Správa - Komu:

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Axel Wers
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Novembra 2014, 23:01

Správa - Komu:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 9. Marca 2015, 13:10

V Thunderbirde mi dlhé roky fungovalo, že keď som pri písaní emailu do políčka Komu začal písať emailovú adresu, tak mi automaticky doplnilo tú, ktorú som najčastejšie používal. Neviem od ktorej verzie, či 34 alebo 35 mi pri písaní adresy vyhodí abecedne zoznam všetkých adries, ktoré zadané písmená obsahujú. Takže napríklad, ak som posielal najviac emailov na adresu info @ nieco.sk tak mi automatikcy ponúklo info @ nieco.sk. Teraz pri zadaní info mi vyroluje zoznam všetkých adries, ktoré začínajú na info@ v abecednom poradí a to moje nieco.sk je niekde úplne dole, takže buď vypíšem celú adresu alebo sa musím pracne k tomu prerolovať. Dá sa niekde nastaviť, aby mi ponúkalo iba moje najčastejšie používané adresy? Terajší stav je veľmi otravný.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Správa - Komu:

Príspevok od užívateľa Ansambl » 9. Marca 2015, 15:46

Nedá sa to zmeniť.

Podľa mňa ta nápoveda funguje presne tak ako by som to od nej mal očakávať. Nápoveda mi ponúkne údaje aj z uloženého MENA a aj z uloženej EMAILOVEJ ADRESY - z obidvoch databáz. Napríklad adresa z uloženého adresára STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>
keď do riadku zadám napr:
STAR Thunderbird mi z adresára ponúkne túto adresu: STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>
cek63 Thunderbird mi z adresára ponúkne túto adresu: STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>
63@g Thunderbird mi z adresára ponúkne túto adresu: STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>
Ján Thunderbird mi z adresára ponúkne túto adresu: STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>
CEK Ján Thunderbird mi z adresára ponúkne túto adresu: STARCEK Ján (Gmail) <jstarcek63@gmail.com>

t.j.: zadám to čo si približne z adresy pamätám, napíšem tri znaky a Thunderbird mi tu adresu ponúkne.

Napísať odpoveď