Je ako novy

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Prometheus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Júla 2006, 19:43

Je ako novy

Príspevok od užívateľa Prometheus » 18. Júla 2006, 19:48

Dobry podvecer.
Mam problem. Po vypadku el. prudu som zapol pocitac lenze ked som spustil firefox tak vyzeral ako novy tj. ziadne rozsyrenia ani temy setky zalozky su fuc. Prosim da sa to nejako zachranit?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Júla 2006, 19:58

Keď budete mať čas navyše, pozrite si náš dokument 50 odpovedí.... Nájdete tam riešenie mnohých problémov.
Pre vás konkrétne je teraz rada - pozrite Obsah priečinka profilu Firefoxu, tam nájdete umiestnenie vášho profilu a čo ktorý súbor v ňom znamená. Musíte pozrieť tento priečinok a zistiť, čo tam ostalo.
Ďalej je vhodné spustiť Správcu profilov, či tam máte len jeden profil alebo viac.
admin SME.sk

Prometheus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Júla 2006, 19:43

Príspevok od užívateľa Prometheus » 18. Júla 2006, 20:28

Dakujem velmi pekne za radu ktora mi je uplne na prd.

SlovakSoft>tvoj (sry). Vas prispevok ma per mna informacnu hodnotu prispevku tipu: "Skus pozret http://www.google.sk". Myslim si ze na tomto fore mate dost bezohladny pristup (kukol som si zopar inych tem). Ako nechcem vas urazit ale pripada mi to tu ako na Slovensku.

Ale fakt dakujem (za nic). Uz sa sem nikdy nevratim (aspon dufam) cafte

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Júla 2006, 20:50

Tak to je naozaj škoda, že to tak beriete. Čo vám tak prekáža? Odkazovanie? Vysvetlím vám to, hoci to je možno vo vašom prípade zbytočné.
Zabúdate na jednu vec- vaša otázka sa tu mohla riešiť už tisíckrát a nikoho by nebavilo tisíckrát opakovať odpoveď. Preto niektorí ľudia (a aj ja konkrétne) strávili mnoho hodín nad tým, aby najčastejšie kladené otázky spísali do do jedného dokumentu a potom na ne mohli odkazovať. Plus X článkov, ktoré sa zaoberajú konkrétnou vecou.
Vo vašom prípade je najväčšou pomocou článok Obsah priečinka profilu Firefoxu. V tom článku je všetko - kde nájdete svoj profil a ktoré súbory obsahuje, čiže informácie o vašich údajoch, o ktoré ste "prišli".
Bezohľadný prístup? Ukážete mi niektorý konkrétne? Videli ste ma správať sa k niekomu urážlivo alebo s pohŕdaním? Odpovedám vecne a odkazujem NIE NA GOOGLE, ale na konkrétne články, v ktorých sú potrebné informácie.
A vám som napísal doslova: "Pre vás konkrétne je teraz rada - pozrite Obsah priečinka profilu Firefoxu".
Alebo chcete, aby som vám tu vymenoval 30 súborov a rozpovedal sa o tom, čo je čo a ako si to nakopírovať do nového profilu alebo ako skontrolovať, či je to použiteľné? Článok na celú stranu? A zajtra znova niekomu inému?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Príspevok od užívateľa gianny111 » 18. Júla 2006, 21:10

hmmm, co uz, tazko sa vyjadrit. Podla mna to bola normalna rada bez stipky hrubosti. hmm, je mi luto toho postoja. Poznam ludi, ktori by k tejto Vasej otazke mali podstatne iny komentar, hmmm.
Takze, samozrejme, mate pravo sem nechodit, ale myslim si, ze pomoc sa Vam pri troche Vasej spoluprace poskytla. Nemam rad nejake flames, ani nechcem zabrdat, len sa snazim vazit si kazdu dobre mienenu radu.
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 17:22
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 18. Júla 2006, 21:35

Prometheus - tiež sa musím zastať SlovakSoft-a a všetkých chlapcov okolo mozilla.sk. Môžeš to skúsiť na czilla.cz, ale...našiel sa tam jeden "rádce", ktorému vadila slovenčina...cz "rádcov" by som zaradil vo futbalovej terminológii ako ULTRAS a takých nemám rád :!:

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 18. Júla 2006, 22:03

Luboš napísal:Môžeš to skúsiť na czilla.cz, ale...našiel sa tam jeden "rádce", ktorému vadila slovenčina...
Kto? Niekto z czilla tymu? Mozno niekto cudzi(dobry by bol odkaz na prispevok).. osobne s tym nemam problem.
Luboš napísal:cz "rádcov" by som zaradil vo futbalovej terminológii ako ULTRAS a takých nemám rád :!:
Ako iste sa najdu ludia, ktorym sem-tam ujde nejake slovo, ale to hadam kazdemu, ked uz na to odpoveda po 10^6 krat a ti uzivatelia stale nevidia velke cervene tlacitko hladat. Osobne som toho nazoru, ze takych treba krotit, ale na druhej strane aj vychovavat uzivatelov.

Upozornujem, ze tymto prispevkom nechcem vyvolat flame! A len tak medzi nami, asi ste nikdy neboli na linuxovom fore, jednoducho ludi, ktori urazaju je kopec a treba ich bez povsimnutia filtrovat, pripadne oznamit spravcom.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 17:22
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 18. Júla 2006, 22:36

Bolo to o písaní na fórach : na anglických po anglicky, nemeckých po nemecky, českých po česky. A Slováci si píšu na českom po slovensky... Meno mu darujem, bolo to keď som začínal s FF. Bodka.
Na czille som sa však "vyučil", takže všetka česť napriek značnej tvrdosti.

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 19. Júla 2006, 02:01

Ked som si precital prve 3 prispevky neda mi to nezareagovat, aj ked sa budem uz asi opakovat. Je mi pravdupovediac pouzivatela "Prometheus" velmi luto, pretoze si myslim ze bezohladnostou a stipkou arogantnosti sa prejavil prave on a nik iny. SS odpovedal aj z mojho pohladu velmi dobre (plne sa ho zastavam) a na danych odkazoch je riesenie problemu poskytnute, navyse si myslim ze pouzitim vyhladavania na fore by ste mohol narazit aspon na 3 temy, ktore riesenie zhodneho problemu uz ponukaju a podrobne rozpisuju. Je to asi len lenivost citat a hladat odpoved z vasej strany a je pre vas ovela jednoduhsie vytvorit novu temu a pytat sa na mnoho krat zodpovedanu otazku znova... (verte nie je to sranda)
Hold, neberte to ako kritiku, ale asi by to nabuduce chcelo zamyslenie nad tym ako za serioznu odpoved "zadakujete". Obdivuhodna je totiz aj rychlost, akou ste odpoved na vas problem dostali. Pochybujem o tom, ze ak by ste sa s problemom obratili na vyrobcu nejakeho klasickeho komercneho softu, ze vám tak rýchlo na vas problem odpovie...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 19. Júla 2006, 09:00

K tým vyššie uvedeným komentárom sa vyjadrím inde a inak. Čiste k veci a s ústupkom voči nechuti kliknúť na prepojenie a prečítať si podrobné články:

1. Štart> Spustiť > "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p
2. Koľko profilov je v Správcovi?
3. Ak iba jeden: prejsť do priečinka C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazovprofilu\bookmarkbackups (tam sú zálohy záložiek za posledných 5 dní) a presunúť jeden zo záložných súborov záložiek (bookmarks.html) o priečinok vyššie, teda do C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazovprofilu\
4. Ostatné potrebné súbory (nastavenie, heslá atď.) sa inde nezálohujú, teda sú k dispozícii len tie, čo tam sú. Nabudúce zálohujte. Napríklad programom MozBackup, rozšírením Bookmark Backup, FEBE alebo manuálne skopírovaním priečinka profilu na iné miesto. Ku všetkým máme podrobné články, ale nebudem na ne odkazovať, keďže klikať nechcete.
5. Ak je profilov v Správcovi viac, spustiť iný profil.
6. Ak sa v takto spustenom Firefoxe nachádzajú vaše predchádzajúce nastavenia a údaje, prejsť do priečinkov C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazovprofilu\ a skopírovať celý obsah toho priečinka, ktorý obsahuje vaše údaje, do predvoleného (s ktorým sa vám teraz Firefox spúšťa) C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxx.default\.
admin SME.sk

Zamknuté