Aktualizácia na FF8.0

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
hornet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 09:37

Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa hornet » 9. Novembra 2011, 18:54

Po uvedení aktualizácie na FF 8.0 mi ver.FF 7.0.1 ponúkla štandardnú systémovú aktualizáciu. Po kliknutí na aktualizovať vyhodilo chybu, že rozdielová aktualizácia sa nepodarila. Nasledujúci deň po ponuke aktualizovať prebehla naoko v poriadku, ale po kontrole kompatibility rozšírení už FF 8.0 nenabehol. Skúšal som aj odinštalovať, plus nová inštalácia z mozilla.sk, a nepomáha. Má niekto podobnú skúsenosť? Treba hlásiť bug?

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa Eddward » 9. Novembra 2011, 23:26

Nenabehol to znamena co ?
Aktualizacia prebehla, presla kontrola kompatibility doplnkov a ? prehliadac sa neotvoril, vyskocila chyba alebo co sa dialo?
Task manageri si pozrel ci sa spustil proces firefox.exe? Je to sice extremny pripad ale restart PC nepomohol?
Ak sa to preinstalaciou neopravilo a nic ostatne nepomoze tak zostava si vytvorit novy profil.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

pietro32i
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26. Júla 2011, 11:18

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa pietro32i » 10. Novembra 2011, 09:22

Mne zase aktualizácia na portable verzii prebehla v poriadku, ale po nainštalovaní slovenského jazykového balíčka zostala angličtina. V Add-ons Manageri sa tvári, že tam je, len nejako nefunguje. Na inej inštalácii, priamo v PC to funguje. Kde môže byť chyba? Reštart FF nepomohol.

pietro32i
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26. Júla 2011, 11:18

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa pietro32i » 10. Novembra 2011, 09:41

Tak som to vyriešil, ospravedlňujem sa za prípadný spam. Po nainštalovaní jazykového balíčka je potrebné ešte v Tools -> Languages vybrať slovenčinu. Na inej portable inštalácii mi to preplo samo automaticky, teraz nie.
Kto by hľadal jazykový balíček pre portable verziu 8.0, tak tu:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... xpi/sk.xpi

Vlastné príspevky sa v tomto fóre nedajú editovať?

Užívateľov profilový obrázok
hornet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 09:37

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa hornet » 10. Novembra 2011, 20:44

RE: Eddward
Znamená to to čo si napísal: prehliadač sa neotvoril, vyskočila chybová hláška
Chybná analýza XML:nedefinovaná entita
Umiestnenie:chrome://browser/content/browser.xul
Riadok 228,stlpec 5:
a ešte kus kódu

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa Eddward » 10. Novembra 2011, 23:17

Tak skus drzat SHIFT a otvor Firefox. Mala by sa zobrazit ponuka, kde vyberies zakazanie vsetkych doplnkov, pripadne obnovenie nastaveni Firefoxu. Ak nepomoze tak dalsie moznosti.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

msx.
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17. Novembra 2007, 15:18

Re: Aktualizácia na FF8.0

Príspevok od užívateľa msx. » 14. Novembra 2011, 15:01

pietro32i napísal:Mne zase aktualizácia na portable verzii prebehla v poriadku, ale po nainštalovaní slovenského jazykového balíčka zostala angličtina. V Add-ons Manageri sa tvári, že tam je, len nejako nefunguje. Na inej inštalácii, priamo v PC to funguje. Kde môže byť chyba? Reštart FF nepomohol.
Skús si nastaviť poradie jazykov v nastaveniach. Rád by som ti napísal aj kde to hľadať, ale nenašiel som to. Škoda tej neprehľadnosti v možnostiach. Keby konečne chceli vývojári vyhodiť tú priblblú prácu s cookies, kde treba vždy dať vlastné nastavenia a toto dokola robiť. Keby si konečne FF pamätal, že ako sa to nastavilo a potom to už nechal tak.

Napísať odpoveď