Macromedia (*.swf)

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
LittleMan

Macromedia (*.swf)

Príspevok od užívateľa LittleMan » 4. Decembra 2005, 19:15

Je to na viacerych strankach - odkedy mam 1.5 tak mi neotvara niektore java skripty a vacsinu *.swf suborov.
Napr. stranku nasho gymnazia (otvori vsetko okrem menu ktore je .swf) alebo pingmeter na DSL.sk (vobec sa nezobrazuje).
Prave som nainstaloval najnovsi flash a shockwave a vobec to nejde.
Taktiez rozsirenie Adblock je trochu pokazene - to co zablokuje sa na stranke zobrazi ako nenecitany obrazok - je tam ramcek a v nom taka cervena bodka v rohu)

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 5. Decembra 2005, 02:26

ze ti neotvara flashove subory to sposobuje prave adblock, updatuj si ho na verziu 0.5.2.056, pokial ti nevadi ze ho budes mat po anglicky tak tu https://addons.mozilla.org/extensions/m ... on=firefox

javascript ti nejde pravdepodobne kvoli nenainstalovanej Jave. Vo Firefoxe v navigacnej liste kde zadavas adresy, napis about:plugins a stlac enter, zobrazia sa ti vsetky nainstalovane pluginy, pokial tam nemas Java(TM) 2 Platform Standard Edition 5.0 Update X kde X je cislo nemas nainstalovanu Javu, stiahni si ju z tadeto http://java.sun.com/j2se/1.5.0/download.jsp, Download JRE 5.0 Update 6, nainstaluj a malo by ti to ist normalne

LittleMan

Príspevok od užívateľa LittleMan » 5. Decembra 2005, 12:04

Diky, ten adblock mi blokoval aj tu javu (nainstalovane som to mal) ale preco mi nenaslo same update na Adblock ???
A neviete ci uz vyslo rozsirenie minimize to tray pre FF 1.5 ??

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 5. Decembra 2005, 14:00

nie je to úplne "kóšer", ale mne funguje
minimizetotray-1.5.2005091606.xpi

LittleMan

Príspevok od užívateľa LittleMan » 6. Decembra 2005, 13:07

Diky, minimize ... funguje ale ten novy adblock je daky divny - ked sa otvori nejake flashko, a kliknem na tu zalozku pod nim (co je na nej napisane "Adblock" a ma my vyhodit to okno na pridanie blokovacej adresy), tak s anic nestane - musim dat ctrl+shift+F a potom kliknut do reklamy ...

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 6. Decembra 2005, 13:48

No, priznám sa, tiež som mal problémy s Adblock. Preto som prešiel na Adblock Plus. Už len z tohto dôvodu:
Vylepšená neoficiální verze populárního rozšíření AdBlock, které umožňuje blokovat dotěrnou bannerovou reklamu na webových serverech. Oproti oficiální verzi umožňuje synchronizaci seznamu blokovaných reklam a whitelisting. Zároveň také podporuje Mozilla Suite.

metla

Príspevok od užívateľa metla » 6. Decembra 2005, 16:37

LittleMan napísal:Diky, ten adblock mi blokoval aj tu javu (nainstalovane som to mal) ale preco mi nenaslo same update na Adblock ???
A neviete ci uz vyslo rozsirenie minimize to tray pre FF 1.5 ??
stiahni ADBLOCK PLUS ten ide na FF 1.5

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 6. Decembra 2005, 22:18

Mal som podobný problém a na stránke mozilla.org podobný problém popisovalo niekoľko ľudí. Treba odinštalovať Adblock, reštartovať Firefox a potom ho znova nainštalovať.

Ak máš problémy s Flashom, pozri sa, ako máš v Adblock -> Preferences -> Adblock options nastanený parameter "Obj-tabs". Keď bol začiarknutý, robilo mi to problémy, skús ho odznačiť.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 6. Decembra 2005, 22:23

metla napísal:stiahni ADBLOCK PLUS ten ide na FF 1.5
Aj Adblock ide, len v niektorých prípadoch pri upgrade z 1.0.x na 1.5 ho treba odinštalovať a znovu nainštalovať.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Rasto
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31. Januára 2006, 14:20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rasto » 31. Januára 2006, 14:35

Daniel_Medo napísal:ze ti neotvara flashove subory to sposobuje prave adblock, updatuj si ho na verziu 0.5.2.056, pokial ti nevadi ze ho budes mat po anglicky tak tu https://addons.mozilla.org/extensions/m ... on=firefox

javascript ti nejde pravdepodobne kvoli nenainstalovanej Jave. Vo Firefoxe v navigacnej liste kde zadavas adresy, napis about:plugins a stlac enter, zobrazia sa ti vsetky nainstalovane pluginy, pokial tam nemas Java(TM) 2 Platform Standard Edition 5.0 Update X kde X je cislo nemas nainstalovanu Javu, stiahni si ju z tadeto http://java.sun.com/j2se/1.5.0/download.jsp, Download JRE 5.0 Update 6, nainstaluj a malo by ti to ist normalne
Teda neviem,ale co ma Javascript co spolocne z Javou?Aj pri neistalovanej Jave musi Javascript fungovat nakolko je to script spracovavny prehliadacom a program v Jave je skompilovani kod ovsem na jeho pobezanie pod prehliadacom musi byt este naistolavany a spusteny Java plugin....Javscript pojde ak si ho ovsem niekto nevypne v nastaveniach prehliadaca.

Zamknuté