aj pri pouziti touchpadu.
OS po stranke malware je OK, bolo by dost divne, aby moderator viry.cz mal zababrany pocitac :) Ale dal som si ho skontrolovat aj kolegom, a nasli len pozostatky po toolsbaroch (neodarene odinstalatory). Aj po tomto vycisteni to pokracuje dalej.
Dnes som to upgradol na 6.0.2, a striehnem, co sa bude diat. Ak to nepomoze, vidim to uz len tak, ze si vsetko zazalohujem cez MozBackup, odinstalujem, vycistim disk a registre po zvyskoch a cista instalacia.
Akoze to by nebol problem urobit hned, ale mna zaujima PRECO a ci sa s tym niekto uz stretol.

Užívateľov profilový obrázok
pavuk29
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 6. Júla 2011, 15:16

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa pavuk29 » 22. Septembra 2011, 16:13

Apropo, TV program uz nebude? :)

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa Mazarik » 23. Septembra 2011, 10:20

Tak ja som sa to opytal v ramci procesu odhalovania pricin problemu. Ale viete ako sa hovori, kovacova kobyla chodi nepodkuta :)
Ak to budete robit, tak zmazte udaje aj v Documents and settings alebo vytvorte novy profil http://www.mozilla.sk/firefox/firefox-5 ... /part2/#o2 a potom si do neho nahrajte udaje zo zalohy.

1) napada ma este zakazat hardwarovu akceleraciu Moznosti->Spresnenie->Vseobecne->Prehliadanie a tam odskrtnite Pouzit hardwarove urychlovanie..
Tiez sem mozete vlozit udaje zo specialnej stranky about:support (samozrejme osobne udaje zmazte)

2) toto mi pride velmi ale velmi divne. Nainstalujte si do systemu nejake logovanie siete, nech vieme na aku adresu to ten Firefox posiela. Tiez by ma to zaujimalo. Inak logovanie siete priamo aplikacie od mozilly sa da zapnut takto https://developer.mozilla.org/en/HTTP_Logging
Az to bude zase niekam nieco uploadovat ,tak sa pozrite do logu siete a napiste to sem prosim.

ps: Tv program bude, mam ho v TODO, ale este som sa k nemu neprepracoval:(

Užívateľov profilový obrázok
pavuk29
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 6. Júla 2011, 15:16

Re: Sialene spravanie FF 6.0.1 na W XP SP3

Príspevok od užívateľa pavuk29 » 27. Septembra 2011, 11:34

No cez MozBackup som vsetko zazalohoval, odinstaloval FF, vycistil disk aj registre, nanovo nainstaloval, obnovil backup.
Zistil som dalsiu vec, pomocou firewallu. Ked dochadza k tym zaujimavym javom, hlavne prenosu dat, prakticky vsetko to smeruje cez Avast cez HTTP na servery etech.sk, napr. n234.s.etech.sk, co su servery patriace k azet.sk.
Akonahle zavriem chatovacie okno Azetu a zalozky, patriace k Azetu, bez logoutu, prenos dat pomaly ustane a prestane aj dalsie "zratie" RAM a procesor zacne chladnut :D
Aspon uz viem, ktoru komunikaciu mam sledovat, teraz idem "smejdit" co sa vlastne prenasa.

Napísať odpoveď