problem s SMTP - 3 email konta

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
sooper
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Februára 2008, 09:18

problem s SMTP - 3 email konta

Príspevok od užívateľa sooper » 29. Júna 2012, 14:06

ahojte. na TB 12.0.1 mam uz asi pol roka problem s odosielanim správ. su na nom 3 email konta (2x centrum.sk, 1x azet.sk). predtým sa vsetka posta ( i centrum) odosielala cez azet SMTP server. Po zmene na azet servri to bolo znemoznene. Teraz je mozne odosielat spravu vzdy len z jedneho konta, a to konkretne z toho ktore je predvolene ako SMTP server. ostatne konta pri odosielani posty hlasia chybovu hlasku
je mozne nejak sa vysporiadat s problemom napriklad nastavit automaticky výber SMTP servra pre dané konto? alebo napriklad jednoduchý manualny vyber SMTP servra?
takto TB pre mna straca vyznam ak stahuje postu zo vsetkych kont ale odosiela len z jedneho

dakujem za pomoc

scd
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 3. Júla 2009, 10:17

Re: problem s SMTP - 3 email konta

Príspevok od užívateľa scd » 9. Júla 2012, 11:24

ved normalne v nastaveniach daneho uctu si zvolte server pre odosielanie posty (SMTP)
SMTP servery si mozte pridavat a upravovat podla seba - je to posledna polozka v nastaveniach uctov.
Keyboard not present. Press any key to continue...

22fefe
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Januára 2013, 17:04

Re: problem s SMTP - 3 email konta

Príspevok od užívateľa 22fefe » 8. Januára 2013, 17:08

Presne mám ten istý problém, že mi posiela maily iba z jednej adresy, hoci mám nastavené 4 kontá. Predtým mi to fungovalo tak, že som mal nastavené iba 2 SMTP servre v závislosti od toho, či som posielal maily z domu alebo z práce (keďže googlovský smtp server mi v práci nefungoval). Momentálne sa však neviem dostať ku platným smtp serverom ostatných dvoch účtov :-( A aj keď som si nastavil smtp servery, aké majú byť, tak z práce mi to jednoducho nejde...

KAROL
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12. Novembra 2008, 15:47

Re: problem s SMTP - 3 email konta

Príspevok od užívateľa KAROL » 11. Januára 2013, 16:19

Aktualizujte si TB na najnovšiu verziu - 17.0.2. Mne to pomohlo vo všetkých problémoch..

Zamknuté