Zmizol priečinok

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
zboru
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21. Augusta 2015, 15:03

Zmizol priečinok

Príspevok od užívateľa zboru » 21. Augusta 2015, 15:05

Zmizol mi priečinok v Doručenej pošte "Kôš" ako ho obnoviť?
Skusal som preinstalovat thunderbird, ale aj po vymazani priecinku v Program files vzdy nacita v PC ulozene nastavenie.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zmizol priečinok

Príspevok od užívateľa Ansambl » 21. Augusta 2015, 18:22

1. Vytvortete si v "Lokálne priečinky" nejaký priečinok, napríklad s názvom "Odpadkový kôš".

Obrázok

2. Vypnite Thunderbird.

3. Pozrite sa do profilu Thunderbirdu ...\Profiles\ghpt46pi.default\Mail\Local Folders\ a prever, či tam existuje súbor Trash (bez prípony). Ak neexistuje (odstránili ste ho), tak ho v tom priečinku vytvorte (bez prípony).

4. Spustite Thunderbird a kliknite na novo vytvorený priečinok s názvom "Odpadkový kôš" pravým tlačidlom myši a zvolte "Vlastnosti". Nastavte SPRÁVNU cestu do profilu Thunderbirdu ...\Profiles\ghpt46pi.default\Mail\Local Folders\Trash - teda až k súboru Trash a uložte tieto nastavenia stlačením tlačidla OK.

Obrázok

5. Vypnite Thunderbird. Spustite Thunderbird. A už by to malo fungovať ako za mlada.
===
Najjednoduchším riešením je ODSTRÁNIŤ ten problémový účet v ktorom chýba ten „Kôš“, reštartovať Thunderbird a vytvoriť NOVÝ - ten ODSTRÁNENÝ účet. Nemali by ste o nič prísť, ale pre istotu odporúčam si najskôr všetky právy z tohto problémového účtu niekam zálohovať (archívovať, premiestniť do iného (nového) priečinka ...)

sorgip
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18. Novembra 2017, 17:13

Re: Zmizol priečinok

Príspevok od užívateľa sorgip » 18. Novembra 2017, 17:17

Ďakujem ti. Veľmi si mi pomohol. Mne zmizli podpriečinky v jednom priečinku, lebo som ho premenoval tak, že som len opravil malé písmeno za veľké a mi vyhodilo, že tento názov priečinka existuje, tak som dal na koniec len iný znak, uložil som a opätovne premenoval a zblblo to. Tak som našiel podľa tohto návodu cestu k priečinkom, ale musíte si zapnúť Skryté systémové a som prišiel na to, že ono to uložilo to čo som prepísal s tým jedným znakom naviac. Tak som len premenoval priečinok a už sa objavili naspäť aj tie podpriečinky.

Napísať odpoveď