Pomozte fast pls. Dik

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 10:22

Aktualna ofc.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 10:27

Tak sa spýtam ešte inak - ani predtým ste neinštalovali beta verziu 2.0b1? Nie je na vašom počítači nainštalovaná? Je tam len jedna verzia?
Po reštarte počítača totiž nie je možné, aby bola aplikácia Firefox po čistej inštalácii a s predtým vymazaným profilom už spustená (ale tak, že nevidno jej okno). Ovšem videl som toto správanie v prípade, že bola na disku nainštalovaná aj beta verzia 2.0b1.
1.5.0.4 sa inštaluje do C:\Program Files\Mozilla Firefox.
2.0b1 sa inštaluje do C:\Program Files\Mozilla Firefox 2 Beta 1
Slovenská verzia 1.5.0.4 sa sťahuje tu:
http://www.mozilla.sk/download/
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 10:31

EE, ani som nevedel, ze je novsia version ako1504, nie este ju niekde stiahnut ;P
A neake files su este tu:
C:\Documents and Settings\uzivatelxy\Local Settings\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\hmultcuk.default

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 10:37

Nie je to novšia verzia - je to vývojová verzia, ktorá nie je určená na bežné používanie.
Jednou vetou povedané - ak ste si už niekam skopírovali starý profil, vymažte všetky profily Firefoxu (teda celý priečinok C:\Documents and Settings\uzivatelxy\Local Settings\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles), korektne ho odinštalujte a vymažte aj inštalačný priečinok. Po novej inštalácii musí Firefox ísť.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 10:41

Jasne ale tento priecinok co som napisal je iny ako ste napisali vy. Okrem tohto selffound priecinku tam niekde musia byt este dake stopy po old crushed verzii. V zlozke: windows nemozu byt? abo nake registre tajne? 8D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 10:45

C:\Documents and Settings\uzivatelxy\Local Settings\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles
je nadradeným priečinkom vášho
C:\Documents and Settings\uzivatelxy\Local Settings\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\hmultcuk.default
Čiže ak vymažete môj nadradený, vymažete aj ten váš podpriečinok.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 10:47

Ranas napísal:Okrem tohto selffound priecinku tam niekde musia byt este dake stopy po old crushed verzii. V zlozke: windows nemozu byt? abo nake registre tajne? 8D
Stačí vymazať celý Profiles, odinštalovať Firefox a vymazať inštalačný priečinok. Žiadne iné stopy neostanú. Registre vás trápiť nemusia.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 10:50

Ja som to urobil, avsak problem pretrvava.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Júla 2006, 11:25

Bohužiaľ viac pomôcť neviem. Prebrali sme to podrobne a polopate. Buď ste neurobili všetko presne tak, ako bolo napísané, alebo som na to nedostatočný mozog :-)
Zhrniem to ešte raz - z disku vymazané všetky profily, odinštalovaný Firefox, vymazaný inštalačný priečinok, nenainštalovaná žiadna iná verzia Firefoxu, nová inštalácia Firefoxu 1.5.0.4. Ak vám to ani tak nejde, vyhadzujem počítač z okna a idem na kúpalisko.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 20. Júla 2006, 11:25

Tak stastnu cestu. :D

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 21. Júla 2006, 09:21

Mno takze skusam to este:
Odinstaloval som ff. Vymazal nadradeny+podradeny profilovy priecinok. Restart. New install, restart. Ff sa spustil v pohode. Potom som prekopiroval vybrane subory z old profilu do new. Problem nastal. Tak som zmeny v new profile vratil zpat a skusam, ktory subor robi problemi... Zacal som so suborom "bookmarks.html". Po spusteni ff ziadna zmena, po zatvoreni ff sa subor zmenil z 435 kb na 1 kb ako povodne. Kedze nic, potravoval som takto: "bookmarks.html + bookmarks.bak" -zasa nic. Dalej cely priecinok "bookmarkbackup" +tie 2 subory. Nic. Teraz ich skusim znovu copy+overwright pri premenovani new profilu na moj old.(len neviem ci meno profilu nieje ulozene v inom subore, tym padom je toto bezpredmetne). A naslala zaujimava vec. Ked spustam ff tak sa otvori hore odfotene okno: "Aplikace je uz spustena, ale neodpovida. .... " Help

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Júla 2006, 09:28

Keby ste do nového profilu skopírovali len záložky, heslá, cookies (a ostatné veci ako rozšírenia atď. nechali tak), tak sa určite nič v novom profile nepokazí.
Ak sa pokúšate premenovať (odstrániť, vytvoriť nový...) profil, robte tak výhradne pomocou Správcu profilov
Štart > Spustiť > "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p
Všetko kopírovanie (odstraňovanie atď.) súborov v profile robte pri ukončenom Firefoxe.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 21. Júla 2006, 09:53

Dobre(skusim este raz) napiste mi pls all subory co je potrebne skopirovat s ich presnym nazvom a umiestenim. Dakujem

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Júla 2006, 09:57

Máte to v štvrtom príspevku tejto témy. Ak niektorý z nich v starom profile nemáte, ignorujte ho.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Ranas
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 19. Júla 2006, 19:28

Príspevok od užívateľa Ranas » 21. Júla 2006, 10:11

Hmm ist to ide, ale ziadne zalozky tam nie su, aj ked sa nacitala hopepage a paradoxne rozsirenia(Flashgot) sa tam zdaju byt.

Zamknuté