problem s mejlami

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 20. Januára 2015, 12:50

Zdravim,

som tu novy a som dlhorocny pouzivatel Thunederbirda. Mam W7 b4bit legal, pouzivam Fortinet client antivirus a dlhe roky som nemal s Thunderom ziaden problem.
Teraz posledne mesiace, ale ked prijmem postu, tak aj 5 posledne prijatych mejlov ma rovnaky obsah, kazdy je od iného cloveka, ale obsah rovnaky. Uz som nacvicoval preinstalovanie,
zmazal som vsetky msf subory, ale stale to iste.
Mam celkovo 7 mejlovy uctov, "mejly" mam na decku disku a cecko mam len sysytem a programi. Roky to slapalo a teraz stale problem po prvom nacitani mejlov, ak prijmem neskorsie, je vsetko O.K.

Vdaka moc za pomoc, ak niekto vie o co ide.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa Ansambl » 20. Januára 2015, 15:35

Krok číslo 1:
V mnohých prípadoch pomôže opraviť priečinok,
- klikni na priečinok pravým tlačidlom myši a zvol "Vlastnosti" a zvol "Opraviť priečinok":
http://imgbank.cz/images/2014/09/23/Thu ... ecinok.jpg
- postupne oprav aj ostatné priečinky

Niekedy pomôže aj "Vykonať údržbu priečinkov":
- Thunderbird - Súbor - Vykonať údržbu priečinkov

asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 20. Januára 2015, 19:34

mozno to vyznie smiesne, ale zajtra to skusim, lebo ked je po prvom pijimani mejlov, potom uz skutocne mejle sedia s odosielatelmi, ale hned prve spustenie je problem, zatial diky

Ak som pustil udrzbu tak niektore mejly z tych novych potom chybali a uz sa nedali stiahnut

asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 21. Januára 2015, 09:34

no nic, teraz som to pustil a v jednom ucte 2 nove spravy, ale obsah rovnaky, po Tvojom kroku 1, sa tam zopakovala jedna sprava 2x a druha mala spravny obsah,
odinstaloval som aj najnovsue verziu Thundera a dal nejaku 24, ale asi to nefunguje
ostatne ucty O.K., tak neviem, ale sem tam to urobi aj v inom ucte

asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 21. Januára 2015, 09:59

a este doplnenie, jeden mejl odoslany 6:30 a druhy 6:50, oba od tej istej osoby, ten 6:50 mal obsah toho 6:30, po kroku 1 som mal 2x 6:30 a 1x 6:50, ale obsah toho 6:50 PDFko bolo "znicene".
Vcera som dal Operu man tu ten isty ucet /spravy do vymazania na postovom servry/, V Opere len 1x 6:30a 1x 6:50, priloha v pohode
pre mna tak trocha zahada.
Vcera som vycistil mejly na tomto ucte, udrzbu, cely den v pohode, dnes rano, tieto howadiny /mozno z mojej strany?, ale neviem co/

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa Ansambl » 21. Januára 2015, 17:07

Krok číslo 2:
Spusti Thunderbird v NÚDZOVOM režime (drž klávesu SHIFT a klikni na ikonu Thunderbirdu) a prever či problém pretrváva
Obrázok
ak všetko funguje tak ako má, hľadaj chybu v rozšíreniach. Vypni ich a postupne zapínaj až zistíš, ktoré rozšírenie to spôsobuje.

asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 22. Januára 2015, 12:58

dakujem za vsetky Tvoje rady, mejly to "nicilo", aj ked som mal nizsiu verziu programu /rada od IT kamosa/, ale nejak som stale mal podozrenie na antivirak, vcera som ho odinstaloval.
Dal som Bitdefender internet security 2015 180 days trial verziu vcera vecer a dnes rano som stiahol 5 novych mejlov a nic, vsetko v poriadku zatial. Tak uvidim ako to bude pokracovat.
Ale bolo by to v trube, keby to robil ten Fortinet client antivirak /dobre hodnotenie na http://chart.av-comparatives.org/chart1.php/, ale tie "znicene" prilohy ma inspirovali.
Dakujem, musim sa priznat, ze som sa nieco malo naucil, lebo s Thunderom som nemal ziadne problemy, az doposial.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa Ansambl » 22. Januára 2015, 13:35

A načo ti je ĎALŠÍ antivírak ? Už od Windows Vista je implementovaný Windows Defender, ktorý sa denne aj niekoľkokrát aktualizuje.
Pre užívateľov počítačov s IQ vyšším ako má húpajúci koník plne postačuje:

Obrázok

a pre kontrolu (pre svoj kľud ja ho spúšťam cca 1x za 3 mesiace) aj bezplatný ESET Online Scanner, ktorý funguje perfektne - odporúčam. Nainštaluješ a potom už iba aktualizuješ databázu a vykonáš kontrolu celého počítača.

Kód: Vybrať všetko

http://www.eset.com/sk/domacnosti/produkty/online-scanner/

asag
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19. Januára 2015, 16:01

Re: problem s mejlami

Príspevok od užívateľa asag » 22. Januára 2015, 15:48

nie ja nemam dalsi antivirak, len som vymenil Fortinet za Bitdefender, no tomu Windows Defendru nejak extra neverim a o tom scanery viem, ja najlepsi aj v testoch

Napísať odpoveď