Pomozte fast pls. Dik

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Pomozte fast pls. Dik

Príspevok od užívateľa Ranas » 19. Júla 2006, 20:48

Mal som otvoreny(www stranka nacitana) najnovsi czech firefox. Avsak nahle som musel odist od pc, tak som ho s ON gombikom natvdo vypol(rozumej: 5 sec som drzal stlaceny gombik, kym sa pc nevypne). A popri tom som nezavrel ff. A teraz ked ho zapnem, nenacita ziadnu, ani domovsku www, ani s nim nemozem hybat, ani vypnut ani nic. Proste biela obrazovka a ani niesu vidiet zalozky... Asi sem slahnem screen.
Cez button printscreen to neide(asi zaneprazdneni win). Tak sry za noobie pic. Ako mam rozbehat ff?(bez akejkolvek straty, zmeny nastaveni...)
Obrázok

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 19. Júla 2006, 21:43

Budete asi musieť vytvoriť nový profil:
Štart > Spustiť > "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p
Potom vyhľadajte na disku priečinky profilov:
C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazovprofilu\ (musíte mať v operačnom systéme povolené zobrazovanie skrytých a systémových súborov)
Skopírujte si súbory zo starého profilu do nového. Ktoré súbory to sú, to nájdete v tomto článku: Obsah priečinka profilu Firefoxu
Ďalšie odkazy:
Správca profilov
Ako spustiť Firefox s vopred vybraným profilom
Ak bude niečo v tomto postupe nejasné, napíšte sem znova, preberieme to podrobnejšie.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 19. Júla 2006, 22:44

Preniesol som all subory-asi chyba(btw. dal som aj ze>prepisat stare novymi). Ktore tam mam nechat ? Dik

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 19. Júla 2006, 22:47

Pre vás sú dôležité: záložky (bookmarks.html), heslá (signons.txt a key3db), položky vyplnených formulárov (formhistory.dat), cookies.txt, nastavenie (prefs.js).
Rozšírenia si radšej nainštalujte znova.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 19. Júla 2006, 22:50

Ja som detailista, nemam rad zmeny. Niekolko hodin denne pracujem s ff a chcem aby bolo vsetko ako predtym(tie plugins ozeliem.. ;P). Skutocne bude stacit len tych par suborov?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 19. Júla 2006, 22:59

Vytvorte teda znova nový profil a skopírujte tam zo starého uvedené súbory. Spustite Firefox a uvidíte, koľko toho je potrebné doladiť.
Sú to vaše hlavné údaje, o ktoré nechcete prísť. Rozšírenia si doinštalujete (inak sa dajú komplet zálohovať - rozšírenie FEBE a CLEO).
Drobné nastavenia (napríklad panely atď.) si doladíte. To je daň za to, že nemáte zálohu profilu. Ak ste naozaj detailista, tak by pre vás malo byť samozrejmé napríklad na konci každého dňa použiť program MozBackup alebo rozšírenie Bookmark Backup (to zálohuje automaticky pri každom zatvorení Firefoxu, nielen záložky ako by sa zdalo z názvu).
V terajšej situácii ide o núdzovú záchranu a niečo proste budete musieť dorobiť manuálne (napríklad rozšírenia a vyhľadávacie moduly).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 00:04

signons.txt tam nie je

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 00:09

Ak tam nie je, tak ste neukladali heslá zadávané na webových stránkach. Teda to môžete vynechať.
Ešte ma napadlo, že ak používate vyhľadávacie moduly, môžete obnoviť aj tie (priečinok searchplugins).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 00:15

Je tam len search.rdf

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 00:18

Takže tie tiež nemusíte. Nemali ste pridané ďalšie vyhľadávacie moduly - len tie, čo sú v štandardnej inštalácii Firefoxu. Tie sa nachádzajú v inštalačnom priečinku.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 00:45

A teda ten search tiez nemusim riesit? Btw co obsahuje?

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 02:32

Nefunguje to. Ff stale zamrza...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 09:13

Tak znova a teraz urobíme všetko (úplné odstránenie a nová inštalácia):
1. Skopírujte si niekam celý priečinok profilu (C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazovprofilu\) a potom tie pôvodné priečinky úplne odstráňte (odstrániť celý priečinok C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\).
2. Odinštalujte Firefox (Pridanie a odstránenie programov) a z disku potom odstráňte celý inštalačný priečinok (C:\Program Files\Mozilla Firefox).
3. Nainštalujte si Firefox odznova (aktuálnu verziu - 1.5.0.4)
4. Spustite nanovo nainštalovaný Firefox - je prázdny, bez vašich údajov. Teraz ho zatvorte.
5. Prejdite na disku do priečinka profilov, vytvoril sa vám tam prečinok C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxx.default. To je teraz váš nový predvolený profil.
6. Do neho (pri zatvorenom Firefoxe) skopírujte z toho starého profilu, ktorý ste si niekam odložili, záložky (bookmarks.html z podpriečinka bookmarkbackups), položky vyplnených formulárov (formhistory.dat), cookies.txt, nastavenie (prefs.js).
7. Teraz spustite Firefox, mal by byť plne funkčný a vaše hore uvedené údaje obnovené.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 10:14

4. Spustite nanovo nainštalovaný Firefox - je prázdny, bez vašich údajov. Teraz ho zatvorte. -nefunguje. Coz:
Obrázok
A rovnako po restarte pc.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 10:18

Jedna otázka:
Je to aktuálna verzia Firefoxu (1.5.0.4.) alebo ste tam nainštalovali beta verziu 2.01b?
admin SME.sk

Zamknuté