It's a bug or a feature? - textove prilohy

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
t0mit0

It's a bug or a feature? - textove prilohy

Príspevok od užívateľa t0mit0 » 5. Októbra 2006, 05:03

Pri odosielani priloh s obsahom ASCII (txt, rtf, doc) TB vlozi do mailu nejaky divny tag, ktory sposobi nezelane zobrazenie prilohy bez akehokolvek formatu, proste ako keby ste si otvorili wordovy dokument v textpade. Toto zobrazenie sa ukaze na vacsine mailovacich softov, aj na webovych mailoch. Co s tym?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 5. Októbra 2006, 09:34

A nie je to nahodou ten pripad, ked sa priloha premenuje na ATXXX.DAT? To sa tu uz riesilo a je to sposobene nestardantnym pomenovanim suboru.
http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t ... ht=att+dat
http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t ... ht=att+dat

PS: Aj JPG je ascii, z toho co ste vymenovali, je cisty text iba txt.

t0mit0

It's a bug or a feature? - textove prilohy

Príspevok od užívateľa t0mit0 » 5. Októbra 2006, 18:50

Nie, toto je uplne iny problem. Na rozdiel od inych tazajucich si vzdy najprv prejdem forum, ci tam uz neni odpoved na moju otazku, v tomto pripade zatial nie. Doposial som pouzival len Operu, na TB som presiel len nedavno, ale tato chyba ma neprijemne zaskocila. Skusim opisat presnejsie.

Ide o to, ze ak pripajam ako prilohu nieco, co obsahuje text (hocico), TB sposobi, ze priloha sa sice zobrazi ako priloha, ale zaroven premietne obsah prilohy priamo do tela mailu a ako taky sa zobrazuje vsetkym adresatom bez ohladu na formu spracovania mailu. Este pripominam, ze sa jedna len o prilohy obsahujuce text, teda nie obrazky, nie exe, nie zip - tieto sa prenasaju korektne. Zaroven dodavam, ze objem mailu sa tymto nijak nezvacsi, teda priloha je tam vlozena len raz, ale zrejme nejak nespravne. Inac ma prekvapilo, ze sa na to este nik nepytal, ale robilo mi to aj na dalsich PC s poslednou verziou. Snad vam to nejako pomoze...

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Príspevok od užívateľa gianny111 » 5. Októbra 2006, 19:01

Mozete popisat sposob pridavania priloh? Moj TB sa pri spominanom type suborov sprava korektne. Pisete nove spravy vo formate HTML alebo ako textove spravy?
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2006, 19:15

admin SME.sk

t0mit0

"solved"! :)

Príspevok od užívateľa t0mit0 » 5. Októbra 2006, 20:10

Super, dakujem! Je to presne ten moj problem. Teda ako nech sa nehnevaju :), ale toto uz davno malo byt v zakladnych preferenciach ako volitelna moznost, pripadne defaultne NIE inline... alebo som tu jediny, komu vadi, ze mam cely mail rozhaseny divnymi znakmi? :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2006, 20:37

Neviem, ja sa týmto tak podrobne nezaoberám. Skôr by som ale povedal, že musí dôjsť k nejakej súhre okolností, aby sa to takto prejavilo. Mne v tele správy ukazuje súbory TXT, ale správne. Súbory DOC sa mi tele nezobrazujú. Tu ide asi nejakú kombináciu nastavení (formátu správy a podobne).
admin SME.sk

t0mit0

...

Príspevok od užívateľa t0mit0 » 5. Októbra 2006, 22:16

Vyskusal som vsetky mozne kombinacie formatov a kodovania, vzdy sa to spravalo rovnako. Ked som porovnal polozky zahlavia spravy vygenerovanej v Opere a TB, je tam jasny rozdiel - prave ten spominany inline. Inac ten navod podla stranky, co ste poslal, nejak nefunguje :( Teda aspon mne :( Snad to casom opravia :(

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 5. Októbra 2006, 22:29

Ten návod s about:config (Nástroje > Predvoľby > Pokročilé > Editor nastavení) som teraz testoval.
Prepol som hodnotu z 0 na 1.
Formát správy bol textový (nie HTML) a priložil som súbor TXT. V odoslanej pošte som videl síce potom prílohu v tele správy, ale adresátovi bola doručená správa s prílohou mimo tela správy.
Skúsil som prepnúť znova na 0 a znova na 1 a vždy to nastavenie takto fungovalo (0 = v tele, 1 = ako príloha).
admin SME.sk

Zamknuté