Problém s adresárom

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
zzzs
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29. Januára 2007, 08:18
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa zzzs » 14. Januára 2015, 13:56

Zdravím! Pravdepodobne to bude problém s adresárom. Niekedy minulý týždeň prebehla aktualizácia od ktorej mám problémy... Jednak sa zmenila vyzáž - riadky od koho, komu atď zošedli ale čo je hlavný problém, adresy z adresára sa načítavajú veľmi pomaly. Keď som začal písať adresu - hneď mi tam naskočila a teraz to trvá. Ďalší problém je v tom, že keď chcem poslať email väčšiemu počtu ľudí nejak to "sprasí adresy" štandardne adresa vyzerá asi takto:
janko a marienka <jankoamarienka@gmail.com>
a pri posielaní väčšiemu počtu ľudí sa to náhodne pomení napr.
"janko a marienka ""jankoamarienka"@gmail.com>
Server potom správu odmietne, pretože nieje v korektnom tvare.

Adresy v adresári sú v poriadku...
Keď pridávam adresy po jednej, sú v poriadku...

Skúšal som odinštalovať thunderbird a nainštalovať verziu s októbra ale nepomohlo.

Predpokladám, že za to môže priamo adresár, alebo zmenené kódovanie adresára v niektorom s posledných update...

Viete mi poradiť ako to vyriešiť ?

Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Januára 2015, 14:55

Aktualizujte Thunderbird včerajšou aktualizaciou na ver. 31.4.0 a preverte, či problém pretrváva.

Ak problém pretrváva, spustite Thunderbird v NÚDZOVOM REŽIME a preverte či chyba pretrváva (pri kliknutí na ikonu Thunderbird držte tlačidlo SHIFT).
Obrázok
ak problém nepominul, potom ešte takto:
Obrázok
a preverte, či problém pretrváva.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Januára 2015, 15:08

Ešte ma napadlo znovu vytvorenie globálnej databázy:
Globálna databáza je indexovací systém umožňujúcí Thunderbirdu vyhľadávať v zprávach. Znovuvytvorenie globálnej databázy preindexuje správy a vizitky z adresára. (Správy z konferencií nie sú indexované.)

Postup znovuvytvorenia globálnej databázy:
- Ukončite Thunderbird.
- Vyhľadajte vo svojom profile Thunderbirdu súbor global-messages-db.sqlite
- Vymažte tento súbor (ja som si ho pre istotu iba premenoval na global-messages-db.sqlite.old).
- Spustite Thunderbird. Automaticky se začne proces vytvárania indexu. V závislosti na počte správ môže indexacia trvať dosť dlhý čas (cca 5 minút). Počas indexacie môžete Thunderbird používat, iba bude znížený jeho výkon a vyhľadávania prinesú iba čiastočné výsledky, alebo dokonce žiadné. Proces indexace môžete sledovať v Správcovi aktivit (ponuka Nástroje > Správca aktivít).

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Januára 2015, 17:56

Ak nepomohla ani jedna rada, tak nezostáva nič iné iba sa pri vytváraní (odosielaní) správ naučiť používať klávesu F9 a potom klikať a klikať a klikať ....

mbstrsp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16. Januára 2015, 08:00

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa mbstrsp » 16. Januára 2015, 08:04

Zdravim
no presne tieto problemy mam aj ja a ako som pocul aj niekolko znamych co pouzivaju Thunderbird.
Je to pruuuser. doteraz ked som zacal pisat adresu, tak mi prve vyhodilo najcastejsie pouzivane, tera ich dava zrejme podla abecedy.... amen, dakujem neprosim si

je tam nejaka moznost vratit sa k verzii cca 2 dozadu?

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa Ansambl » 16. Januára 2015, 11:00

Thunderbird návrat k staršej verzii:
Návrat k staršej verzii Thunderbirdu je možný. Všetky verzie Thunderbirdu nájdeš tuna: ftp://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa Ansambl » 16. Januára 2015, 11:11

mbstrsp napísal:...doteraz ked som zacal pisat adresu, tak mi prve vyhodilo najcastejsie pouzivane, tera ich dava zrejme podla abecedy...
Keď začneš písať adresu, tak musíš napísať aspoň dva znaky, aby si videl to čo treba. Keď napíšeš napr: fa , tak ti ako prvé zobrazí email, ktorý na fa začína a potom všetky emaily, ktoré fa majú v adrese, alebo hocikde v popise kontaktu napísané.
Mne osobne tento spôsob ponuky vyhovuje viac, ako radenie podľa najčastejšie používaných, pretože napr.: neviem, aký email má Jožo. Napíšem Jožo a ponúkne mi to email Jožo FEŠAK <jfesak@gmal.com>

mbstrsp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16. Januára 2015, 08:00

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa mbstrsp » 20. Januára 2015, 13:48

no osobne to povazujem za krok spat. aj v "nteligentnom" telefone mi vyhlada najprv najcastejsie volanych a pod nimi ostatnych. je to logicke si myslim, kedze s niektorymi ludmi som viac v kontakte ako s niekym kto sice podla mailovej adresy je vyssie (lebo abeceda) avsak pisem mu raz za rok, resp nikdy....

mbstrsp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16. Januára 2015, 08:00

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa mbstrsp » 20. Januára 2015, 13:48

no osobne to povazujem za krok spat. aj v "nteligentnom" telefone mi vyhlada najprv najcastejsie volanych a pod nimi ostatnych. je to logicke si myslim, kedze s niektorymi ludmi som viac v kontakte ako s niekym kto sice podla mailovej adresy je vyssie (lebo abeceda) avsak pisem mu raz za rok, resp nikdy....

mbstrsp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16. Januára 2015, 08:00

Re: Problém s adresárom

Príspevok od užívateľa mbstrsp » 20. Januára 2015, 13:54

ale kazdopadne dakujem pekne. vratil som sa k verzii 31.1.0 kde vsetko funguje ako ma... dakujem za usmernenie

Zamknuté