Moje skusenosti s importom sprav z MSO 2000 do TB

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
dzairik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17. Septembra 2006, 22:25

Moje skusenosti s importom sprav z MSO 2000 do TB

Príspevok od užívateľa dzairik » 18. Septembra 2006, 00:09

Zdravim vsetkych.

Ako cerstvy uzivatel TB chcel by som sa podelit o skusenosti s hromadnym importom sprav z MS Outlook 2000 do TB. Hadam to niekomu moze pomoct.

Popis prostredia:
Importoval som maili za 8 rokov, bolo ich cca 10tis. Rozlozene boli do rocnych zloziek (*.PST suborov). Maili obsahovali doslu aj odoslanu postu v roznych pricinkoch a zopar sablon. Jednotlive roky som importoval osobitne po jednom.

V NB mam na WinXP SP2 nainstalovany AVG7.1 a v TB v 1.5.0.5 som mal povolenu kontrolu virusov.
Nastroje -> Predvolby -> Sukromie -> Antivirus -> Ano

Import bol spusteny standartne z prostredia TB
-> Nastroje -> Import -> Posta -> Outlook


To su moje zavery (netvrdim ze svetove):

1) Celkovo importy prebehli v poriadku takmer na 100%.

2) Problemy nastali so spravami, ktore zacinali v tele hlasenim "This is a multi-part message in MIME format." Po importe TB vypisal hlasku, ze priecinok "xxx" sa nepodaril importovat bez chyb a mohlo prist ku strate niektorych mailov. V podstate sa mi tieto spravy naimportovat ani nepodarilo.
(A kedze som neprisiel na sposob, ako z TB vyexportovat zoznam naimportovanych sprav z jedneho priecinku /co v MS Outlook ide jednoduchym CTRL+C/, bolo toto hladanie znacne casovo narocne).

3) Dalej, na moje prekvapenie sa mi niekolkokrat stalo, ze pri importe TB celkom zatuhol. (Prestal pracovat HDD a teplomer sa zastavil). Musel som ho zostrelit pomocou spravcu programov.

Po analyze som presvedceny, ze islo o nasledujuce:
- v povodnych mailoch v MS Outlook boli spravy s virusmy (IWorm...)
- pri importe ich AVG detekovalo a umiestnilo do virusoveho trezora
(tu som ich aj neskor nasiel)
- a na tuto maskaradu asi TB doplatil

4) U niekolko malo sprav sa mi stalo, ze sa importom nepreniesol predmet (Subject) spravy. Ostal prazdny. Pricinu som nezistil.

5) Dalej je u niekolko prijatych sprav nespravne preneseny (rozdeleny) email odosielatela . Ako Email 1 je napriklad preneseny <Ing> a ako Email 2 je potom vlastny email. Nie je to velky problem, iba ako by som teraz pouzil preposlanie (REPLY), musim ten <Ing> odmazat, lebo sa mi vrati ako neznamy prijemca. Niekde v tomto (alebo CZ) fore som cital, ze to moze suvisiet s nejakym pouzitym znakom, ktory je chapany ako oddelovac jedotlivych adries.

6) Cas importu slozky s cca 2000 mailami bol asi 5 minut na mojom NB (1GB RAM a 1,6GHz Mobile).

7) A este porovnanie velkosti sloziek s mailami. Celkova velkost *.PST zloziek v MS Outlook bola cca 1,8 GB (Pouzite komprimovatelne sifrovanie) a velkost adresara MAIL v TB bola po importe nieco malo viac ako 2 GB.
To je dosledok toho, ze TB uchovava maili v jednom subore pre kazdu zlozku tak ako pridu, MS Outlook sa pokusa ich komprimovat.

Celkovo si myslim, ze importy medzi MS a TB su Ok. Odporucam, ak import nedopadne 100 dobre (pocet sprav nesedi, alebo je chybove hlasenie) naimprotovane spravy odmazat a naimprotovat znova (napriklad rozdelit na mensie casti).

Mam TB cca 3 dny a nechapem, preco ho mam az teraz. :)))
Tolko moj vklad do tohto fora.
Je lepsie sa opotrebovat ako zhrdzaviet!

Zamknuté